Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Skrzynia transportowa na Kałaszka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kojot321  | Napisano 06 lipiec 2015 - 08:08

Kojot321
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Witam,
Ostatnio wpadłem na pomysł by skombinować jakieś klimatyczne nosidełko dla mojej cymy 0.48M i szpeju. Jako że na strzelanki jeżdżę samochodem i część ekwipunku (magazynki, kulki itp.) zawsze zostaje w bagażniku postanowiłem wyposażyć się w wojskową skrzynię (25x111x39). Miało by to uporządkować bagażnik, uchronić znalową cymkę przed kumplami wrzucającymi swój sprzęt jak worki kartofli i oczywiście dodać drogocenne punkty lansu :icon_cool:  Często takie skrzynie przez lata składowane są pod plandekami na wolnym powietrzu i dlatego chciałbym przeprowadzić jej renowację.

I tu pojawia się moje pytanie: Czy masie jakieś zdjęcia, linki do zdjęć ruskich skrzyń transportowych od kałachów? Chciałbym wykonać parę szablonów z oznaczeniami  napisami w cyrlicy. Mam już parę fotek ale są na nich skrzynie od RPG i amunicji.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i porady.

#2 wegorz  | Napisano 06 lipiec 2015 - 15:38

wegorz
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Skrzynia będzie cięższa od samej cymy... ale co kto lubi. Czasem karabinki były wrzucone luzem czasem mocowane. Czasem skrzynie miały więcej napisów, czasem mniej. Zwykle zielone.

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 Kojot321  | Napisano 06 lipiec 2015 - 16:07

Kojot321
  • Użytkownik
Skrzyni nie będę nosić. Chodzi o to aby replika i reszta szpeju miały bezpieczne miejsce i nie walały się po bagażniku. Cymusia to moje oczko w głowie i nawet jak jest pokrowcu się o nią martwię :icon_razz2:

#4 hindus  | Napisano 06 lipiec 2015 - 17:13

hindus
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo
Fabryczny karton najlepszym zabezpieczeniem :P

#5 wegorz  | Napisano 06 lipiec 2015 - 18:54

wegorz
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Kojot321 dnia 06 lipiec 2015 - 16:07 napisał

Skrzyni nie będę nosić. Chodzi o to aby replika i reszta szpeju miały bezpieczne miejsce i nie walały się po bagażniku. Cymusia to moje oczko w głowie i nawet jak jest pokrowcu się o nią martwię :icon_razz2:
Podejrzewam, że po pierwszym wyjeździe skrzynia wyleci z bagażnika z racji gabarytów :)

#6 Kojot321  | Napisano 06 lipiec 2015 - 19:27

Kojot321
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wegorz dnia 06 lipiec 2015 - 18:54 napisał

Podejrzewam, że po pierwszym wyjeździe skrzynia wyleci z bagażnika z racji gabarytów :icon_smile:

Eeee tam, raczej nie- Kombi power :icon_mrgreen:

#7 wojtekk8  | Napisano 06 lipiec 2015 - 20:44

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jeżeli masz kombiaka i miejsce na skrzynkę to bierz tą co masz.
Za dużo poza repliką i kilkoma magami luzem lub w jakimś uchwycie/przegródce dorobionej (co jest konieczne jak chcesz zachować replikę w dobrym stanie) nie zmieścisz za dużo.

Co do oznaczeń to poszukaj sobie jak wyglądają skrzynie na AK czy inną broń.
Nie ma tam zbyt wielu oznaczeń poza tym co tam jest np. 5,56 BERYL, ANTYKOL-N czyli co jest i czym zakonserwowane + kilka pomniejszych pierdół.

Poszukaj skrzynki w kolorze khaki, dodaj naklejkę ADR podklasy 1.4 - do dostania w sklepach BHP, pewnie allegro lub strona producenta, ewentualnie dobre sklepy samochodowe przy warsztatach naprawiających samochody ciężarowe.
A jak nie to inwencja twórcza (google obrazki) + drukarka + folia samoprzylepna (może być przeźroczysta).

Bardziej bym się martwił na Twoim miejscu czym dokładnie wyłożyć tą skrzynkę lub jak ją zmodyfikować, aby zabezpieczyć replikę a do tego maksymalnie wykorzystać miejsce.

#8 wegorz  | Napisano 06 lipiec 2015 - 20:56

wegorz
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wojtekk8 dnia 06 lipiec 2015 - 20:44 napisał

Bardziej bym się martwił na Twoim miejscu czym dokładnie wyłożyć tą skrzynkę lub jak ją zmodyfikować, aby zabezpieczyć replikę a do tego maksymalnie wykorzystać miejsce.
Zawijać w folię bąbelkową. W przypadku nagłego napadu stresu pozwoli także rozładować napięcie. Takie dwa w jednym - przyjemne z pożytecznym.

#9 wojtekk8  | Napisano 06 lipiec 2015 - 21:41

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
I do tego mało praktyczne.
Dodatkowo folia może zostać zużyta w drodze powrotnej przez kolegów wkurzonych na "kulko terminatorów", a nie dość, że zużyta to rozerwana, aby icz z kolegów miał swój kawałek. ;)