Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Kamera z pozycji kolimatora.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dybcio  | Napisano 19 sierpień 2015 - 17:55

Dybcio
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Witam. Czasem na jakiś filmikach z ASG na YT widzi się perspektywę z kolimatora lub lunety. Moje pytanie brzmi jak takie coś zrobić ? Mam kolimator typu Eptech 552 i zastanawiam się czy dałoby radę zrobić coś takiego do niego. Mam do dyspozycji kamerę ręczną i telefon z kamerą.
Każdy pomysł się dla mnie liczy, więc proszę śmiało pisać.

#2 Thakan  | Napisano 19 sierpień 2015 - 18:25

Thakan
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Jakaś kamerka z zoomem na szynę RIS, żeby po prostu to było stabilne - a w programie, np. Sony Vegas obrabiasz ten obraz, żeby wyglądało to tak jak z lunety (celownik); opcja Cookie Cutter.
W tych nagraniach obraz zazwyczaj nie nagrywa samego celownika, tylko po prostu stabilny obraz, który jest skierwany tam gdzie lecą kulki - reszta to obróbka :)

#3 Mixon  | Napisano 19 sierpień 2015 - 18:27

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Nie potrafię teraz znaleźć filmiku, ale taki najlepszy efekt jaki widziałem... to fotomontaż. Koleś nagrywa po prostu, nie przez żadne przyrządy, ani nic takiego. Celowniki i krzyże lunety dodaje w programie graficznym jak Sony Vegas.
Trochę pobawienia się z przezroczystością i voila.

Edit: Ubiegłeś mnie :D

Użytkownik Mixon edytował ten post 19 sierpień 2015 - 18:29

#4 Dybcio  | Napisano 19 sierpień 2015 - 18:49

Dybcio
  • Użytkownik
Na to w sumie nawet nie wpadłem, ale powiem że pomysł całkiem spoko. Tylko muszę wyczaić kawałek pleksiglasu, jako szybkę ochronną.

Edit: Wie ktoś jak w vegasie 11 stworzyć ten efekt celownika ?

Użytkownik Dybcio edytował ten post 19 sierpień 2015 - 19:12

#5 Elektrycerz  | Napisano 20 sierpień 2015 - 06:51

Elektrycerz
  • Użytkownik
  • Miasto: Węgorzewo
Spróbuj nałożyć obraz z celownikiem na film i wyciąć z obrazu z celownikiem białe (lub innego koloru) tło, za pomocą odpowiedniego narzędzia. W Vegasie nigdy nic nie robiłem, wiem tylko jak to się robi w Camtasii ale powinno być podobnie. Albo po prostu poszukaj w internecie.

#6 Dybcio  | Napisano 20 sierpień 2015 - 09:33

Dybcio
  • Użytkownik
Udało mi się już osiągnąć efekt lunety i wygląda realistycznie. Jest tylko jeden problem. Luneta do G36c :D. Próbuję osiągnąć efekt kolimatora, ale robią się schody.

#7 Gerth  | Napisano 20 sierpień 2015 - 10:11

Gerth
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Wpisz w youtube "how to make  a scopecam"  i jest tam pelno filmikow pokazujacych jak to zrobic.

Użytkownik Gerth edytował ten post 20 sierpień 2015 - 10:12

#8 GuloGulo  | Napisano 20 sierpień 2015 - 10:24

GuloGulo
  • Użytkownik
wpisz w googla: Angle Sight Reflector, wstawia się toto między koli a oko, a odbiór sygnału do kamery masz z boku.
np.:
http://www.hobbyking...tor_Black_.html
masz od razu z montażem na RIS.
Czy i jak działa - nie wiem - widziałem tylko zdjęcia.

#9 Elektrycerz  | Napisano 20 sierpień 2015 - 11:07

Elektrycerz
  • Użytkownik
A kamerę jak do tego zamontować? to jest chyba do strzelania zza rogów, a kamerę lepiej montować normalnie i celownik dodawać w postprodukcji.

#10 GuloGulo  | Napisano 20 sierpień 2015 - 12:10

GuloGulo
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Elektrycerz dnia 20 sierpień 2015 - 11:07 napisał

A kamerę jak do tego zamontować? (...)
Że tak się  wyrażę: dowolnie :icon_smile: - to zależy od rodzaju kamery, jej podatności na montaż na czymkolwiek i inwencji samego "montera - filmowca" (kolega Dybcio pisał również o telefonie  - a tych mamy na rynku pewnie kilka tysięcy modeli, nie wiem który miał na myśli).
Myślę że proste ramię wykonane nawet z kawałka blachy (nie musi być od razu aluminium lotnicze i obróbka CNC :icon_smile:) pozwoli jednak zaoszczędzić parę lub nawet parędziesiąt godzin montażu (w sensie postprodukcji), nieprawdaż? :icon_smile:

Użytkownik GuloGulo edytował ten post 20 sierpień 2015 - 12:17

#11 Dybcio  | Napisano 20 sierpień 2015 - 12:48

Dybcio
  • Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi. Całkiem ciekawe opcje. Coś spróbuję wykombinować, a jak zacznę już nagrywac na strzelankach, to dam znać jak wyszło.

#12 Elektrycerz  | Napisano 20 sierpień 2015 - 21:24

Elektrycerz
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik GuloGulo dnia 20 sierpień 2015 - 12:10 napisał

Że tak się  wyrażę: dowolnie :icon_smile: - to zależy od rodzaju kamery, jej podatności na montaż na czymkolwiek i inwencji samego "montera - filmowca" (kolega Dybcio pisał również o telefonie  - a tych mamy na rynku pewnie kilka tysięcy modeli, nie wiem który miał na myśli).
Myślę że proste ramię wykonane nawet z kawałka blachy (nie musi być od razu aluminium lotnicze i obróbka CNC :icon_smile:) pozwoli jednak zaoszczędzić parę lub nawet parędziesiąt godzin montażu (w sensie postprodukcji), nieprawdaż? :icon_smile:

A tam, dodanie takiego efektu to kilka minut jak już się to opanuje, poza tym robienie własnego montażu przerasta 95% osób, również mnie.

#13 GuloGulo  | Napisano 21 sierpień 2015 - 06:25

GuloGulo
  • Użytkownik
Spoko :) każdy robi to co lubi. Mnie szlag trafia nawet przy zwykłej obróbce zdjęć z wakacji albo na potrzeby wystawienia rzeczy do komisu czy na a....gro. Natomiast przy stolarce, ślusarce czy innym majsterkowaniu się odprężam i wyciszam :)

#14 Dybcio  | Napisano 21 sierpień 2015 - 14:35

Dybcio
  • Użytkownik
Dla mnie z kolei masakrą jest zrobić taki montaż. Najgorzej jest jednak jak mi nie wychodzi. Wtedy bez kija nie podchodź :D.