Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AEG vs. HP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#161 chaota  | Napisano 10 luty 2017 - 13:09

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
Założę że przez FPS rozumiemy energię a nie prędkość na 0,2g

-lepiej sie tłumi (prawie do zera)
-reakcja na spust
-reset spustu przy elektrozaworze lub wyraźny punk przełamania w mancrafcie

a z wad:
-cewnik i butla lub ciężka jak nieszczęście kolba z butlą

#162 White1981  | Napisano 10 luty 2017 - 13:29

White1981
  • Użytkownik
  • Miasto:
I o to chodziło. Moja cichutko strzela i o wiele łatwiej jest kogoś podejść, ale jest i ten minus butla do której ciężko się przyzwyczaić, oraz brak możliwości przełożenia repliki do drugiej ręki. Na różnicy w osiągach nie zauważam przy moim AEG'u (semi) i jak w jednym tak i w drugim po tuningu końcowym brak jakichkolwiek problemów z użytkowaniem.
Ja olewam całkowicie kwestie HPvsAEG bo jest to nic innego jak stwarzanie problemu i próba górowania jednym nad drugim, a przecież nie namówisz gościa, żeby wydał blisko 2 tyś zł na modyfikacje skoro ich zwyczajnie nie ma, a reklamowanie HP bo tak można to nazwać jest łagodnie pisząc śmieszne (większy ROF w CQB itp).

Użytkownik White1981 edytował ten post 10 luty 2017 - 13:34

#163 gattling  | Napisano 10 luty 2017 - 17:11

gattling
  • Użytkownik
  • Miasto:
Nie wiem jak masz poustawiane te wszystkie butle, wężyki itd. Ale z tego co czytałem i oglądałem na yt (zachodnim oczywiście) to z przekładaniem z jednej ręki do drugiej takiego karabinku nie ma zasadniczo problemu. Odsyłam do D. Hooligana, który ma sporo filmików gdzie strzela z polarstara. Przy takim AK np. większym przeciwnikiem przy przekładaniu jest zawieszenie typu RT-3 i to też tylko w wypadku kiedy jest ustawione jako "dwupunktowe".

#164 chaota  | Napisano 10 luty 2017 - 18:07

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
Zależy gdzie Masz butle i jak długi wąż, zwyczajnie może braknąć.

#165 taternik1971  | Napisano 10 luty 2017 - 20:56

taternik1971
  • Użytkownik
  • Miasto:
Który obrońca HP  przyzna się do tego tekstu. :icon_wink:  A jego wypowiedzi w temacie jest sporo. :hahaha:
,,Dzięki za grę, teren ciężki jak i rok temu. Z tego miejsca również chciałem pozdrowić człowieka bez wyobraźni z HP strzelając do swojego z 20m w twarz.... Więcej wyobraźni. Do organizatora jedyne słowa krytyki to dlaczego dopuszcza takie sprzęty do gry..... Raz jeszcze dzięki. "

Wiele osób nie dorosło do tego co daje HP. Przez to psują opinie sobie(słusznie) i innym Bogu ducha winnym graczom.  
Trzeba eliminować nieuczciwych graczy a nie systemy  napędów.
Znam z autopsji.
;-)

#166 MarekMac  | Napisano 10 luty 2017 - 21:11

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek
"Wiele osób nie dorosło do tego co daje HP."
Ja bym to parafrazował. Wiele osób nie dorosło do airsoftu. Bo niezależnie czy z HP czy z AEG krzywdę można zrobić (tak, z HP większą, ale jak ktoś debil to i z Cymoglocka zrobi powybija zęby)

#167 Kocur666  | Napisano 10 luty 2017 - 21:50

Kocur666
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Z cymglocka bedzie ciezko ... owszem widzialem wybite zeby z 350 fps na dystansie 30 m ... dwa w jeden dzien... ale to byl jakis kosmos.
Moze z przylozenia z 160 fps by cos sie stalo - kwestia jakosci zeba ;)

Dla mnie HP byloby idealne tylko w jednym przypadku ... cosplay na scoutów Marinsów z WH40K.
Szkoda tylko ze tak malo jest ich sensownych zdjec ;)
W sumie planuje kieeeedys cos takiego zmontowac.
Wtedy te wszystkie wężyki maja sens ;)

#168 Yeneth  | Napisano 11 luty 2017 - 09:45

Yeneth
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik Kocur666 dnia 10 luty 2017 - 21:50 napisał

Z cymglocka bedzie ciezko ... owszem widzialem wybite zeby z 350 fps na dystansie 30 m ... dwa w jeden dzien... ale to byl jakis kosmos.
Moze z przylozenia z 160 fps by cos sie stalo - kwestia jakosci zeba :icon_wink:
Nie ma zasady - wyciągałem sobie z policzka wbita kulkę wystrzelona z ~15m ze stockowego ak47 TM... cale 285 fps. Na domiar złego kulka idealnie znalazła szczelinę pomiędzy moimi goglami a maską.

Wyświetl postUżytkownik Kocur666 dnia 10 luty 2017 - 21:50 napisał

Dla mnie HP byloby idealne tylko w jednym przypadku ... cosplay na scoutów Marinsów z WH40K.
Szkoda tylko ze tak malo jest ich sensownych zdjec :icon_wink:
W sumie planuje kieeeedys cos takiego zmontowac.
Wtedy te wszystkie wężyki maja sens :icon_wink:
Zostają jeszcze elitarni Kasrkin z Imperial Guard... też mają kabelki do swoich lasgunów ;)

A w temacie:
Zgadzam się z MarekMac - wiele osób nie dorosła do Airsoftu i to tu tkwi problem.
Kiedyś była to kwestia przewagi elektryków nad sprężynowymi replikami i całe szczęście że nie było wtedy tak dużo hi-capów.
Repliki HP to po prostu nowa odsłona starego systemu który u nas nie był aż tak popularny dlatego mało osób ma szansę go pamiętać. Jak w każdej nowej odsłonie mamy do czynienia z wersją bardziej dopracowaną, wygodniejszą i o lepszych osiągach.
Tylko dzięki temu ma ona szansę konkurować z replikami AEG a w niektórych aspektach je przewyższać. Ale nie demonizujmy - to nadal system wystrzeliwujący plastikowe kulki z określoną prędkością i szybkostrzelnością które możemy sobie w mniejszym albo większym zakresie sami ustawić. Czy to czyni je tak odmiennymi od AEG - chyba niekoniecznie patrząc na pojawiające się nowe repliki z szybka wymianą sprężyny, spustami na mikrostykach i układami MOSFET pozwalającymi nam programować ROF nawet przez smartfona. Technologia idzie do przodu i w airsofcie też ma to miejsce czy tego chcemy czy nie. Dlatego pamiętajmy że to nie repliki mogą stanowić problem lub zagrożenie a ich użytkownicy. Jeżeli nie dorośli do naszej zabawy i nie stosują się do określonych zasad to w gestii organizatora lub lokalnej społeczności jest coś z tym zrobić.

Jedyny realny problem z układami HP z jakim możemy się spotkać to mniejszy spadek prędkości początkowej przy cięższych kulkach niż w replikach AEG. Powodem jest specyfika konstrukcji niektórych układów HP i rzeczywiście może to dawać pewną przewagę nad innymi rodzajami zasilania. Jednak rozwiązanie jest banalne - limity w J (energia) a nie FPS (prędkość).