Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Hagen i jego twórczość - blog

• Zamknięty Temat jest zamknięty
529 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hagen1989  | Napisano 25 lipiec 2013 - 11:43

Hagen1989
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Witam serdecznie i zapraszam wszystkich początkujących na mój blog www.wszystkooairsoft.blogspot.com
Będę tam zamieszczał materiały dla chcących zacząć przygodę z Air softem, tak więc podstawy naszego hobby przydatne dla początkującego będą tam zawarte. Pozdrawiam.

#2 Arthur Currie  | Napisano 25 lipiec 2013 - 18:08

Arthur Currie
  • Użytkownik
  • Miasto: Metalove
Primo Wakacje 8)
Secundo po co??
Tetrio hejters gona hejt. 8)

#3 arend  | Napisano 25 lipiec 2013 - 18:24

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
Łał kolejny blog. Pięknie. Pięknie powielone informacje z Poradniów Logana. Się chwali.

#4 HeeL  | Napisano 25 lipiec 2013 - 18:54

HeeL
  • Użytkownik
  • Miasto: Skoczów/Katowice
Oho, kolejny ;D

http://forum.wmasg.p.../page__hl__blog

Arend, czekaj. Kolega się dopiero rozkręca ;)

Użytkownik HeeL edytował ten post 25 lipiec 2013 - 18:57

#5 MarekMac  | Napisano 25 lipiec 2013 - 19:39

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek

Wyświetl postUżytkownik Arthur Currie dnia 25 lipiec 2013 - 18:08 napisał

Tetrio hejters gona hejt. :icon_cool:
Yes, we will :icon_biggrin:
No to jadymy.
Artykuł "magazynki ASG" - chyba łatwiej byłoby dać link do tego artykułu.
Artykuł "czyszczenie replik":

Cytat

Jeśli chodzi o smarowanie zębatek w replikach elektrycznych należy zwrócić uwagę iż w tym celu trzeba rozkręcać gearboxa i jeżeli replika jest jeszcze na gwarancji, może tego dokonać jedynie serwis.
Tylko serwis powiadasz? A ja w serwisie nie pracuje a jakoś mogę zerwać plomby gwarancyjne i rozebrać GB. Świat się od tego nie rozwali, co najwyżej stracę gwarancje.
Artykuł "klasy replik ASG":

Cytat

3. III klasa - są to repliki, które nawet nie powinny być nazywane replikami gdyż są to po prostu zabawki najgorzej wykonane z najgorszej jakości plastiku oraz poosiadają wielką awaryjność.Taka pseudo replika nie wytrzyma przeważnie nawet jednej strzelanki nie mówiąc już o osiągach tego badziewia. Ceny poniżej 300 zł.
A moje shotguny AGM mają już zdaje się dwa lata i nadal walczą.
Artykuł "bezpieczeństwo w airsofcie"

Cytat

Tak więc trzeba pamiętać przede wszystkim o ochronie oczu. Do tego celu służą google lub też okulary ochronne.
Nie wiem jak Was, drodzy airsoftowcy, ale mnie Google do tej pory uchroniło co najwyżej przed kompromitacją i przed 1 czy 2 z jakiegoś przedmiotu w szkole/na studiach. Jakoś nie wyobrażam sobie by przeglądarka internetowa (poprawka: wyszukiwarka, ech ten pośpiech) mogła ochronić moje oczy przed plastikową kulką.
Pozostałe dwa artykuły (typy replik i co to airsoft) to chyba kopie z tego portalu, ale nie chce mi się sprawdzać.
Edytuj: Jeśli można to zacznij stosować wyrównanie tekstu do lewej i prawej - wtedy ładniej wygląda.

Użytkownik MarekMac edytował ten post 25 lipiec 2013 - 19:41

#6 Fishbonee  | Napisano 25 lipiec 2013 - 21:03

Fishbonee
  • Redaktor
  • Miasto: Piekary Śląskie

Wyświetl postUżytkownik HeeL dnia 25 lipiec 2013 - 18:54 napisał

Oho, kolejny ;D

http://forum.wmasg.p.../page__hl__blog

Arend, czekaj. Kolega się dopiero rozkręca :icon_wink:

Hehe, zacząłem jakąś dziką modę :D

#7 Hagen1989  | Napisano 25 lipiec 2013 - 21:26

Hagen1989
  • Użytkownik
Jeśli biorąc pod uwagę rozbieranie gear boxa to chodziło mi właśnie, że nie można tego robić samemu w przypadku gwarancji gdyż zostanie utracona a nie że świat się zawali. Pozdrawiam.

Następnie trzecia klasa replik wiadomo, że nie chodzi tu o shotguny AGM bo owszem są wyjątki. Przypominam jednak, że większość replik zaczyna się od 300 zł stąd taka granica na blogu u mnie tak jak i druga klasa repliki do 1000zł a są repliki producentów hińskich które kosztują powyżej tysiąć bądźmy elastyczni.

Owszem chcę jeśzcze dodać iż część treści bloga jest przekopiowana z innych źródeł ale tyko część nie całość nie jestem takim kopiujj wklej zeby cały blog budować na czyjejs pracy.

błog powstał też dla osób początkujących w celu informacyjnym a nie żeby się chwalić. Takie wyjaśnienie do pana moderatora.

#8 Buniek92  | Napisano 25 lipiec 2013 - 23:54

Buniek92
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa

Cytat

Owszem chcę jeśzcze dodać iż część treści bloga jest przekopiowana z innych źródeł ale tyko część nie całość nie jestem takim kopiujj wklej zeby cały blog budować na czyjejs pracy.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że zamieszczając czyjś tekst nie pisząc o tym popełniasz przestępstwo? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Co do początkujących to wydaje mi się ,że łatwiej jest im znaleźć Wmasg.pl, forum i poradnik Logana niż tego bloga. O wartości merytorycznej nie wspominając.

#9 Nath  | Napisano 26 lipiec 2013 - 07:46

Nath
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Cytat bez podawania źródła=plagiat.

#10 Didi  | Napisano 26 lipiec 2013 - 08:07

Didi
  • Moderator I
  • Miasto: Chojnice

Wyświetl postUżytkownik Hagen1989 dnia 25 lipiec 2013 - 21:26 napisał

hińskich
Pała z polskiego!
Gdybyś może pisał coś z własnego doświadczenia, to Twój blog nie utonąłby w czeluściach internetu.

#11 Kirk  | Napisano 26 lipiec 2013 - 09:19

Kirk
  • Użytkownik
@Hagen1989 - nieco konstruktywnej krytyki:

- Decyzja o pisaniu tego typu bloga, jeżeli podjęta z czystej chęci pomocy początkującym, tyleż jest szlachetna, co pochopna. Faktycznie po wpisaniu w googlach (nie ochronnych :icon_wink: ) hasła "asg" na pierwszej stronie wyników dostaniemy adres wmasg.pl. W ten sposób trafiłem tu ja, zobaczyłem testy replik, poradniki Logana i obszerne tematy, w których znalazłem odpowiedź na większość nurtujących mnie pytań, kilka pozostałych zadałem na forum i otrzymałem w zamian sporo spostrzeżeń i porad doświadczonych maniaków. Jako zielony maniak czytałem i czytam głównie wmasg.pl, ze dwa inne fora oraz różne recenzje i testy w sieci, a ponieważ arnieairsoft ciężko już obecnie nazwać blogiem, to szczerze powiem - nie czytuję żadnego bloga o ASG. Wniosek? Początkujący, którzy aktywnie szukają wiedzy, trafią w zdecydowanej większości tutaj i będą czytać. Pozostali też trafią w zdecydowanej większości tutaj i zasypią weteranów tuzinami pytań o cm.028, jg-608 itd.

Skoro jednak zdecydowałeś się prowadzić bloga o takiej tematyce, mającego stanowić źródło wiedzy dla świeżaków, nadal zasugerowałbym kilka innych rzeczy:

- jak już inni wspomnieli - cytując teksty innych powinieneś odwołać się do źródła, które cytujesz. Zawrzyj w swoich postach przypisy.

- koniecznie używaj justowania tekstu, poszarpany wygląda źle i nie zachęca do czytania

- posty są napisane dość chaotycznie. Miejscami tylko zahaczasz o pewne zagadnienia, inne pomijasz, odnosi się wrażenie, że albo masz zbyt wiele myśli na raz i problem z przełożeniem ich na słowo pisane, albo zwyczajnie poświęcasz zbyt mało czasu na napisanie tekstu. Wpis o ochronie oczu na przykład nie daje kompletnie żadnej wiedzy nowicjuszowi, nie wyjaśniłeś jakie są atesty i klasy wytrzymałości gogli, okularów i masek. Wpis o mundurach nie daje nawet najprostszych porad typu: flecktarn i DPM są skuteczne i najtańsze. Wymieniająć zaledwie trzech producentów zaliczanych do tzw. pierwszej klasy, a nie wspominając o G&P, G&G, EA, KWA, ICS, VFC, ARESie itd. też nie dajesz zbyt szerokiego obrazu rynku ASG. Staraj się zawsze wyczerpać poruszony temat i bardziej porządkować myśli.

- koniecznie sprawdzaj też tekst pod kątem poprawności językowej przed opublikowaniem go! Błędy takie, jak użycie "chodź" zamiast "choć", czy niegramatyczne, nielogiczne i niezręcznie budowane zdania typu: "urządzenie podkręcające kulkę w celu jej dalszego i celniejszego lotu"1 dyskwalifikują w oczach wielu tekst pisany. Odnosi się wrażenie, iż został on sporządzony na przysłowiowym kolanie.

1. Urządzenie podkręca kulkę w celu nadania jej rotacji, dopiero jej efektem ma być dłuzszy lot kulki w linii prostej.

#12 MarekMac  | Napisano 26 lipiec 2013 - 11:43

MarekMac
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Kirk dnia 26 lipiec 2013 - 09:19 napisał

- posty są napisane dość chaotycznie. Miejscami tylko zahaczasz o pewne zagadnienia, inne pomijasz, odnosi się wrażenie, że albo masz zbyt wiele myśli na raz i problem z przełożeniem ich na słowo pisane, albo zwyczajnie poświęcasz zbyt mało czasu na napisanie tekstu.
Albo piszący nie posiada odpowiedniej, wystarczającej wiedzy.

Następnie trzecia klasa replik wiadomo, że nie chodzi tu o shotguny AGM bo owszem są wyjątki. Przypominam jednak, że większość replik zaczyna się od 300 zł stąd taka granica na blogu u mnie tak jak i druga klasa repliki do 1000zł a są repliki producentów hińskich które kosztują powyżej tysiąć bądźmy elastyczni.
Pogrubienie moje.
Jak sam napisałeś i podeprę się tu cytatem (jednym z przynajmniej dwóch o tym świadczących):

błog powstał też dla osób początkujących w celu informacyjnym
Robisz więc blog dla początkujących a do nich trzeba jak do dzieci (bez obrazy dla początkujących). Trzeba im wyłożyć wszystko w sposób jasny i unikać rzeczy "oczywistych" (bo to, co dla zaawanasowanych jest oczywiste dla nich nie jest) czy skrótów myślowych. Ja się domyślam, że w tekście o klasach replik chodziło o repliki elektryczne. Wtedy ten tekst z grubsza byłby zgodny z prawdą, ale zielony od razu uzna, że chodzi o wszystkie repliki (elektryki, gaziaki i sprężyny). Już wprowadzasz w błąd, a to nie przysporzy Ci czytelników. Oczywiste jest, że ciężko zaznaczyć wszelkie wyjątki, ale gdybyś do artykułu o klasach replik napisał, że chodzi Ci o repliki elektryczne to już byłoby dużo lepiej.

Artykuł o ubiorze do ASG jest tak ubogi, że głowa mała. Bardziej wygląda jak wstęp do artykułu (a rozwinięcia i zakończenia brak - pani od polskiego w szkole dobrze robi, że gnębi dzieci o kolejność wstęp-rozwinięcie-zakończenie - takie teksty są dużo lepsze) czy nawet serii. Jesli to wstęp do serii to przydałoby się zaznaczyć, że zaraz pojawią następne teksty o tej tematyce - czytelnik będzie wiedział, że zaraz się czegoś jeszcze dowie a teraz myśli, że albo temat został wyczerpany albo, że piszący nie bardzo wie co pisać. Napisałeś o wszystkim (mundury, kamizelki, hełmy) po trochu a o niczym w sposób chociażby dostateczny.
Chcesz dalej ciągnąć ten blog to musisz się rozpisać. Piszesz o mundurach więc napisz jakie kamuflaże są dobre na polskie tereny, jakie mundury są tanie, jakie firmy są polecane a jakie należy omijać. Posiłkuj się testami z innych źródeł (i te źródła podawaj). Opisuj własne wrażenia "np. nosiłem i niemiecki kontraktowy Flecktarn i brytyjski DPM. Ten pierwszy jest wygodniejszy, ale drugi...".
Jakbym ja miał pisać tekst o mundurach to zacząłbym od tego czy mundur jest w airsofcie konieczny, następnie przeszedłbym do firm jakich wg posiadanej przeze mnie wiedzy należy unikać, potem napisałbym o polecanych mundurach na nasze tereny i o moich wrażeniach na ich temat, a na koniec dodałbym jakieś zakończenie - podsumowanie.

Użytkownik MarekMac edytował ten post 26 lipiec 2013 - 11:47

#13 Hagen1989  | Napisano 26 lipiec 2013 - 13:37

Hagen1989
  • Użytkownik
Rozumiem krytykę każdy ma prawo do zdania, nawet nie przychylnego. Lecz zauważyłem, że moderatorzy najbardziej rzucają się o mojego bloga jak bym miał co najmniej wmasg onkurencje robić i Loganowi ale mówie od razu, że tto nie jest mój zamiar i mmiejmy wobec siebie trochę szacunku . W końcu wszyscy jesteśmy air softowcami.

#14 Kuba  | Napisano 26 lipiec 2013 - 13:56

Kuba
  • Zbanowany
  • Miasto: Kraków/Rybnik
Ale tylko niektórzy z nas są plagiatorami. Zaś szacunku w środowisku nie otrzymuje się za to że się jest - należy na niego zapracować. Czymś innym niż sztubackie cwaniactwo i analfabetyzm...

A to coś czym usiłujesz tu zaistnieć niestety nie wytrzymuje nawet najłagodniejszej krytyki. Pomijając to co już wytknięto, z tzw. brzegu:

Cytat

każda replika niezależnie od napędu wymaga co jakiś czas przesmarowania olejkiem sylikonowym w miejscach takich jak komora Hop Up, lufa wewnętrzna oraz otwór wylotowy w magazynkach.
Nie wiem czy też komuś to ukradłeś czy sam wymyśliłeś. Ale to brednia (co wielokrotnie pisano na forum). Może zanim się coś napisze, warto byłoby zdobyć o tym jakieś pojecie?

Cytat

Na rynku istnieje wiele replik umundurowań różnych formacji jak również różnych akcesoriów (...). Oczywiście możemy też zaopatrzyć się w oryginalne umundurowanie i akcesoria pochodzące z demobilu.
Czyli rozumiem, że w nowe i oryginalne to już się zaopatrzyć nie możemy? A w takie, które nie są na wyposażeniu żadnej "formacji", to już tym bardziej? Ani potrafisz pisać, ani wiesz o czym piszesz. Z grzeczności myśli nie rozwinę dalej.

Wakacje?

Użytkownik Kuba edytował ten post 26 lipiec 2013 - 13:58

#15 Hagen1989  | Napisano 26 lipiec 2013 - 14:28

Hagen1989
  • Użytkownik
Podkreślam jeszcze raz to jest blog dla nowicjuszy tam są tylko najprostrze podstawy a po za tym wyraź krytykę a nie obrażaj tyle w temacie.

i jeszcze jedno co już pisałem tam jest mała czastka skopiowana ja mam swój rozum i reszta bloga jest z mojej głowy

A z replikami postępuje tak jak opisałem i działają już ponad 4 lata więc nie taka to całkiem bujda jak niektórzy sugerują

#16 Arthur Currie  | Napisano 26 lipiec 2013 - 14:28

Arthur Currie
  • Użytkownik
  • Miasto: Metalove

Wyświetl postUżytkownik Hagen1989 dnia 26 lipiec 2013 - 14:26 napisał

(...)
i jeszcze jedno co już pisałem tam jest mała czastka skopiowana ja mam swój rozum i reszta bloga jest z mojej głowy
I alternatywnej ortografii ;)

Generalnie nie popełniaj dalej tego bloga bo to gwałt na internetach. Chyba, że Wakacje 8) to i tak niczego nie tłumaczy.

#17 Hagen1989  | Napisano 26 lipiec 2013 - 14:36

Hagen1989
  • Użytkownik
Jak już ktoś krytykuje to niech wyjaśni jak on robi coś jak niektóre osoby to zrobiły tóre szanuje za wyrazenie opini a nie czepianie sie

Zreszta nie ma o czym mówić jak widać najlepiej jest hejtować bo samemu za przeproszeniem "dupska sie nie ruszyło" i nic nie stworzyło to lepiej komuś dopiec bo cos sam zrobił

Widze też ze wszyscy mówią " o jaki do dupy blog wakacje itd sranie w banie a jeden czy dwa posty krytykują to też w koncu caly blog czy te posty bo na  blogu jest ich wiecej chyba nie kazdy posst musi sie udac czlowiek tez popelnia bledy

#18 Kuba  | Napisano 26 lipiec 2013 - 14:39

Kuba
  • Zbanowany
  • Miasto: Kraków/Rybnik
A chciałem być taktowny... :icon_wink:

Wyświetl postUżytkownik Hagen1989 dnia 26 lipiec 2013 - 14:28 napisał

wyraź krytykę a nie obrażaj tyle w temacie.
Nie przypominam sobie abym kogokolwiek obrażał. Ale dla pewnej fazy (nie)dojrzałości charakterystyczne jest uznawanie za obrazę jakiejkolwiek formy krytyki lub dezawuowania własnych zachowań i "osiągnięć". Cytując z Piwowskiego: "tylko aplauz i zaakceptowanie..."

A z replikami postępuje tak jak opisałem i działają już ponad 4 lata więc nie taka to całkiem bujda jak niektórzy sugerują
I super. Powiem więcej, prywatnie możesz nawet odbywać stosunki doodbytnicze i nikomu nic do tego. Dupę i zdanie każdy ma własne. Ale porada jakiej udzieliłeś jest oczywiście błędna. I wszystko na ten temat.

To widać. Jedno i drugie.

Wyświetl postUżytkownik Hagen1989 dnia 26 lipiec 2013 - 14:29 napisał

Jak już ktoś krytykuje to niech wyjaśni jak on robi coś jak niektóre osoby to zrobiły tóre szanuje za wyrazenie opini a nie czepianie sie
No to masz na początek. Daj znać jak opanujesz.

Użytkownik Kuba edytował ten post 26 lipiec 2013 - 14:51

#19 Hagen1989  | Napisano 26 lipiec 2013 - 14:45

Hagen1989
  • Użytkownik
Polonista się znalazł

#20 MarekMac  | Napisano 26 lipiec 2013 - 15:12

MarekMac
  • Użytkownik

Podkreślam jeszcze raz to jest blog dla nowicjuszy tam są tylko najprostrze podstawy a po za tym wyraź krytykę a nie obrażaj tyle w temacie.
Przykro mi, ale tam nie ma podstaw. Tam jest wstęp do podstaw, albo raczej podstawy wstępu do podstaw.
I pisze się "second" a nie "secound".

Użytkownik MarekMac edytował ten post 26 lipiec 2013 - 15:13