Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AEG vs. HP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#101 chaota  | Napisano 29 listopad 2016 - 11:26

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
O co chodzi z CO2?
Przecież ciśnienie w butli nie ma wpływu na to co podaje regulator, można zmieniać zasilanie/butle i nic się nie zmieni.

W komorze wyjściowej regulatora panuje takie ciśnienie jak ciśnienie wywierane przez sumę ciśnienia atmosferycznego i nacisku sprężyny. Gdy ciśnienie w komorze jest niższe to sprężyna naciska na przeponę i otwiera zawór igiełkowy.
Gdy ciśnienia sie wyrównają przepona się cofa i zawór się zamyka.

Butla ani ciśnienie w niej nie ma żadnego znaczenia. Co może mieć znaczenie to gaz może przejść do komory zimny i sie w niej ogrzać podnosząc odrobinę ciśnienie ale to by było na tyle.

Dołączona grafika

Użytkownik chaota edytował ten post 29 listopad 2016 - 11:28

#102 BLEND-A-MED  | Napisano 29 listopad 2016 - 20:41

BLEND-A-MED
  • Nowy
  • Miasto: Koszalin
CO2 jest bardzo podatny na temperatury:
-im większa temperatura, tym większe ciśnienie jest w butli
-im mniejsza temperatura, tym mniejsze ciśnienie jest w butli.
Co za tym idzie, jeżeli masz większe ciśnienie w butli, możesz oddać więcej strzałów, których moc będzie utrzymywała się na tym samym poziomie. Analogicznie, jeżeli ciśnienie w butli jest mniejsze oddasz mniej strzałów, których moc będzie taka sama. Co innego jest ze sprężonym powietrzem (czyli HPA). Nie jest ono tak podatne na zmianę temperatury, dlatego niemal wszystkie oddane strzały będą miały taką samą, lub podobną moc. Dlatego wszyscy, którzy mają broń gazową w zimę rzadko ją używają. Greengas podobnie jak CO2 jest podatny na niskie temperatury, dlatego boczniaki gazowe nie są polecane w zimę... Co innego w lato, kiedy panują wysokie temperatury. Jakbyś porównał ilość wystrzelonych kulek na magazynku zasilanym Greengasem w zimę i w lato to zobaczysz ogromną różnicę. Tu wszystko się rozchodzi o liczbę liczbę strzałów na jednej butli. Ciśnienie które jest regulowane przez reduktor (tak jak to słusznie zauważyłeś), wpływa na ilość oddanych strzałów. To znaczy że ciśnienie ma znaczenie.

Użytkownik BLEND-A-MED edytował ten post 29 listopad 2016 - 21:03

#103 chaota  | Napisano 02 grudzień 2016 - 10:09

chaota
  • Użytkownik
Ja pisze w kontekście posta stronę wcześniej że replika rzekomo przy chronowaniu może mieć mniej a potem w ciągu dnia jak jest cieplej to będzie miała więcej. Albo plombowaniu butli.

Innymi słowy, piję do spraw bezpieczeństwa a nie ile kto ma kulek na kapsułce :)

#104 BLEND-A-MED  | Napisano 02 grudzień 2016 - 19:48

BLEND-A-MED
  • Nowy
  • Miasto: Koszalin
Aaaa... jeżeli o to Ci chodzi to replika ma cały czas tyle samo fps-ów, no chyba że odkręcisz trochę butlę, to wtedy ma więcej. Ale ogólnie, to nie ma miejsca gdzie ciśnienie mogło by wzrosnąć do tego stopnia, aby była widoczna różnica fps-ów. Wybacz że nie zrozumiałem do końca Twojego posta.

#105 dede  | Napisano 18 grudzień 2016 - 11:18

dede
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
HPA ciśnienie ma do 3000psi butli nie zmienia sie jak jest ruznica temperatury, na redukcję ustawisz jakie ciśnienie byś chciał pogretłem a na manometrem pokazuje jakie ciśnienie ustawiłesz.

Co2 ciśnienie jest koło 900psi butli i jest zależny od temperatury przy 23°C butli mamy koło 900psi a przy 0°C mamy juz tylko 500psi czym mniejsza temperatura to mniej mamy ciśnienia butli jak ustawisz reduktor na 100psi a temperatura wrosnie to za reduktorem tez wzrasta ciśnienie.

#106 chaota  | Napisano 18 grudzień 2016 - 15:31

chaota
  • Użytkownik
Ciśnienie w butli nie ma znaczenia o ile jest wyższe niż regulowane na wyjściu.

Czy ubywa Ci FPS-ów w miarę opróżniania butli HP? Bo mi nie :icon_wink:
A ciśnienie spada od 3000psi do poniżej 800 (nie wiem nawet ilu bo manometr na butli już nic nie pokazuje) a replika nadal ma ile miała

Użytkownik chaota edytował ten post 18 grudzień 2016 - 15:31

#107 lvyairsoft  | Napisano 18 grudzień 2016 - 16:36

lvyairsoft
  • Użytkownik
  • Miasto: Jelenia Gora
Nie wiem po co robić konflikty z tematu zasilania replik . Jedni preferują co2,drudzy aeg inni zaś springi -często to kwestia tego co  finalnie chcemy mieć za replikę lub jaki posiadamy budżet .
Myślę że problem siedzi raczej w tym że wielu "Prouber airsoftowców" z replikami za 3k ,szprejem za drugie tyle ,myślący "co to nie oni "bo mają m4 systema full tuning bla bla dostanie od gościa z HP i mu gul skacze bo po mimo tego że wydał kupę kasy to i tak jego repla nie ma takich osiągów.
Często też jest ogl "hejt" tych mniej zasobnych finansowo na ludzi co latają z replikami 1klasy że to nie ich umiejętności a repliki dają im "tą rzekomą przewagę".Temat jest jak rzeka i jest zbędny bo równie dobrze od lat jest spina między posiadaczami replik z rodziny ak a tymi co latają z rodziną M .
Ktoś też pisał tutaj że nie uczciwe jest wobec gracza nowego z cm028 jak wyleci na niego ktoś z HP,sorki ale ten z cymą ma te same szanse bo liczą się tu umiejętności,replika może nam ułatwić zadanie jeżeli jest dobrze spasowana .Po za tym nikt temu z cymą nie broni kupienia sobie repliki z zasilaniem HP.I nie pierd..cie że tego nie stać ,to niech idzie zarobić ,kosić ogródek sąsiadom,wynosić gruz na budowach, nawet jak jest typowym gimbem robiąc drobne robótki może sobie kupić po jakimś czasie lub pracując przez pół wakacji kupić lepszą replikę .
Moje zdanie jest proste to jest tylko ZABAWA więc nie ma co spinać się kto z czym lata ,trzymajmy się określonych zasad i bawmy się ;) .Żon nam nikt nie wybiera ,aut i tego jakie gacie dziś założymy też ,więc czemu ktoś ma decydować czym ma być zasilana moja replika?

Pozdrawiam -Pan z repliką aeg ;)

#108 Mendi  | Napisano 19 grudzień 2016 - 08:59

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
Chłopaki, pomijając już sprawę ciśnień przed i za regiem, jest jeszcze kwestia właściwości samych gazów. O ile na Hp bez problemów idzie postrzelać zimą, bo gaz się tak samo rozprężą niezaleznie od temp. o tyle na co2 zimą już nie jest tak różowo. Nie chodzi tu o zamrażanie elementów mechanizmu, bo to nie zdarza się jak w gbb. Latem dla takiego np vsr z sdik, wystarczy ustawić rega na 9 bar i ma się 600fps na 0,2g, a kapsułka wystarcza na 50-90 strzałów (w zależności od serii konwersji i długości lufy), natomiast zimą przy 9 bar to jest tylko ciche pierdnięcie na 400fps i trzeba kręcić do 12 bar by to miało jakiś sens, a przy takich ustawieniach i specyfice rozprężania co2 w niskich temp. kapsuła wystarcza na 15-30 strzałów.

Z resztą, identycznie ma się sprawa w paintballu, tam już bardzo rzadko na co2 jadą.

Przy pdik ilość wystrzałów trzeba jeszcze przez 1,5 lub 2x podzielić. Gazożerniejsza konwersja jest.

Przerabiałem to przez 3 lata i dlatego przesiadłem się na zasilanie hp. Latem, na milsimach i innych scenariuszach gdzie mobilność jest priorytetem, używam rega z kapsułką, natomiast na zwykłych strzelaniach, festynach itp. oraz przy temp. poniżej 5C już tylko butla hp.

No i ostatnia sprawa - co2, niezalezienie czy z kapsuł czy z butli, często ma w bonusie syfy, które ślicznie brudzą rega i konwersję. Nawet drobne sitka nie pomagają na drobinki rdzy. Z hp jest dużo lepiej, choć też pasuje na sprawdzonych źródłach tankować.

Ja tam nie dyskryminuję nikogo ze względu na sposób zasilania repliki, może mieć nawet wmontowaną gumkę z majtek lub cewnika, do naciągania, byle by tylko miała moc w granicach rozsądku (dla danego przeznaczenia) i właściciel strzelał z głową. Sam nadal użytkuję zarówno replikę gazową, aega jak i springa, zależnie od potrzeb i humoru.