Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

CM.350, CM351, CM352

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 -Otto-  | Napisano 06 maj 2016 - 18:24

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
A więc tak. Cymka nie jest dokładną kopią Buble Igla, przekonałem się o tym gdy próbowałem poprzekładać części między sobą. Kolba CM nie wchodzi na DE, trzeba by spiłować nieco. "Bolec" do którego przykręca się lufę zewnętrzną i atrapę magazynka rurowego jest ok 1mm szersza w CM - czyli nie da się ot tak założyć lufy z bubel igla. Siłą rzeczy atrapa magazynka rurowego jest węższa, a co za tym idzie - element na który nakłada się czółenko - również. Za to czółenko jako tako pasuje - co prawda przykręcone tylko jedną śrubą i wypadałoby wypiłować w środku - ale działa.
Za to co najbardziej mnie zasmuciło to fakt, iż kabłąk jest dużo inny od benelli, przez co nie ma zbytnio możliwości założenia Laylaxowego "extendera" zwalniacza magazynka.

#22 asas  | Napisano 10 sierpień 2016 - 13:26

asas
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Było to domyślne, jednak sprawdziłem w pracy i mogę napisać z pewnością: 300 fps te shotguny wyciągają przy strzale jedną kulką, przy strzale trzema chronograf wskazuje okolice 240 fps.

#23 -Otto-  | Napisano 27 październik 2016 - 00:51

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Od jakiegoś czasu na GFie są wersje oznaczone literką N. Po otwarciu pudełka potwierdziło się to, co zaobserwowałem na zdjęciach - wersja N ma niebo lepsze plastiki, bardzo ładne matowe i chropowate.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#24 wojs  | Napisano 29 listopad 2016 - 21:06

wojs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Witam. Czy koś mógłby napisać jak rozebrać cm350lm? Chciałbym dociążyć replikę a nie chce jej popsuć. Co do różnic między wesją LM a LMN to tylko kwestia innego plastiku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#25 arch deluxe  | Napisano 28 luty 2017 - 21:28

arch deluxe
  • Użytkownik
  • Miasto: Sanok
Posiadam wersję CM.352L Full Metal i mimo gabarytów (ponad 1m długości z rozłożoną kolbą) bardzo dobrze użytkuje się tą replikę na dystansach CQB.

Zapewne wersja z krótszą lufą może być z powodzeniem wykorzystywana jako 'boczniak' / replika do budynków - wersja 'L' już średnio ...chyba że ktoś lubi nosić takie rzeczy - np. na plecach.

Nauka szybkiej zmiany 'shellsa' i wyrobienie odruchu wrzucania zużytej łuski do torby zrzutowej nie powinna zająć wiele czasu, tak więc dysponując większą ilością magów jesteśmy w stanie przycisnąć ogniem niejednego gracza z AEGiem.
Odnośnie celowania - oczywiście odbywa się 'po lufie' aczkolwiek przykręcenie jakichś dodatkowych RISów lub zakup konwersji (na gunfire chyba są od SHS) i montaż kolimatora nie musi być wielce problematyczny - aczkolwiek w tej wersji musielibyśmy  mieć cały czas rozłożoną kolbę ze względu na optykę.

Wersja bardziej ergonomiczna i 'oRISowana' sprzedawana jest (obecnie niedostępna) przez gunfire pod nazwą GFG27 Tactical - bebechy zapewne 'analogiczne' do CM - ale nie o tym.

Pompka jak pompka - klimat i  można śmiało mówić - 'hasta la vista baby' :D

Są już jakieś punkty lansu - mimo że to chińczyk... aczkolwiek nie jest to już taki 'chińczyk' jak 10 lat temu - obecna jakość wykonania i kultura pracy jest a plus.

Dołączona grafika

#26 ppszejdi  | Napisano 18 marzec 2017 - 09:40

ppszejdi
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Witam ja posiadam wersję CM350 full metal replika fajna ale nie pozbawiona wad tj. chińczyk zostawił pustą kolbę więc replika leci na przód przy trzymaniu jedną ręką.Ja problem rozwiązałem przez dociążenie kolby dwoma kawałkami stali wyjętymi z kolby agm i wklejeniu ich klejem na gorąco.Teraz replika przy trzymaniu w jednej ręce jest wyważona . Po za tym replika nie źle wykonana. zastanawiam się nad kupnem krótkiej wersji i przerobieniu jej.Pozdrawiam

#27 Szymeg  | Napisano 24 marzec 2017 - 17:28

Szymeg
  • Użytkownik
  • Miasto: Trzęsówka
Witam, mam cm.355 i mam problem , często przy przeładowaniu czółenko się nie blokuje przy tylnej pozycji co skutkuje tym ,że lata sobie ono w przód i w tył i muszę je jeszcze raz dobić aby załapało. Jest to bardzo męczące i uniemożliwia często strzelanie , zwrócić tą replikę ,czy raczej TG nie przyjmie tego?

Użytkownik Szymeg edytował ten post 24 marzec 2017 - 17:29

#28 faj3r  | Napisano 02 sierpień 2017 - 09:47

faj3r
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń
Szymeg, i co zrobiłeś z tą repliką? Myślę nad zakupem tego modelu.

#29 Styp  | Napisano 01 październik 2017 - 15:49

Styp
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Z racji iż nie było zbytnio napisane o osiągach w/w repliki dorzucę swoje trzy grosze ;)
Posiadam takową wersje :http://www.taiwangun.com/sprezynowe/cm-355m-full-metal-dark-earth-cyma?from=listing&campaign-id=19
, co do jej wykonania to razi jedynie koleboczące się na boki czółenko i "na oko" niezbyt budzący zaufanie przedni zaczep od pasa nośnego.
Ale przechodząc do meritum posta, osiągi...
Zasięgu nie nie mierzyłem ale dorównuje AEGom w limicie cqb 350fp (plastikowe mają bodajże 290fps). Kulka leci trochę woniej niż z elektryka aczkolwiek może być spowodowane tym iż w wersjach " full metal" jest mocny Hop Up. W pompce najlepiej używać kulek 0.28g. Hopek kręci za mocno na ostatnich metrach toru lotu kulek i widać jak są nagle mocno podrywane do góry, przez co na końcowym zasięgu aby trafić przeciwnika trzeba brać mocną korektę celując poniżej...

Podsumowując swój krótki post, bardzo polecam w wersji "full metal".W odniesieniu do super 90 "bubel igla"(miałem), niebo a ziemia ... :)

#30 hyperdunk  | Napisano 09 listopad 2017 - 11:10

hyperdunk
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Witam.Od wczoraj posiadam cm350 full metal.Kupiłem go z myślą o zrobieniu breachera.Rękojeść będę dorabiał z drewna.Czółenko również.Zastanawia się tylko czy może ze sklejki na mokro wygiąć?W drewnie rzeźbić to chyba nie da rady bez stolarkich narzędzi.Ogólnie pompka świetnie zrobiona.