Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M4 Wymiana lufy = wymiana korpusu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuerone  | Napisano 09 marzec 2015 - 19:28

kuerone
  • Użytkownik
  • Miasto: Sopot
Witam,

Koleżanki i koledzy, mam taki problem...
Posiadam replikę M4A1 CM008. Pewnego dnia wymyśliłem sobie że wymienię lufę zewnętrzną na taką, z mozliwością odkręcenia przedniej części. Kupiłem dwuczęściową lufę BOYI - DBOYS dedykowaną oczywiście do m4. Okazało się że jest mała równica...

Przepraszam ze słabej jakości zdjęcie...
W mojej replice, korpus przedni jest montowany na "blaszkach" (zaznaczyłem czerwonymi kreskami), natomiast te blaszki dodatkowo są przykręcone od góry do lufy (zaznaczyłem dwiema kropkami).
Problem polega na tym, że nowa lufa nie posiada tych otworów, które umorzliwiałyby przykręcenie blaszek.

Jak to ugryźć? Jak są montowane korpusy w replikach, w których lufy nie mają takich otworów?

Dołączona grafika

Dzięki za pomoc!

Użytkownik kuerone edytował ten post 09 marzec 2015 - 19:30

#2 Stary Traper  | Napisano 12 marzec 2015 - 19:37

Stary Traper
  • Użytkownik
  • Miasto: Tczew
Też mam tą replikę, i mam taki problem, że nie umiem jej rozłożyć... Wytłumaczy ktoś jak uwolnić kable? Bez tego nie da się zdjąć górnego korpusu.

#3 JunglerMan  | Napisano 12 kwiecień 2015 - 22:47

JunglerMan
  • Validating
  • Miasto: Cięcina
Nie prościej dokupić to: http://zbrojownia.li...roducts_id=2024 ?

#4 Mateuniosnajpa  | Napisano 18 wrzesień 2016 - 04:43

Mateuniosnajpa
  • Użytkownik
  • Miasto:
U mnie występuje problem fabrycznie krzywej lufy. Replika M4 CB RAS II firmy DBoi. Mam rozumieć, że wymiana tej części jest niemożliwa? Pozdrawiam!

#5 Emcet  | Napisano 18 wrzesień 2016 - 07:34

Emcet
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnik
W każdym uznawanym za normalnego AEGu da się zmienić lufę, nawet Boyi. Kwestia kosztów tego czy to lufa jest koślawa, czy jej gniazdo w body. Jeśli to drugie, to będzie potrzebny również nowy upper.