Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

O wyższości herbaty nad coca-colą czyli dlaczego warto się stylizować na Brytyjczyka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Cortes  | Napisano 29 marzec 2017 - 10:58

Cortes
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszków
Na Allegro są trochę tańsze:

http://allegro.pl/am...6599590574.html

Można też użyć butów kompanii reprezentacyjnej, tylko odpruć opinacze:

http://allegro.pl/bu...6707116586.html

Tylko cena też mało atrakcyjna.

#122 Kolba_DK  | Napisano 29 marzec 2017 - 11:39

Kolba_DK
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Ja nabyłem (drogą kupna :icon_cool: ) nieco inny model: http://allegro.pl/op...1.html#thumb/6.
Trzeba przyznać, że dopiero podkute buty robią odpowiednie wrażenie w czasie "strzelania" w terenie.

#123 HunterKiller  | Napisano 29 marzec 2017 - 17:40

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć

Wyświetl postUżytkownik Domin007 dnia 29 marzec 2017 - 07:54 napisał

Hunter obszycia różniły się w zależności od batalionu, brygady i brygady/dywizji/korpusu/armii. Musiałbyś dać cynk czego potrzebujesz to się załatwi.

Najlepiej coś właśnie w kierunku szkockim, nie koniecznie od razu "Highland", ale skoro już idę na szkota i mam tego ToSa, to czemu by nie uzupełnić sylwetkę o odpowiednie obszycia. :)

Co prawda flasha, czy ToSa obszyć mogę z tego kawałka "kratki" którą posiadam (może to nie oryginalna ciemna krata Black Watch tylko czerwona, ale.. ). Potrzebowałbym tylko naszywki dywizyjnej i odznaki batalionu. Bo oryginalne flashe, czy tartany na obszycia, choć fajne i zgodne historycznie, to ceny potrafią być zabójcze. No ale w końcu to ASH, więc chyba i tartan Royal Steward przejdzie pod 51 dywizje. :P

Z tego co widzę odznaka 153 jest łatwa do zrobienia własnoręcznie, czerwony prostokąt plus złoty pasek z tego co widzę. Kwestia to wymiary. Zatem zostaje naszywka dywizyjna, plus ewentualnie obszycie na kaprala lub lance kaprala - nie wiem jak to przetłumaczyć, liniowy, młodszy?

#124 Domin007  | Napisano 30 marzec 2017 - 09:56

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
153 Brygada 51 DP miała oznaczenie złożone z dwóch czerwonych pasków, dlatego, że była drugą brygadą w dywizji. Nie ma tam złota - to po prostu materiał rękawa battledressu.

A historycznie tartan Royal Stewart jest noszony przez... dudziarzy kilku regimentów, bowiem król Jerzy V uznał go za swój osobisty tartan. Zawierają się w tym dudziarze Czarnej Straży. ;) Ale Hunter, jeżeli chcesz taki komplet obszyć 51 DP "Highland" jak na fotkach wyżej to Ci załatwię, za niewygórowaną cenę.

#125 HunterKiller  | Napisano 30 marzec 2017 - 18:28

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
Faktycznie jak teraz spojrzałem na inny rękaw, to widać tam khaki... he he jak to światło i ułożenie materiału potrafi zmylić.

O obszyciach myślałem jakichkolwiek, nie koniecznie stricte "czarnych", ale skoro masz takie "dojścia" ;)
Tylko teraz moja czerwona kiecka...znaczy kilt nie będzie pasować, no chyba, że się nauczę grać na dudach.

#126 Domin007  | Napisano 31 marzec 2017 - 07:16

Domin007
  • Użytkownik
Pamiętaj, że w kieckach to biegali tylko na przepustkach. Bitewnie podczas II wojny światowej to już tylko spodnie. Zdjęcia z 1940 r. z Linii Maginota były pozowane, więc się nie liczą. Wyjątkiem była akcja na St. Nazaire, gdzie faktycznie jeden oddział walczył w kiltach, ale o niczym więcej nie słyszałem.

#127 mareq  | Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:44

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Dorwałem taką oto manierkę, wiadomo z jakiej armii i okresu?
Dołączona grafika

#128 Cortes  | Napisano 18 kwiecień 2017 - 19:03

Cortes
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszków
Marek,
To jest brytyjska manierka "sanitarna". Używana przez sanitariuszy, jako dodatkowa manierka, do podawania wody rannym. Była noszona przewieszona przez ramię na pasku, przez co była szybciej dostępna, niż przy typowym zawieszeniu do końcówek szelek.
Mam takie zawieszenie manierki i długo go używałem. Wadą jest to, że przesuwa się i czasem może przeszkadzać. Rozwiązałem problem przez zakup "pełnego" noszaka, mocowanego w typowy sposób.
http://allegro.pl/or...6033155696.html
Można też założyć manierkę na ramię przed zapięciem pasa i w ten sposób ją unieruchomić.

#129 mareq  | Napisano 18 kwiecień 2017 - 19:49

mareq
  • Użytkownik
Dzięki za cenne informacje. Mam zamiar kupić inny noszak, tylko skombinuję sobie dłuższe szelki główne, bo mam takie, że wystarczają tylko aby pas spiąć z ładownicami.
Przy okazji: szukam szelek do small packa. Jakby ktoś miał lub wiedział, że ktoś chce sprzedać... :). Wiem nadaje się to do giełdy ale w tym wątku łatwiej o pomoc.

#130 Domin007  | Napisano 19 kwiecień 2017 - 07:08

Domin007
  • Użytkownik
Obecnie L-strapy najszybciej dostaniesz u Nestofa lub na allegro.

#131 mareq  | Napisano 19 kwiecień 2017 - 08:00

mareq
  • Użytkownik
Szukam między innymi w tych miejscach. Trzeba będzie chyba sięgnąć do zagranicznych sklepów. Na razie mam założone zwykłe szelki z large packa ale to nie to.

#132 Domin007  | Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:33

Domin007
  • Użytkownik
To coś tu nie gra, bo L-strapy były standardem dla small-packów. Do large'a trzeba było się nagminastykować z trokami i przelotkami, ale przy smallu podpięcie szelek to naprawdę żaden problem.

#133 mareq  | Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:37

mareq
  • Użytkownik
No to mam dziwnego large packa. Montaż szelek ma identyczny jak small pack, tylko szelki są proste. Od góry szerokie a od dołu wąskie. Nie wiem czy to jest jakieś kombinowane, bo wszystkie szwy wyglądają na fabryczne.

Jak trzeba, to wieczorem porobię zdjęcia i podrzucę.

Użytkownik mareq edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 10:39

#134 Domin007  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 07:10

Domin007
  • Użytkownik
Marku podrzuć zdjęcia, spróbujemy coś poradzić. Sprawdź czy masz L-strapy czy szelki zwykłe. Do small i large packów używa się L-strapów:
Dołączona grafika
Przy large packach dochodzi jeszcze kwestia troków, ale przy smallu nie powinno być problemu z ich podpięciem.

#135 mareq  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:20

mareq
  • Użytkownik
Moje szelki są zwykłe. Nie mają blach do spięcia z ładownicami. Te cienkie paski są prostym odcinkiem.

#136 Domin007  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:34

Domin007
  • Użytkownik
Dołączona grafika
Coś takiego? To są szelki główne, spinasz je z pasem i przelotkami ładownic. Nie podepniesz ich do small packa.

#137 mareq  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:42

mareq
  • Użytkownik
Nie. Moje szelki są takie jak L ale bez metalowego dinksa spinającego z ładownicami. Cienki pasek zatem nie skręca pod kątem 90 stopni ale jest prosty. Są oczywiście mosięzne okucia na obu końcach.

Pooglądałem trochę zdjęć i już rozumiem skąd twoje pytania :). Ten mój large pack jest jakiś inny. Zrobię wieczorem zdjęcia.

Użytkownik mareq edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 11:50