Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

O wyższości herbaty nad coca-colą czyli dlaczego warto się stylizować na Brytyjczyka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#161 Domin007  | Napisano 30 czerwiec 2017 - 07:42

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
Jeżeli chodzi o slouch haty to było ich kilka rodzajów, ale żaden nie był "bitwenym" nakryciem głowy. Australijczycy nosili swoje, Brytyjczycy swoje. Różnią się one m.in. pugareem. W armii brytyjskiej slouchy nigdy nie zyskały popularności, przegrywały z sun helmetami. Niemniej nosili je np. Gurkowie, widać je na fotografiach z interwencji w Iranie w 1941 r., ale też oddziały brytyjskie w Birmie - Czindici.

#162 Zefirion  | Napisano 03 lipiec 2017 - 12:09

Zefirion
  • Nowy
  • Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Nie zauważyłem, żeby było pytanie, a jeśli było to przepraszam. Jak wypada jakościowo battledress od nestoffa? I czy warto go kupić?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

#163 Domin007  | Napisano 04 lipiec 2017 - 07:15

Domin007
  • Użytkownik
Ktoś już pytał o bata od Nestofa, ale z tego co się orientuję to nikt takowego nie posiada. Większość ma powojenne klony albo wzory P 49.

#164 sulferno  | Napisano 07 lipiec 2017 - 00:31

sulferno
  • Użytkownik
  • Miasto: Poddębice
Przepraszam za pewien offtop, lecz chciałem się tym podzielić: https://youtu.be/F-eMt3SrfFU
Za niecały miesiąc ma pojawić się coś mogącego wreszcie zwrócić uwagę na Brytyjczyków w drugiej wojnie światowej. Może sprawi to że w ASH będzie ciut więcej graczy spod Union Jack'a?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#165 Domin007  | Napisano 07 lipiec 2017 - 07:23

Domin007
  • Użytkownik
Wcale nie offtop. :) przyznam się, że nie mogę się doczekać tego filmu. Choć stara "Dunkierka" z 1958 r. i "Weekend w Zuidcoote" też dają radę.

Był zresztą pomysł na cykl gier "Francja 1940" ale cóż... Mało nas, mało...

#166 mareq  | Napisano 07 lipiec 2017 - 07:24

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Ja mam spodnie z Nestofa. Co prawda były użyte dopiero na 2 imprezach ale jak chodzi o jakość wykonania są ok. Jak chodzi o wierność odwzorowania oryginału to nie mnie się wypowiadać.

Odnońie tego trailera filmu: dunkierka to początek wojny a tam część żołnieży ma oporządzenie w oliwce. Ciekawe jak to ma się do rzeczywistości.

Ja od siebie dorzucę pytanie o hełm mk II: gdzieś w sieci mignęła mi opinia, że hełmy dostępne u Nestofa i w SOFie pochodzą od różnych producentów i ten z SOFu jest lepszy. Czy ktoś może potwierdzić?

#167 Domin007  | Napisano 07 lipiec 2017 - 11:56

Domin007
  • Użytkownik
BEF wysłany do Francji w 1939 r. miał webbing blancowany na kolor groszkowej zieleni (pea green). Tak stało w regulaminie ze względu na maskowanie i tego się trzymano, stąd to wrażenie, że mają oporządzenie w oliwce.

Co do hełmów - nie wiem, nie wypowiem się. Mój brat ma kopię SOF-owską i jest OK, choć materiał z którego wykonano potnik mógłby trochę bardziej przypominać skórę.

#168 a5d4f1  | Napisano 08 lipiec 2017 - 12:49

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
W temacie filmów jako inspiracji, to warto rzucić okiem na Kokoda (2006). Australijscy żołnierze. Sporo bliskich i dokładnych ujęć wyposażenia. Również można zobaczyć kapelusze, o których była wcześniej mowa.

Tak jeszcze dopytam. Czy rodzaj ładownic był w jakiś specjalny sposób przydzielany? Logika podpowiada, że jak ktoś biega z SMLE to ma małe ładownice na amunicję, a w innych przypadkach podłużne. Ale w materiałach widzę głównie podłużne.

#169 HunterKiller  | Napisano 08 lipiec 2017 - 13:58

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
Bo generalnie każdy dostawał "duże", bo nosił zapas magazynków dla rkm-isty (Bren), a amunicję do Elfa mógł/miał w osobnych bandolierach. Te małe (potrójne) ładownice do Elfa to były bodaj kawaleryjskie i dla podoficerów (chyba), ale później i tak wszyscy biegali z uniwersalnymi, bo i Bren pasował i Sten i łódki od SMLE też wchodziły. :)
Były jeszcze podwójne ładownice na 4 łódki czyli tzw patrolowe, ale z początku wojny i szybko wyparte uniwersalnymi.

Jeśli coś pomieszałem to Domin mnie poprawi :)

#170 a5d4f1  | Napisano 24 lipiec 2017 - 20:20

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
No dobra, czy ktoś może fachowo ocenić ten webbing? http://imgur.com/a/5frvj
Zakładam, że nie jest to żaden oryginał, ale na moje amatorskie oko tak wygląda i powinno wszystko do siebie pasować. Warto w to wchodzić? 40 zł za zestaw.

Użytkownik a5d4f1 edytował ten post 24 lipiec 2017 - 20:25

#171 Domin007  | Napisano 25 lipiec 2017 - 11:27

Domin007
  • Użytkownik
Bierz. Za ten geld to ganc git geszeft.