Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Krytac

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#121 wallop  | Napisano 25 luty 2018 - 19:13

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
Pęknięte body widziałem nie raz i w nie jednej replice. Ale jeśli chodzi o Krytac'a - na własne oczy nigdy. Nie wnikam w to jak kto traktuje repliki, części itp. Nie przeczę też, że Krytac takiego problemu nie ma. Po prostu się z tym osobiście nie spotkałem, ale słyszałem.

#122 Alexandri  | Napisano 13 marzec 2018 - 13:52

Alexandri
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Kilka osob prosiło o dokładniejsze informacje odnośnie pęknięcia - replika niemal nowa, transportowana i przechowywana w profesjonalnym pokrowcu. Nie narażona na uszkodzenia mechaniczne a przynajmniej na korpusie brak takich śladów (tzn. od uderzenia itp.) a sam pokrowiec też bez uszkodzeń. Możliwe że coś postawiłem na pokrowcu podczas transportu samochodem i wyboje+ciężar zmęczył materiał korpusu. To gdybania bo inżynierem nie jestem ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. Miejsce pęknięcia wyglądało na słaby punkt konstrukcyjny - najmniejsza grubość materiału. Potwierdzony drugi przypadek wśród dalszych znajomych gdy w CQB stuknięto kolbą o framugę... przy czym stuknięto nie walnięto! W efekcie uderzenia nastąpiło pęknięcie identyczne jak w moim egzemplarzu. Replika kupiona w UK, sprzedawca podesłał nowy korpus.

Ogólne wrażenie jest takie że jak na replikę za taką kasę z ryzykiem uszkodzenia korpusu, słabym mosfetem i osiągami jak u tańszej konkurencji to raczej nie polecam zakupu. Shitac poszedł w świat a ja obecnie biegam z KWA RONIN ML ;)

#123 Repcak  | Napisano 16 marzec 2018 - 12:41

Repcak
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
No właśnie KWA vs Krytac VS G&P?! Chwalą Krytaca, ale może lepiej pozostać przy klasykach? Ten Ronin wydaje się ciekawy, ale zdaje się to nie ten sam GB co stare KWA...

#124 wallop  | Napisano 16 marzec 2018 - 14:47

wallop
  • Użytkownik
KWA mają problemy z podawaniem kulek, a w późniejszym czasie tych problemów jest coraz więcej.
G&P jest spoko z zewnątrz, w środku to papka. Jak już g&p to starsze wersje.
Krytac? Mocno polecam :) Można osiągnąć magiczne wyniki.

#125 3kor  | Napisano 16 marzec 2018 - 15:06

3kor
  • Użytkownik
  • Miasto: WaWa

Wyświetl postUżytkownik Alexandri dnia 13 marzec 2018 - 13:52 napisał

(...)
Ogólne wrażenie jest takie że jak na replikę za taką kasę z ryzykiem uszkodzenia korpusu, słabym mosfetem i osiągami jak u tańszej konkurencji to raczej nie polecam zakupu. Shitac poszedł w świat a ja obecnie biegam z KWA RONIN ML :icon_wink:
Poszedłem dokładnie tą samą ścieżką :-) Moje KWA Ronin z zewnątrz baaardzo miodne a blow-back porównywalny (jakieś 2/3) tego w moim G36C Army GBB. Tylko FPS w stocku rozrzuca 390-410.

Co do Krytyka to na forach/recenzjach Tridenty wszędzie mocno chwalą ... z wyjątkiem przypadków złamań body, co de facto tego typu (choćby najlepszy) sprzęt dla mnie dyskwalifikuje. Prawdziwą zagadką dla mnie jest natomiast, że Krytac wiedział już o tej wadzie mk1 i nie poprawił jej w mk2 :sciana:

@wallop: jak wiemy magiczne wyniki można uzyskać w wielu replikach, to głównie kwestia kosztów i umiejętności

Użytkownik 3kor edytował ten post 16 marzec 2018 - 15:08

#126 telemetrik  | Napisano 18 marzec 2018 - 15:59

telemetrik
  • Nowy
1) Właśnie zastanawiam się nad moją pierwszą repliką w okolicach 1000-2000 zł i po przeczytaniu postu bruce_v_legion jest prawie pewien, że Krytac to dobry wybór dla mnie.

- Szukam czegoś do CQB (lekka, krótka) z możliwością łatwej wymiany sprężyny do lasu
- Bardzo zależy mi na jej bezawaryjności i solidnym spasowaniu - nie lubię jak mi się rzeczy psują - chciałbym mieć solidną replikę na lata
- Gotowego do zabawy po samym wyjęciu pudełka bez modyfikacji
- W późniejszej perspektywie nietrudnej do modyfikacji

Niestety na forum trudno odsiać obiektywne, rzetelne recenzje od chęci obrony własnego wyboru repliki, więc poradźcie koledzy czy to aby na pewno dobry wybór.

Konkretny model który rozważam to:
- https://gunfire.pl/p...MK2-CRB-IT.html
lub
- https://gunfire.pl/p...nt-Mk2-SPR.html

Pytania dodatkowe

2) jaką baterię i akumulator do niej polecacie?
3) Czy jest sens wymieniać stockową gumkę?

Występuję z perspektywy osoby, która jest na absolutnym początku więc wszelkie dodatkowe porady będą dla mnie bardzo cenne (jeśli koledzy z Warszawy to mogę postawić piwo ;)).

#127 3kor  | Napisano 18 marzec 2018 - 17:40

3kor
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik telemetrik dnia 18 marzec 2018 - 15:59 napisał

1) Właśnie zastanawiam się nad moją pierwszą repliką w okolicach 1000-2000 zł i po przeczytaniu postu bruce_v_legion jest prawie pewien, że Krytac to dobry wybór dla mnie.

- Szukam czegoś do CQB (lekka, krótka) z możliwością łatwej wymiany sprężyny do lasu
- Bardzo zależy mi na jej bezawaryjności i solidnym spasowaniu - nie lubię jak mi się rzeczy psują - chciałbym mieć solidną replikę na lata
- Gotowego do zabawy po samym wyjęciu pudełka bez modyfikacji
- W późniejszej perspektywie nietrudnej do modyfikacji

Niestety na forum trudno odsiać obiektywne, rzetelne recenzje od chęci obrony własnego wyboru repliki, więc poradźcie koledzy czy to aby na pewno dobry wybór.

Konkretny model który rozważam to:
- https://gunfire.pl/p...MK2-CRB-IT.html
lub
- https://gunfire.pl/p...nt-Mk2-SPR.html

Pytania dodatkowe

2) jaką baterię i akumulator do niej polecacie?
3) Czy jest sens wymieniać stockową gumkę?

Występuję z perspektywy osoby, która jest na absolutnym początku więc wszelkie dodatkowe porady będą dla mnie bardzo cenne (jeśli koledzy z Warszawy to mogę postawić piwo ;)).
J. w.  napisałem  ja bym odpuścił Krytaca, po co się frustrować jak pęknie.  IMHO podjedz do Tanie Militaria lub Cytadela żeby pomagcać  a napewno do Azteko, jak będzie tam Mariusz!!! wszystkiego się dowiesz,  lata temu też mi dobrze doradzi.ł. Od tamtej pory replik mielem  ...dziesiąt :-)

Wysłane z Tapatalk

#128 telemetrik  | Napisano 18 marzec 2018 - 17:52

telemetrik
  • Nowy
Dzięki, na pewno się przejadę. To co w takim razie byś polecał biorąc pod uwagę moje "wymagania"?

#129 3kor  | Napisano 18 marzec 2018 - 18:27

3kor
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik telemetrik dnia 18 marzec 2018 - 17:52 napisał

Dzięki, na pewno się przejadę. To co w takim razie byś polecał biorąc pod uwagę moje "wymagania"?
IMHO safe bet to G&G, ale to już inny wątek.

Wysłane z Tapatalk

#130 wallop  | Napisano 18 marzec 2018 - 19:30

wallop
  • Użytkownik
G&G? On chce coś co z pudełka będzie dobre i bezawaryjne. Krytac taki jest. G&G GC16 to w stocku padaka.

#131 3kor  | Napisano 18 marzec 2018 - 19:42

3kor
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wallop dnia 18 marzec 2018 - 19:30 napisał

G&G? On chce coś co z pudełka będzie dobre i bezawaryjne. Krytac taki jest. G&G GC16 to w stocku padaka.
A czy GG robi wyłącznie GC16? ... nie idźmy dalej tą ścieżką tutaj pls

#132 wallop  | Napisano 18 marzec 2018 - 19:50

wallop
  • Użytkownik
Nie, nie robi. Więc podaj konkretnie o której replice mówisz. G&G akurat w każdej replice daje podobne bebechy, głowica tłoka pada na wejściu.

#133 Repcak  | Napisano 19 marzec 2018 - 01:37

Repcak
  • Użytkownik
To jak to jest z G&G, w stocku słabo, ale dobra baza do tuningu? Krytac lepszy w stocku, a biorąc pod uwagę tunning obu replik która wypada lepiej? Dajmy na to jakby wyłożyć od razu dodatkowe 500zł przy zakupie i zrobić tunning w sklepie, to co brać najlepiej, wciąż Krytaca?

#134 3kor  | Napisano 19 marzec 2018 - 09:10

3kor
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wallop dnia 18 marzec 2018 - 19:50 napisał

Nie, nie robi. Więc podaj konkretnie o której replice mówisz. G&G akurat w każdej replice daje podobne bebechy, głowica tłoka pada na wejściu.
A ile kosztuje tłok i ile się go wymienia? Wolisz wymieniać i płacić za body ( o ile będzie dostępne). Daj spokój :-/

Wysłane z Tapatalk

#135 wallop  | Napisano 19 marzec 2018 - 13:02

wallop
  • Użytkownik
Krytac jest lepszy od G&G. Przynajmniej jest fabrycznie prosty XD

#136 Repcak  | Napisano 20 marzec 2018 - 10:33

Repcak
  • Użytkownik
Stwierdziłem że olewam temat nowej repeliki i zrobię kosmiczny tuning mojego Umarexowo Aresowego G36C. Dostanie GB od Retro Arms i kosmiczne części wewnętrzne. W cenie nowej repliki, będę miał kosmiczne nie nowe G36C :P