Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Air Bow - Konwersja ASG do Łuku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 BlackShaman  | Napisano 24 czerwiec 2015 - 19:38

BlackShaman
  • Użytkownik
  • Miasto: Żory

Wyświetl postUżytkownik danesz dnia 24 czerwiec 2015 - 18:34 napisał

Fajny koncept do ASG. Do bloczkowych są od dawna takie dodatki, ino że dla farbiarzy. :icon_smile:

Co ciekawe nawet śrutem 5,5mm strzelają. Nie tylko farbą. Jak by co podklejam pierwszy lepszy filmik.

https://www.youtube....player_embedded

#22 Boneripper  | Napisano 22 luty 2016 - 04:42

Boneripper
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 23 czerwiec 2015 - 18:29 napisał

Następna będzie kusza z 600FPS?

Proca :)

#23 Kopcik  | Napisano 22 luty 2016 - 12:59

Kopcik
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Boneripper dnia 22 luty 2016 - 04:42 napisał

Proca :)
Temat sprzed pół roku. Szybkość reakcji godna pogratulowania(?)

Użytkownik Kopcik edytował ten post 22 luty 2016 - 13:00

#24 morf420  | Napisano 28 październik 2016 - 17:33

morf420
  • Użytkownik
  • Miasto: Kielce
Ktoś parę dni temu odkopał temat, uprzedził mnie, ponieważ jakoś mnie zebrało przez ostatni czas i poprawiłem zabawkę.
Co zmieniłem
- łuk, nowa konstrukcja, nowy majdan, ramiona te same
- średnicę przewodu powietrza
- przerobiona komora hop up, lepiej doszczelniona
- Całość jest rozbieralna, tzn jest możliwość zmiany lufy, oraz gumki hop up. Czego wcześniej nie dało się zrobić.
Co zyskałem:
Dużo lepsze osiągi oraz szczelność. No i wygląd :maniak_luzik:
Bałem się większej średnicy przewodu ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że jeżeli całkowita objętość przewodu lufy, przewodu powietrza i dyszy nie przekroczy całkowitej objętości cylindra, nic złego nie może się stać. Powietrze szybciej dopłynie do dyszy i to przed nią uzyska największe ciśnienie a co za tym idzie TEORETYCZNIE wpłynie na osiągi. I tak chyba się stało; Tłok nie rozsadzi cylindra ponieważ powietrza jest wystarczająco by stworzyć niewielką poduszkę powietrzną służącą jako hamulec. Dodatkowo zastosowałem spory kawał gumy, mający to samo zadanie.
Zasięg zdecydowanie lepszy i wystarczający z racji na to, że na większe odległości prawdopodobnie nie dałoby się celować, lub byłoby to po prostu za trudne. Co do prędkości wylotowej, wyższa, zdecydowanie. Kuleczki 0,20 latają jak je poniesie, za lekkie.
Nie miałem jeszcze okazji przehronować maszynki, ale zrobię to jeśli znajdę chwile wolnego by podjechać do sklepu.

Na łukach znam się niezbyt, ale myślę ostatnio nad zakupem twardszych ramion - około 40-50 lbs.
Z racji że kocham fpsy, chciałbym podkręcić go tak, by móc strzelać kuleczkami 0,30+ lub cięższymi, wszystko wyjdzie po zamontowaniu, ponieważ nie wiem czego sie spodziewać.

Ramion, które są aktualnie zamontowane mają siłę naciągu do 20 lbs max.
Gdzieś czytałem porównanie, z którego wynikało że łuki młodzieżowe mają na tyle słabe ramiona by można było je naciągnąć chwytając za strzałę. i sięgają właśnie granicy 25lbs. Twardsze łapie się za cięciwę, a jeszcze twardsze poprzez spust łuczniczy.

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat mojej pracy oraz proszę kogoś kumatego w temacie o polecenie ramion o których wspomniałem.

Niżej link do fotek i filmu.
http://www61.zippysh...2Yslv/file.html

Użytkownik morf420 edytował ten post 28 październik 2016 - 17:34

#25 wiciok  | Napisano 29 październik 2016 - 08:41

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Plz, wrzuć to na jakiś normalny hosting obrazów, np. imgur.

#26 Krzywica  | Napisano 29 październik 2016 - 14:39

Krzywica
  • Użytkownik
  • Miasto:
Nie będę ściągał teraz tego filmiku ale na poprzednim naciągałeś łuk nie wiem, do połowy? Nad tym popracuj. Przekonstruuj całość tak, żeby wykorzystać całą długość naciągu łuku a nie połowę. Po co mocniejsze ramiona jak nawet tych słabych nie wykorzystujesz w połowie (pierwsza połowa naciągu to mniej energii niż druga oczywiście).

#27 morf420  | Napisano 30 październik 2016 - 00:53

morf420
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Krzywica dnia 29 październik 2016 - 14:39 napisał

Nie będę ściągał teraz tego filmiku ale na poprzednim naciągałeś łuk nie wiem, do połowy? Nad tym popracuj.
Poprawiłem to, nie do tego poziomu jaki bym chciał uzyskać, ale jest zdecydowanie lepiej. Spokojnie można zrobić jak mówisz, lecz trzeba by dużo dłuższy cylinder, na tyle długi że będzie to wyglądać śmiesznie.

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 29 październik 2016 - 08:41 napisał

Plz, wrzuć to na jakiś normalny hosting obrazów, np. imgur.
http://imgur.com/gallery/TVxwo Proszę bardzo, tylko na imgura nie wrzucę filmu niestety.

#28 Ogniomistrz  | Napisano 04 grudzień 2016 - 14:21

Ogniomistrz
  • Użytkownik
  • Miasto: Otwock
Morf, wyrazy uznania. Strzelam z łuku od kwietnia, ale do ASG chciałbym wrócić i fajnie byłoby połączyć oba sporty. Na razie rysuję w AutoCADzie różne koncepcje. Wybiorę się też do sklepu zobaczyć przystawkę do paintballa. Ze zdjęć wnioskuję że lufę wraz z komorą ustawiłeś z boku i cofnąłeś do tyłu w celu zmniejszenia długości całej konstrukcji?

Użytkownik Ogniomistrz edytował ten post 04 grudzień 2016 - 14:43

#29 morf420  | Napisano 04 grudzień 2016 - 18:59

morf420
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Ogniomistrz dnia 04 grudzień 2016 - 14:21 napisał

Morf, wyrazy uznania. Strzelam z łuku od kwietnia, ale do ASG chciałbym wrócić i fajnie byłoby połączyć oba sporty. Na razie rysuję w AutoCADzie różne koncepcje. Wybiorę się też do sklepu zobaczyć przystawkę do paintballa. Ze zdjęć wnioskuję że lufę wraz z komorą ustawiłeś z boku i cofnąłeś do tyłu w celu zmniejszenia długości całej konstrukcji?

Wyświetl postUżytkownik Ogniomistrz dnia 04 grudzień 2016 - 14:21 napisał

Hej, owszem, wszystko jak najbardziej się dało cofnąłem w tył, przez co jak zauważyłeś jest duuużo krótsza od tej paintballowej.

#30 HaSen  | Napisano 15 maj 2017 - 19:23

HaSen
  • Nowy
  • Miasto:
Hej wracamy do tego tematu?

#31 morf420  | Napisano 16 maj 2017 - 11:40

morf420
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik HaSen dnia 15 maj 2017 - 19:23 napisał

Hej wracamy do tego tematu?
A co potrzeba? ;)