Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Dźwignia przeładowania do M4/HK416 itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 relativy  | Napisano 25 marzec 2015 - 12:50

relativy
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Witajcie, na airsoftowym polu walki bardzo często widać repliki z rodziny AR15/M4/HK416, w końcu również i ja stałem się posiadaczem jednej z nich. Jednak zdecydowałem, że nie kupię gotowej repliki, a zbuduję zgodnie ze swoimi wymaganiami. Ale nie będę opisywać całej repliki, tylko jeden jej element-dźwignię przeładowania.
Nigdy nie przemawiał do mnie krótki zakres ruchu, oraz zamek lub jego atrapa, jak kto woli, który odsłaniał tylko regulację hop-up. Bolt-chatch również jest jakąś protezą, tego co mamy w palnym.
Postanowiłem zbudować więc dźwignię, która będzie miała pełen zakres ruchu i jak się uda, to jeszcze działający bolt-catch. Z botl-catchem jeszcze mi się uporać nie udało, ale dźwignia już działa.

Wymagało to modyfikacji szkieletu gearboxa, oraz wymianę rączki. Niestety dostanie rączki od palnego jest bardzo trudne i kosztowne, dlatego użyłem dźwigni z GBB. Te niestety są bardzo płaskie, więc odpowiednią grubość osiągnąłem dokręcając aluminiowy profil. Poza tym w szkielecie musiałem usunąć blokadę stockowej dźwigni i jakoś wsadzić pasującą blokadę do nowej dźwigni. Trochę zabawy z dremlem było by zrobić i dopasować blokadę ale się udało. Efekt: Dźwignia otwiera osłonkę okienka łusek i ma niemal pełen zakres ruchu, wraz z atrapą zamka. Usunąłem też sprężynę powrotną, więc dźwignia sama nie wraca. Jak się uporam z botl-catchem, to wstawię jeszcze sprężynę i będzie w 100% odwzorowane działanie dźwigni palnego.

To teraz parę zdjęć:
(ktoś ma pomysł jak  wstawić miniaturki z google picassa?

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Majkhel  | Napisano 25 marzec 2015 - 13:00

Majkhel
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
w sprawie miniaturek - print-screen?

#3 qbis  | Napisano 06 maj 2015 - 17:30

qbis
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz/Paryż
Replika jakiej firmy?

#4 relativy  | Napisano 06 maj 2015 - 17:43

relativy
  • Użytkownik
Custom składany od podstaw.
Jak bym miał wymieniać części wszystkich producentów, to i tak bym o czymś zapomniał.
Upper i Lower sa od AGM'a.

#5 wiciok  | Napisano 08 maj 2015 - 09:35

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Dźwignia jest cała metalowa?

Pytam, bo niestety typowa dwuczęściowa metal+przykręcany plastik się u mnie nie sprawdza (przez ciasne spasowanie plastik się urywa), a jednak działającą rączkę pasowało by mieć.

#6 qbis  | Napisano 08 maj 2015 - 18:19

qbis
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz/Paryż
hmmm masz dziwny upper. Jakby specjalny pod rączkę z dwoma zapadkami.

#7 relativy  | Napisano 12 maj 2015 - 05:27

relativy
  • Użytkownik
Wiciok: Dźwignia jest w większości metalowa, tego plastiku jednak musiałem użyć, by mieć język otwierający klapkę wyrzutnika łusek (aż tak dobrze w metalu nie rzeźbię), Jednak i tak został on zmodyfikowany i skrócony i wystaje poza dźwignie o niecały 1 cm.

Qbis: Upper jest pod standardowe dźwignie, a z tego co wiem, w stockowych HK od AGM'a nie ma w ogóle atrapy zamka, tylko klapka i GB. W każdym razie body jest pod tym względem dość standardowe.

Użytkownik relativy edytował ten post 12 maj 2015 - 05:30