Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Prowadzenie do punktu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tded  | Napisano 18 sierpień 2014 - 20:03

Tded
  • Użytkownik
  • Miasto: Rytel
Witam.

Ostatnio planowałem pewien scenariusz, główną jego ideą miało być wykorzystanie urządzeń z GPS'em.
Proste, wysyłam sms'a z współrzędnymi geograficznymi (DMS), gracze wprowadzają je do aplikacji i idą prosto na punkt prowadzeni przez GPS...
Niby takie proste ale, w sieci nie znalazłem aplikacji, która:
-pozwoliła by na zapisanie kilku punktów w pamięci,
-wskazywała na kompasie kierunku w którym należy się udać by osiągnąć punkt,
-wyświetlała by odległość do punktu,
i to wszystko offline.

Jak by to miało wyglądać?

Proste, zwykły kompas + GPS, wprowadzamy współrzędne i otrzymujemy odległość od punktu i zaznaczony kierunek na kompasie do tego punktu.
Wszystko offline, bez podkładu w mapach.

Ja takiej aplikacji nie znalazłem, może gdzieś jest, ale nic takiego nie widziałem...
Myślę, że był by to dobry sposób na uzupełnienie aplikacji.

Pozdrawiam.

#2 Seether  | Napisano 20 sierpień 2014 - 23:30

Seether
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań, Tarnowo Podgórne
Dzięki za pomysł na rozwój aplikacji. Sama idea nie wydaje się być trudna w realizacji, ale... potrzebuje dobrej argumentacji / popchnięcia do czynu, tym bardziej że proponowana funkcjonalność duplikuje istniejącą już w AFT. Obecnie AFT daje identyczne możliwości przy założeniu zastosowania transmisji danych GSM. Możliwe jest oznaczenie punktu na mapie (także na mapie offline, przygotowanej przed scenariuszem) a następnie nawigowanie na ten punkt przez członków sesji, przy użyciu wbudowanego w aplikację kompasu.

Pytanie, jak często zdarza się Wam działać w totalnym, specyficznym skraju zasięgu sieci GSM, oferującym usługę SMS, lecz nie oferującym usługę transmisji danych. Nie dyskutuję, bo... uważam że proponując SMSy idziesz w dobrą stronę, daj mi jednak proszę dobry argument na zarwanie nocki lub dwóch ;).

Wyświetl postUżytkownik Tded dnia 18 sierpień 2014 - 20:03 napisał

Witam.

Ostatnio planowałem pewien scenariusz, główną jego ideą miało być wykorzystanie urządzeń z GPS'em.
Proste, wysyłam sms'a z współrzędnymi geograficznymi (DMS), gracze wprowadzają je do aplikacji i idą prosto na punkt prowadzeni przez GPS...
Niby takie proste ale, w sieci nie znalazłem aplikacji, która:
-pozwoliła by na zapisanie kilku punktów w pamięci,
-wskazywała na kompasie kierunku w którym należy się udać by osiągnąć punkt,
-wyświetlała by odległość do punktu,
i to wszystko offline.

Jak by to miało wyglądać?

Proste, zwykły kompas + GPS, wprowadzamy współrzędne i otrzymujemy odległość od punktu i zaznaczony kierunek na kompasie do tego punktu.
Wszystko offline, bez podkładu w mapach.

Ja takiej aplikacji nie znalazłem, może gdzieś jest, ale nic takiego nie widziałem...
Myślę, że był by to dobry sposób na uzupełnienie aplikacji.

Pozdrawiam.

#3 Tded  | Napisano 22 sierpień 2014 - 19:42

Tded
  • Użytkownik
Koordynaty można podawać przez PMR.
Myślałem bardziej o akcji typu nikt nie wie gdzie jest punkt, dowiadujemy się dopiero w czasie rozgrywki.

Ostatnio właśnie testowałem to obecne wprowadzanie punktów...
I można by zmienić parę opcji:
  • Współrzędne DMS, wprowadzając 53°46'20.90"N  17°45'47.60"E takie cuś i usuwając przecinki wywala mnie parę kilometrów za ustawionym miejscem, lokalizację musiałem przekonwertować do: 53.77247222 17.76322222 , dopiero ta zadziałała poprawnie.
  • Brak możliwości dodania większej ilości punktów.
  • Możliwość kompletnego wyłączenia z sieci, no nie każdy ma pakiet internetowy, nie każdemu potrzebna dokładna lokalizacja kolegi stojącego 10 metrów dalej w krzaku...
Zalety?
  • rozszerzenie aplikacji o nowe funkcje
  • kolejny dodatek offline
  • działanie na kompletnym odludziu, brak ograniczeń sieci
  • rozszerzenie grona odbiorczego do np.: trackerów (takiej aplikacji brakuje w sieci)
  • jak by ktoś nie wiedział gdzie ma samochód zawsze może sobie oznaczyć :icon_razz:
  • wyłączona transmisja danych = dłuższy czas pracy na baterii
  • prostota obsługi - wpisujesz, idziesz, bez logowania

Użytkownik Tded edytował ten post 22 sierpień 2014 - 19:47

#4 Afrati  | Napisano 01 wrzesień 2014 - 09:56

Afrati
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
https://play.google....getsystem&hl=en

Działa offline. Testowane na paru imprezach.

I zacznijcie używać MGRS, na bardziej zaawansowanych imprezach to właśnie ten system jest najczęściej używany.

#5 Seether  | Napisano 01 wrzesień 2014 - 22:09

Seether
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań, Tarnowo Podgórne
@Tded, @Afrati: Przed momentem udostępniłem aktualizację nad którą pracowałem od dłuższego czasu. Udostępnia ona właśnie lokalizowanie punktów przy użyciu MGRS, ale także wg. zunifikowanych DMS.

@Tded. Transfer to obecnie grosze. Sam opłacam kartę 25zł/mc i starcza mi na przeglądarki, fejsa, AFT, endomondo i kilka innych aplikacji. Przekonuje mnie natomiast dodawanie waypointów offline. Bardzo fajny pomysł. Nawet nie chodzi o kwestię oszczędności transferu, lecz - jak słusznie zauważyłeś - o poruszanie się w obszarze kompletnie poza zasięgiem nadajników GSM. Wrzucam ten temat na tapetę, gdy tylko otrzymam potwierdzenie że bieżąca wersja działa w pełni stabilnie.

#6 Tded  | Napisano 02 wrzesień 2014 - 18:02

Tded
  • Użytkownik
To świetnie, wpadłem też na pomysł, by ułatwić troszkę nawigowanie po menu.

Fajnie by było zamienić kolejność przycisków w menu.
Np, przycisk łączenia do sesji, po jednokrotnym użyciu jest nieprzydatny, tak samo definicja własnej profesji, można by je zastąpić np.: kompasem lub szukaniem lokalizacji, nie trzeba przesuwać palcem całego paska, bo łatwo przypadkiem kliknąć coś czego się nie chciało, tak samo przycisk ukrywania panelu, nie wiem czy jest potrzebny, mi osobiście nie, kliknę sobie na mapę, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam