Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Rekonstrukcja historyczna a "airsoft"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#121 Królik  | Napisano 24 lipiec 2006 - 14:41

Królik
  • Supermoderator
  • Miasto: Warszawa
A dokładniej: Recon Team (RT) Sidewinder, MACV-SOG, Command and Control North (C.C.N) - TFIAE .
Niestety, nie Cat Shit One. ;)

#122 us socom  | Napisano 24 lipiec 2006 - 17:13

us socom
  • Użytkownik
  • Miasto: Supraśl
Zagiąłeś mnie poraz tysięczny pod względem posiadanej wiedzy,jetseś dla mnie bogiem,tyle wiesz o wszystkim co dotyczy wojny vietnamskiej.....a ja mam słabość do tego.....

#123 Hoplita  | Napisano 24 lipiec 2006 - 17:44

Hoplita
  • Użytkownik

Królik napisał:

A dokładniej: Recon Team (RT) Sidewinder, MACV-SOG, Command and Control North (C.C.N) - TFIAE .
heh... a juz myslalem ze jakis CIDG... super fota.

#124 Królik  | Napisano 27 lipiec 2006 - 13:11

Królik
  • Supermoderator
[quote name='us socom]Zagiąłeś mnie poraz tysięczny pod względem posiadanej wiedzy' date='jetseś dla mnie bogiem,tyle wiesz o wszystkim co dotyczy wojny [color=red']v[/color]
Miło mi, ale bez przesady. Google to broń potężna i wspaniała.
No, inna sprawa, że trzeba wiedzieć czego szukać...

[ [i][b]Dodano[/b]: Wto Lip 25, 2006 8:39 am[/i] ]
Qwa, nie edytuj posta w środku tematu!
[quote=akm]Co z thompsonem? Na początku wojny jeszcze go używali...do kiedy "czynnie"? [/quote]
Dość krótko, poza tym Thompson to raczej USMC (w początkowym okresie wojny) lub inne S-F i ARVN niż oddziały - nazwijmy to - "piechoty".
Raczej sobie to odpuść.
[quote]Magi od thopsona wejdą do ładownicy uniwersalnej?. [/quote]
Wejdą. Dlatego właśnie to ładownica uniwersalna (choć najczęściej używana do M-3).
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=265d279bba4dab2a"][/url]
[quote]Staram się znaleźć replikę z epoki, ale żeby nie była zbyt droga i by nie było to M16 Marui (z powodu jej wad).[/quote]
No to, chłopie, masz problem...

#125 PFC.HICKS  | Napisano 27 lipiec 2006 - 15:46

PFC.HICKS
  • Użytkownik
  • Miasto:
A teraz niech mi ktoś powie gdzie wcieło mojego posta...  :?

1.Ale co Ty AKM... ja mam M16 VN z Tokyo Marui i chodzi jak złoto jeszcze nic sie w niej nie uszkodziło i nie miałem żadnych problemów. Osiągi ma naprawde dobre... celność jest zajebista zasięg jest bardzo dobry! Wcale nie jest gorszy od M4ek CA czy ICSów...

2.Daj sobie siana z Thompsonem. Thompson był uzywany przez bardzo krótki okres w Wietnamie częściej już M3A1... jednostki SOG , Reconu , M(obile)(Str)IKE Force , Green Berets , Advisorzy i inne często używały oporządzenia jeszcze z 2 wojny albo Korei ... pasy z ładownicami do BARa , manierki , szelki M36 albo M41 , opinacze ... kamuflaż Duck Hunter później Tiger Stripes (to już typowy Nam) . Jezeli chcesz sie bawić w 82nd Airborne to na pewno nie znajdziesz tam ani Thompsona ani "Olejarki" dlaczego? Poczytaj sobie kiedy "All American Division" wleciała do Namu... Operacja All American i Carentan I ... Ofensywa Tet..później działania w "żelaznym trójkącie"...ja osobiście siedze w klimatach 101st. 1968-1969  i 1st Brigade LRP 1965-1968...  w Polsce jest bardzo dużo ludzi ze 173 Ab Brigade ( "The Rock" ) ...są też Marines w Łodzi ... znam paru ludzi rozesłanych po Polsce z innych dywizji... piechota 23rd , 25th (tropical lightning) , inżynieryjni... no i kilku "kolegów z wojska" - 101st Screaming Eagles...

3. Co do ładownic do AK to tak jak mówił Królik zdobyczne "chińczyki" (takie prototypy chestów obecnych ;) hehehe) często też sie widywało żołnierzy z LRRP , LRP , Navy Seals , SOGu którzy jako "ładownice uniwersalne"  używali pokrowców od manierek M56 w sam raz pasowały na magi do AK , M16 długie i krótkie...

4. Buty używane w Namie to następna długa bajka na dobranoc... zależy w jakim okresie , jakiej jednostce... zaczynając od skórzanych butów Corcorana (identyczne jak M43 Jumpboots tylko że czarne)  przez  Combat boots 1st pattern i DMSy  ... które pięknie gniły w dżungli i okazały sie bezużyteczne , często używane przez pilotów i załogi śmigłowców... poprzez Jungle Boots trzy paterny :

1st (1960 - 1965) - bez wzmocnienia na kostce , podeszwa Vibramowa bez blachy "spike protective"...

2nd (od 1966)-  podeszwa Vibram , wzmocnienia na kostce i blacha "spike protective" więc ziaziu sie nie mogło za bardzo zrobić...

3rd (od 1968) - podeszwa Panama , szew na pięcie , wzmocnienia , spike protective

... czy chociażby Coral Swim Shoes używane przez Navy Seals przypominające ...zwykłe trampki  :lol:

Ja do ASG używam współczesnych Jungli na Panamie z "oczkami" a nie szybkim sznurowaniem ... szkoda mi Vietnamskich a buty sie zużywają i to konkretnie...

#126 Królik  | Napisano 28 lipiec 2006 - 07:09

Królik
  • Supermoderator
Widzisz, HICKS, jednak dobrze, że spytałem, bo się mylisz.
Jungle Boots są cztery typy, a to one i roznice miedzy nimi

1 typ
Dołączona grafika

2 typ
Dołączona grafika

3 typ
Dołączona grafika

4 typ
Dołączona grafika

Zatem to co opisujesz jako typ I to w istocie typ II. A jak popatrzysz na fotkę, to zobaczysz, że II typ od III (u Ciebie II od I, ale to błąd) różni się nie tylko blachą w podeszwie.

Zaś co do "bajek na dobranoc o butach", to daruj je sobie, bo sam pisałeś:

Cytat

Na początek przydał by Ci sie mundur TCU (3rd Pattern) ze względu na to że jest go w miare łatwo zdobyć i nie kosztuje tyle co 2 czy 1 typ... oczywiście oporządzenie M56 ... (2 ładownice , 2 manierki , pas , szelki , cargo ) , Jungle Boots
Więc jak chłopak ma kupić buty SEAL? A może jeszcze Barefoot Boots, co?

A skoro siedzisz w klimatach 101st.AbnDiv to powinna zainteresować Cię GRH z Warszawy - "Recon 29", odtwarzająca tę jednostkę.

#127 PFC.HICKS  | Napisano 28 lipiec 2006 - 16:02

PFC.HICKS
  • Użytkownik
  • Miasto:
A czy ja mu powiedziałem że ma kupywać SEALSy??  Z chłopakami z Wawy sie nie kontaktowałem , ze względu na dystans. Sory bardzo...  :?

KRÓLIK... ja nie szukam guza... Sory bardzo jeżeli uraziłem Twoją dumę! Zwracam honor... Napisałem kolesiowi poglądowo czego ma mniej więcej szukać... liczyłem na to , że gość sam zacznie grzebać za informacjami co , jak i kiedy , przez kogo było noszone... nie na tym to wszystko polega , żeby wejśc na forum i dostać wszystko na tacy. Obecne pokolenia idą strasznie na łatwizne co jest szczególnie zauważane na płaszczyźnie ASG wśród młodziaków. NO MORE FIGHTIN'!! Nie mam zamiaru sie kłócić i bić o niewiadomo co... CHILL OUT!!

#128 stockmann  | Napisano 30 lipiec 2006 - 07:45

stockmann
  • Użytkownik
  • Miasto: Białystok

Królik napisał:

1969 zaniknąć prawie całkowicie na rzecz plecaka

Pytanie do ciebie Królik,

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało używanie plecaka ARVN przez chłopaków z Co L 101st A/B LRRP. Dokładniej interesuje mnie rok '69. Z pewnych źródłeł dowiedziałem się, że w '68 był już zastąpiony 'Tropikalem' i nie był już później używany. Tak czy siak czy możliwe było aby był on używany przez 'lurpów' z tejże jednostki w latach '68-69 ?

Dzięki i pozdrawiam.

P.S. Aha i jeszcze jedno jak było z używaniem AK w oddziałach LRRP. Używali go tylko jako broń szczególnego przeznaczenia na niektórych misjach czy też zabierali na każdy patrol ?

#129 Królik  | Napisano 31 lipiec 2006 - 07:45

Królik
  • Supermoderator
Tak do końca to go nie wyparł.
W jednostkach "specjalnych" w zasadzie do końća wojny używano plecaka ARVN, zastępowanego później (choć nie wypartego do końca) przez Tropical'a równolegle z plecakiem CIDG czy SOG.
Co nieco o plecakach [url=http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=557]TUTAJ

#130 Królik  | Napisano 04 sierpień 2006 - 10:06

Królik
  • Supermoderator
[quote=Gwahyr]Napewno bedziemy w bornym  ;)[/quote]
"Na pewno" i w "Bornym", jeśli już...
[quote=Profil użytkownika Gwahyr]Uzbrojenie:
+ [AEG] H&K G36C [TM]
Dodatkowy opis:
G36 RAS / wymienne na G36 ;]
+ [GAZ] Beretta 93R Auto-9 BB [KSC][/quote]
No Waffen SS jak nic. Pewnie jeszcze jako umundurowania używasz Flecktarna z piorunami na kołnierzu, co?
[quote=PFC.HICKS]
2.Daj sobie siana z Thompsonem. Thompson był uzywany przez bardzo krótki okres w Wietnamie częściej już M3A1... [/quote]
Tak jasne ! jak tam używane były wszelkie zdobyczne bronie! NAwet PPSz ! [/quote]
A co, powiesz może, że nie?
[quote]Thompsonik był żadko używany po zaraz po skonczeniu IIWŚ wszystkie wyżucili na pustynie i tam zostawili![/quote]
Oczywiście. Wyczytałeś to w "Muminkach" czy w "Fizi Pończoszance"?
Uprzejmie proszę o niewypisywanie niesprawdzonych głupot rodem z kiepskiej jakości S-F.
[quote](co zaznaczam był kolejnym złym pomysłem ameryki) A co ma do tego m3a1 ? że niby był często używany? [/quote]
A skąd. W ogóle nie był używany. W latach 80. załogi pojazdów pancernych US Army miały pistolety na wodę, a nie M-3.
[quote]Thompson jest dobrą bronią zadawalający jak na pistolet maszynowy, nawet go lubie[/quote]
Jasne. Wywaliłeś z bojowego Thompsona wiadro amunicji i na tej podstawie wyrobiłeś sobie o nim zdanie.
A może tylko grałeś w MoHAA?
[quote]Ale tov od ciebie zalezy jaka grupe rekonstruujesz! [/quote]
Rekonstrukcja grupy rekonstrukcji? Ciekawe, ciekawe...
[quote]i z którego czasu wojny, potem dopasuj broń [/quote]
No genialne stwierdzenie. Einstein by na to nie wpadł!
[quote]Napewno odradzam jaka kolwiek piechote Marines! [/quote]
Bo? Waffen SS rulez?
[quote]Oni zawsze mieli zryte berety i nigdy nic im niewychodziło tak jak powinno i ich charakter był wypaczony! [/quote]
Oczywiście. W żadnym stopniu nie było wypaczeniem mordowanie cywilów, co było częste w przypadku SS.
[quote]Do dziś niepotrafia sie pozbierać z tej opinni to chyba o czyms świadczy! [/quote]
Jakiej opinii? Możesz przytoczyć jakieś dowody, artykuły, cokolwiek?
[quote]Z resztą wojna w vietnamie i odzdziały ameryki to pomyłka większość tych "przyglupów" to byli pacyfiści. [/quote]
No, nie to co dzielni wojacy z piorunami na kołnierzu. To dopiero wzorzec do naśladowania!
[quote]pytanie co oni tam robili!? [/quote]
Kupę.
[quote]Tam brakowało wszytkiego a konkretnych oddziałów zwłaszcza. [/quote]
Jasne. Wymienisz jakie jednostki walczyły w Wietnamie?
[quote]Znajdź sobie odziałą potem kup taką samą broń. [/quote]
Taką samą jak oddział? Hmm...
[quote]Kiedyś ci sie to spodoba lub kup sobie Pistolet z tym zawsze mniej problemów.[/quote]
Koniecznie Parabellum albo Walthera P-38.

Uprzejmie proszę Modów o zastanowienie się nad wpłynięciem na tego jegomościa. Toć to wariat jakich mało...

#131 Karczycho  | Napisano 04 sierpień 2006 - 12:55

Karczycho
  • Użytkownik
  • Miasto:
[quote name='Gwahyr']Ta ja chlopakami rekonstruujemy !2.dyw.HJ waffen-SS :D  
[color=red]Na pewno[/color];)  
Narazie osprzety nasze [color=red]nie[/color] ale są:)  
A kto był w Darłowie tego lata?
Aha zasadnicze pytanie [color=red]czemu[/color] kogo obrywają właśnie ci co naprawde sie na tym znają!.  
Kto bedzie w Borne chętnie bym podłapał troszke wiedzy z kims konkretnym będący w temacie:).  
Bo nasza jednostka ma problemy z połączeniem reko i ASG Nie jest to latwe w przypadku SS. Napewno narazie fundusze gubią sie z celem, [b][color=red][u]M[/u]auser [/color]zbyt drogi a inne bronie w ogóle nie ekonomiczne!  

[quote name='PFC.HICKS']
2.Daj sobie siana z Thompsonem. Thompson był uzywany przez bardzo krótki okres w Wietnamie częściej już M3A1... [/quote]
Tak jasne ! [b][color=red][u]J[/u]ak [/color]tam używane były wszelkie zdobyczne bronie! NAwet PPSz !
Thompsonik był [b][color=red][u]RZ[/u]adko [/color]niby był często używany?
Thompson jest dobrą bronią[color=red],[/color] zadawalający jak na pistolet maszynowy, nawet go lubie i nawet jednostki SS używały go jako zdobycznej broni :)
Ale [color=red]to[/color]zalezy jaka grupe rekonstruujesz! i z którego czasu wojny, potem dopasuj broń:)

[color=red]Na pewno[/color]co oni tam robili!?
Tam brakowało wszytkiego a konkretnych oddziałów zwłaszcza.
Znajdź sobie [color=red]odział[/color] potem kup taką samą broń.
Masz jakiś uraz co do M16 TM [color=red]trzeba[/color]

Ja pierd.le skąd się tacy biorą ?? Czy WMASG to rzeczywiście "śmietnik" na którym każdy może pisać totalne bzdury wiedząc ,że jest bezkarny ?? Na tym forum znajdują się ludzie których wiedza jest b.duża i profesjonalna u moim zdaniem posty takie jak  
Gwahyra działają na ich niekorzyść. Zapewne jeden profesjonalny historyk/znawca militariów podeśle link drugiemu z tym wątkiem.WMASG przez takie wypowiedzi traci na watrości.Moderatorzy zważcie na to ; BANUJCIE takich idiotów.

POZDRAWIAM.

#132 sobczaq  | Napisano 04 sierpień 2006 - 13:29

sobczaq
  • Użytkownik
Hete, odpalisz mi trochę tego jak dostaniesz ?

Koniec OT.

Czy ktoś może jest zainteresowany / rekonstruuje jakiś oddział z okresu I wojny w Iraku w 1991 roku ? Ja "robię się" na sierżanta ze 101 DPD, aczkolwiek 100% rekonstrukcją tego jeszcze nie nazwę - 101st, ale jeszcze bez określenia konkretnego oddziału.
Chętnych do wymiany informacji, zorganizovania spotkania w tym klimacie,  etc etc, zapraszam na prv lub gg.

#133 LameBoy  | Napisano 04 sierpień 2006 - 20:44

LameBoy
  • Użytkownik
a propos kwestii rekonstrukcyjnych WW2 to tylko powiem, że na allegro widziałem reprodukcje szelek US, wg reprodukującego są to szelki M36 - wg, mnie są to szelki M43 (obydwa typy były używane więc nie ma problemu ale jednak pozostaje taki niesmak) :D

poza tym jak pisałem, każdy praktycznie rekonstruuje spadochroniarza w Polsce i to mnie powoli irytuje ;)

w kwestii czysto cenowej jest kilka sklepów na zachodzie skąd można dorwać dobre repro wszystkich amerykańskich mundurów jakie trzeba, np www.atthefront.com (nie zaniżają wartości przesyłki niestety - więc dobra jest opcja mieć tam kogoś kto zamówi to i wyśle do Polski jako gift) i naprawde w układzie porównywalnym cenowo mozna mieć piękna rekonstrukcję czy standardowej piechoty(w parsonsach czy zwykłym umundurowaniu HBT), USMC (:D) czy kogokolwiek innego niż AB ;)
jedyne w co bym tam nie szedł to hełmy. Można też się zastanowić nad nie braniem butów które po prostu mogą stópki przyzwyczajone do dzisiejszych standardów obuwia zabić ;)
koleś zna się na rzeczy i wg mojej wiedzy robi najlepsze pod względem jakości(i niekoniecznie drogie) reprodukcje, wszystko co robi robi na podstawie oryginałów których ma w kolekcji od pyty więc nie ma opcji żeby coś było źle zrobione(oprócz bluz HBT XXXXL dla amerykańskich 200kg reenactorów ;) gdzie kieszeń po prostu nie ma prawa być tam gdzie powinna :P)

w Polsce można się całkiem ładnie zaopatrzyć w oporzadzenie, bo przyzwoitych replik pasów m36, szelek, musette bagów czy cartrige beltsów np do garanda(a i do BAR'a sie trafiają) jest dużo na allegro.

co do "oporzadzenia" do broni to problemem w Polsce są ładownice do thompsona, tj 3 komorowe 30stki które ciężko złapać(częściej są 5 komorowe 20stki, z punktu widzenia ASG nawet bardziej praktyczne bo magi krótkie umożliwiają leżenie bez instynktownego przekrecania broni-co powoduje skrecające kulki ;) ), i czasami to co zapodał do foty Królik czyli poucha do noszenia magów luzem którego częściej używano do M3.

co do gunów to o thompsonie każdy wie, o garandzie i M1C tez każdy wie ale ciekawostką którą widziałem są możliwości przeróbki M14 na garanda, wygląda całkiem przyzwoicie(tylko cośtam maga skracać trzeba i oczywiście mieć drewno i odrobinę zapału, ale nie ma "bdzioing" wyskakującego maga) albo słyszałem przymiarki do zrobienia tego na BAR'a, co wydaje się relatywnie łatwiejsze, ale też trzeba wiedzieć jak, imho warte rozwagi, jak sie ma kaski i czasu.

problemem wielu rodzimych poczatkujących reenactorów jest to że mają albo za mało kasy, zaparcia na zbieranie i szukanie samemu, czekanie aż się coś pojawi albo chęci żeby wykombinowac cokolwiek bardziej ambitnego niż AB które w polsce z reenactingu US jest najłatwiejsze...

co do SS to czy nie jest to w jakis sposób prawnie zakazane w Polsce, jako że SS ma status jednostki zbrodniczej czy coś takiego(nie wiem dokładnie, stąd pytanie)?

#134 KamilM  | Napisano 20 sierpień 2006 - 18:00

KamilM
  • Weteran
  • Miasto: Gdynia
PFC.HICKS napisał:

Cytat

Zależy czy mówisz o mundurze M43 (Holandia i dalej) czy M42( Normandia) Jezli chodzi o M43 to można używać kurtki Norweskiej która jest praktycznie identyczna... natomiast spodni nie zastąpisz współczesnymi gratami...munduru M42 również nie zastąpisz niczym takim. M43 Było w kolorze zielonym (OG) natomiast M42 "piaskowym" taki siakiś...khaki to to nie jest... podobnie jak oporządzenie M 36 stosowane w Normandii. Łaty o których mówiłem na mundurze M42 w przenośni...(czyli wzmocnienia) były zielone.Są typowe dla 101 , 82 Ab ich nie stosowała. Wzmocnienia i przeróbki takie jak dodatkowe kieszenie na rękawach były robione przez Riggerów. W tej reprodukcji z Mil-Teca (o ile się nie myle) są minimalne różnice w napach oraz klamrze od pasa. Jezeli chodzi o kamuflaż to takowego nie było... jedyne co to Pathfindersi ( zwiadowcy skaczacy godzine przed samym desantem) robili prowizoryczny malując czarną farbą pasy na mundurach...podonie robili SOGowcy w Wietnamie czarnymi sprejami na oliwkowych mundurach TCU. Jeżeli chodzi o buty to trzeba kupić Corcorany które są równiez dostępne w wersji brązowej. (ok 400-500 pln zalezy jak lezy) Będziesz miał problem z hełmem i to Ci mówie od razu...dobre repro M1C jest trudno zdobyć i wydasz na to przynajmniej 400 pln.Gdzieś widziałem nóż M3 (fajniusi) ale pochwa do wymiany bo jest do kitu. Z oporządzeniem nie powinieneś mieć większych problemów poza jednym elementem jakim są szelki M36 w wersji dla spadochroniarzy...i to tez jest niemały wydatek...z resztą pójdzie już bez większych problemów. Z osobistego doświadczenia radze Ci zacząć od Market Garden jest tańsze..jeżeli ceny Cie nie przerażają to Stand Up! Hook up! Equipment Check i skacz w Normandii  POWODZENIA!

Pozwole sobie wnieść drobne poprawki do tego co napisał Hicks.

Bojowa historia munduru polowego M42 zaczyna się już w roku 43 podczas lądowania na Sycyli, potem oczywiście Włochy, Normandia, oraz operacje Market - Garden i Varsity, choć te dwie ostatnie przy jego niewielkiej obecności w oddziałach.
Zatem osoba chętna może w mundurku M42 obskoczyć praktycznie wszystkie "występy" spadochroniarskie w Europie.
Wydatek na ogół w granicach 380 zł za komplet /bluza plus spodnie/
Do tego oczywiście trzeba doliczyć:
- jako niezbędne jump boots, a nie Corcorany jak błędnie się je nazywa /na początek np. ich belgijskie repro za ok 300 zł/
- szelki M36 /200-250 zł/ dziwią mnie słowa o trudnościach w zdobyciu jakiejś wersji spadochroniarskiej  8O  skoro używali również szelek british made
- plecak musette bag /150-250/
- pas /40-80zł/
- hełm M1, wcale nie musi być M1C, skoro nie dla wszystkich spadochroniarzy go starczało to i ty nie musisz zaraz w nim biegać  :wink:  /zależnie od wersji cena od 70 zł do ponad 1500 euro  :twisted: /

W ten oto sposób mamy niezbędne minimum

Teraz słów kilka o riggowaniu, nie jest prawdą jakoby 82 AD nie stosowała łat na mundurach: http://perso.orange....u/paras-us.html
zdjęcie lieutenanta Keslo C. Horne jest jednym z wielu na to dowodów  :wink:
Pathfindersi malowali plamy na mundurach nie tylko pędzlami lecz również pistoletami natryskowymi, nie tylko czarną farbą ale również ciemno-zieloną. Poza tym wcale nierzadko pomalowane były chełmy, te akurat w zielone plamy.

LameBoy napisał:

Cytat

a propos kwestii rekonstrukcyjnych WW2 to tylko powiem, że na allegro widziałem reprodukcje szelek US, wg reprodukującego są to szelki M36 - wg, mnie są to szelki M43 (obydwa typy były używane więc nie ma problemu ale jednak pozostaje taki niesmak)

czy nie chodzi przypadkiem o szelki M44  :wink:

Cytat

co do "oporzadzenia" do broni to problemem w Polsce są ładownice do thompsona, tj 3 komorowe 30stki które ciężko złapać(częściej są 5 komorowe 20stki, z punktu widzenia ASG nawet bardziej praktyczne bo magi krótkie umożliwiają leżenie bez instynktownego przekrecania broni-co powoduje skrecające kulki  ), i czasami to co zapodał do foty Królik czyli poucha do noszenia magów luzem którego częściej używano do M3.

Z punktu widzenia rekonstrukcji to 3 komorowe ładownice były i tak rzadkością, pojawiały się powoli, skutecznie wypierane przez wspomnianą uniwersalną torbę amunicyjną i przeróbki ładownic 5-cio komorowych

Cytat

problemem wielu rodzimych poczatkujących reenactorów jest to że mają albo za mało kasy, zaparcia na zbieranie i szukanie samemu, czekanie aż się coś pojawi albo chęci żeby wykombinowac cokolwiek bardziej ambitnego niż AB które w polsce z reenactingu US jest najłatwiejsze...

Reenactingiem zajmuje się już ponad 7 lat, jedno czego się przez ten czas nauczyłem to to, że osobie początkującej bardziej niż kasy brak wiedzy, a ta wszak pozwala zaoszczędzić czasem spore kwoty  8)

Ciekaw jestem co jest tak nie ambitnego w odtwarzaniu AD i cóż jest według ciebie zajęciem ambitniejszym  :lol:

pozdrawiam

#135 tomekc16  | Napisano 20 sierpień 2006 - 21:39

tomekc16
  • Użytkownik
  • Miasto: Wilamowice
Witam!

Ostatnio ( nie wiem czy na tym forum, wybaczcie) natrafiłem na taką ciekawą stronkę:
   http://www.hero-coll...tent/index.html  
   Jest to firma szyjąca mundury. Czy nie wiecie może czy szyją mundury ABD i ile to mniej więcej kosztuje? Skoro szyja mundury dla służb ochrony i dl takich filmów/seriali jak Band of Brothers czy Sensacje XX Wieku to chyba trochę sobie policzą. Piszcie co wiecie.

Pozdrawiam!

#136 past  | Napisano 22 sierpień 2006 - 07:34

past
  • Użytkownik
  • Miasto:
dodam coś do 3 poprzednich postów odnośnie rekonstrukcji GI z II wojny.
1.Piechoty obecnie w Polsce jest ilościowo porównywalnie jak Airborne(wszystkiego US Army z 40 osóB)
2. Mundury i oporządzenie - repro - dużo taniej jak za granicą dostanie sie na allegro, jest "standardowy" zaopatrzeniowiec większości grup
3. Oporzadzenie - inne źródła - ceny są niskie orginały można upolować w Polsce za grosze , do tego dochodzi Ebay oraz sklepy w Czechach- z tym że w Czechach repro jest tańsze a orginały droższe jak u nas.
4. Szelki m 1939 taa , piękne szelki w kolorze OD 3 ceny kosmos ale OD 7 repro nie ma problemu
5. Buty wspomniane przez Kamila , oraz ten sam dostawca co mundury dobre repliki service shoe oraz m1943. Jump boots -Ampol
6. Hełm- liner belgijski powojenny jest bardzo dobrą opcją - jedna z lepszych kopii II wojennego, dzwon -polowanie na allegro, ebay , oraz skupach złomu - widziałem piękny front seam ze skupu złomu.
7. Broń ASG-- jestem rekonstruktorem , nie ASG manem , ale miałem Tommiego, mam M1 Carbine i miałem w ręku Garanda. Z tych trzech tylko Tommy nadaje sie do ASG. Niezła celnośc , elektryk, niezawodny (śnieg,woda,piach go nie rusza) no i kulki 6 mm.
M1 Carbine i Garand - kulki 8mm - kupcie je w polsce  :evil: tylko machinegun. do tego zawodne mechaniczne gaziaki.

#137 LameBoy  | Napisano 23 sierpień 2006 - 00:30

LameBoy
  • Użytkownik
KamilM - chodzi mi o szelki M43, nie pomyliłem się, i jak mówię, szelki które widziałem na allegro reklamowane jako M36 to kopia M43, szelki M44 z tego co kojarzę miały już opcję bezpośredniego podczepienia do nich M44 packa za pomocą odpowiedniej klamry na pasku na wysokości ramienia, tak jak szelki + pack M45, o ile się orientuję to były jakieś jaja jak chciało się podczepić packa M45 do szelek M44 i na odwrót, czy to może chodziło o podczepienie cargo do packa, już na 100% nie pamiętam ;)

sam zapewne wiesz ze najbardziej charakterystycznym elementem różniącym szelki M36 od późniejszych jest to że miejsce gdzie paski naramienne rozchodza się na 2 paski zaczepiane do pasa jest metalową konstrukcją - którego to elementu repliki szelek na allegro nie posiadają. w szelkach M41 używanych przez USMC jest to toporne stalowe kółko, a w wersjach M43 i późniejszych rozejscie się paska naramiennego na 2 paski jest po prostu wyszyte, najczęściej na podbiciu samego paska naramiennego, które rzekomo poprawiało komfort ;) posiadam szelki M43 więc wiem jak wyglądają, i porównując je z allegrowymi "m36" stwierdzam że są to średnio udane kopie m43 :)

co do ładownic to faktycznie częściej używanymi były ładownice 5x20, z racji tego że magazynek pudełkowy na 20 naboi został wprowadzony dużo wcześniej do użycia w thompsonach, niemniej jednak 3x30 były spotykane, i cenione za możliwość cichego przenoszenia magazynków niż np w SMG riggerze montowanym na pasie identycznie jak łądownica brytyjska m37 para czy w spare magazine bag która mieściła 6 magów i była noszona przewieszana przez ramię. niemniej jednak na realia polskie ludzie w większości korzystają z magów długich, a co za tym idzie raczej będą szli na look 3ch długich magów low-cap niż 5 krótkich ;) osobiscie znam 2ch innych poza mną posiadaczy thompsonów, plus widziałem kilka thompsonowych fotek i ludzie mieli magi 30stki.

co do wiedzy a kasy to kwestia jest taka że można mieć dużą wiedzę, ale jak się nie ma kasy na odpowiednim poziomie to będzie to po prostu nierealne, poza tym wiedza to kwestia poświeconego czasu na research, przeglądanie zdjęć wojennych i informacji nt uzbrojenia i wyposażenia z danego okresu, a kasa niestety sam wiesz że jest czasami większa niż reenacting współczesnych jednostek ,gdzie sprzęt też nie jest ani tani ani łatwy do zdobycia :) reenactorzy nie są głupi, wiele razy odpowiadałem na zapytania na PM dotyczące szpeju WW2, ale jak informacje starałem się dawać dosyć rzetelne z zakresu mojej wiedzy tak większość z nich nie wygląda dziś jak amerykańscy GI's z drugiej wojny światowej bo nie stać ich było na te zestawy sprzętu.

co do ambitnej rekonstrukcji to uważam za takową rekonstrukcję USMC :)
sam się staram rekonstruowac, tyle że nie idę w duck huntera, problemem nr 1 są dla mnie buty, które po prostu chyba oleje ze względu na to że bym stopy w nich zostawił, jednak jestem bardziej wygodnicki niż marines z tamtych lat ;) druga rzecz to spodnie które niestety robią reko jedynie w USA, i to w rozmiarach na amerykańców więc większość jest za duża w pasie, na razie latam w zastępujących je starych, niefirmowych bojówkach ;) a reszta o tyle też nie jest super problemem że USMC generalnie dostawało ostatki z partii sprzętu, wiec nie było niczym dziwnym widzieć żołnierza w szelkach np m43 czy m36 niż niby regulaminowe m41(które notabene jakiś rok temu widziałem na naszym rodzimym allegro :) )
ale wszystko z czasem, szkoda tylko że mnie nie stać na konwersję na m1928A1 do thompsona, częściej były używane w USMC niż na froncie europejskim, choć M1A1 tez się zdarzały czym się pocieszam :)

#138 past  | Napisano 23 sierpień 2006 - 07:33

past
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jeśli chodzi o USMC II wojna

buty i mundur  - spytaj CREOPB na allegro. Przemek ma buty - zamszowe service shoe- nie znam sie na USMC ale chyba takie też nosili. do tego HBT spodnie i bluza dostepne u niego.
Szelki USMC - na ebay jest tego kupa, ale jesli wejdzie nowy serial to ceny pójdą w góre.
A HBT camo , jest jedno w Polsce. Fajna sprawa.

#139 LameBoy  | Napisano 23 sierpień 2006 - 12:15

LameBoy
  • Użytkownik
tzn mam bluze hbt p41, spodni mi brakuje ino, co do duck huntera to jest kilka sztuk ale w rekach prywatnych, nie do dostania w sprzedaży, poza tym mimo wszystko chce isc w dobrej jakosci repro niż w oryginały. co do butów jak mówiłem, zadowolę się 95% rekonstrukcją bo po prostu lubię jak moje stopy są całe i niepoobcierane :D wygodnicki ze mnie :)

ale bardzo dziękuję za informacje, szczerze to bardzo dawno nie przeglądałem allegro w poszukiwaniu sprzetu WW2, czasem coś ciekawego mi w ręce wpadło przypadkiem odkąd się przerzuciłem na USMC aktualne :)

#140 Królik  | Napisano 23 sierpień 2006 - 12:24

Królik
  • Supermoderator
Uderz może do chłopaków z Łodzi (o ile już tego nie zrobiłeś) - z tej grupy, która rekonstruowała USMC z Wietnamu. Kilku z nich zajęło się teraz USMC z IIWŚ.