Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AK, AKM, AK-74 - numery/oznaczenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lesio  | Napisano 25 listopad 2015 - 21:23

Lesio
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Planuję na każdym AK w ekipie, ale chcę eksperymentować na swoim :) z tym, że bez wysokości cyfr to można tylko gdybać. Z E&L i ForceCore nie chciałem brać wymiarów, bo one mają jakiś biedagrawer...

#22 wojtekk8  | Napisano 25 listopad 2015 - 22:57

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Lesio dnia 25 listopad 2015 - 16:18 napisał

Mnie natchnęły podczas porządków, ale mam jedynie 8mm, a tu się okazuje, że 4mm to maks. Jakbyś znalazł jakieś dobre zdjęcia miejsc, gdzie AKSU ma powybijane końcówki numerów, to daj znać. Jak u siebie zrobię, to wrzucę fotki w temat :icon_smile:

Lesio to chyba musi przejść kurs z obsługi google:
http://www.conrad.pl...A_17551_1513024

#23 Lesio  | Napisano 25 listopad 2015 - 23:50

Lesio
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wojtekk8 dnia 25 listopad 2015 - 22:57 napisał

Lesio to chyba musi przejść kurs z obsługi google:
http://www.conrad.pl...A_17551_1513024

Miałem na myśli, że 4mm to maksymalna wielkość, jaka się przyda, a nie, że maksymalny rozmiar puncy w internetach. :P Już trójki znalazłem i lecą do mnie.

#24 fumfel hubert  | Napisano 26 listopad 2015 - 11:17

fumfel hubert
  • Użytkownik
  • Miasto: war saw
Tak na szybko z głowy jeśli chodzi o zewnętrzne numery...
Chyba wszystkie "suczki" jakie widziałem miały wybite numery na widocznej-prawej stronie suwadła, ostatnie trzy cyfry lub więcej oraz skrobanie pokrywy nad numerem obsady lufy (trochę imo bez sensu, bo pokrywa jest na zawiasie i nie wymaga demontażu przy czyszczeniu), tak bym zrobił i moim zdaniem byłoby najkoszerniej.
Zdarzyło się jeszcze kilka ekstremalnych przypadków wybicia numeru na lewej stronie łoża oraz skrobaniu bezpiecznika, jak pokazał Senku.

Jeśli zajmujesz się już detalami to zadbaj może o dodatkowe pierdoły :icon_wink:
Przedewszystkim prawie wszystkie "suczki" były sklepane w Tule (gwiazdka na obsadzie lufy). Przez kilka lat otrzymywały one wentylowane okładziny drewniane, zmieniono je na niewentylowane jakoś ok. '86, natomiast od ok. '88 czy '89 zrezygnowano z pinowania elementów na lufie na rzecz zgrzewania. Niezwykłą rzadkością stanowiły aks74u czyli z szyną boczną, co o ile się nie myle w świecie asgejuwy jest codziennością.

#25 Kopcik  | Napisano 26 listopad 2015 - 14:45

Kopcik
  • Użytkownik
  • Miasto:
Z szyną boczną to chyba  AKS74UN jest.

#26 fumfel hubert  | Napisano 26 listopad 2015 - 16:05

fumfel hubert
  • Użytkownik
  • Miasto: war saw
Tak jest, zjadłem en.

Edit:
I zapomniałem o rzeczy oczywistej. W świecie ersoftu chyba żadna kolba ramowa nie została wykona poprawnie. Posiadają tłoczone stopki z "żeberkami" oraz prosto zakończone krawędzie od wewnątrz.
Suczki posiadały żeberka lecz krawędzie wewnętrzne są podgięte do środka.
Aks74-y nie posiadały tego zagięcia ale również brakowało im żeberek.

Mam nadzieję, że wyraźnie widać:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik fumfel hubert edytował ten post 26 listopad 2015 - 16:20

#27 arturziemczyk  | Napisano 23 grudzień 2015 - 10:43

arturziemczyk
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik x54 dnia 25 listopad 2015 - 01:11 napisał

Logo " works11" - dobre! :-)

Ludzie. Nie works11 tylko Fabryka Broni w Radomiu. Tak jest oznaczany nasz rodzimy producent. A nawiązując do tematu oznaczeń. Czy chińscy producenci replik nie popełniają tego samego błędu w oznaczeniu producenta logiem tuż obok numeru fabrycznego na podstawie szczerbinki. A już nie konsekwencja oznaczeń na magazynku ( trójkąt z strzałką - zakłady iższmasz ). Napewno jest to spowodowane licencjami na używanie oznaczeń. Nie ma się co też podniecać wyrobami E&L - chiński producent replik rodem z chińskiej fabryki broni. Chińskie kałachy zawsze były udziwnione i uważam że nie należy się na nich wzorować (moja opinia). Przez wiele lat miałem do czynienia z bronią palną ( radziecką, polską - kałachy) i takich oznaczeń nie widziałem. A już śmieszy mnie kałach asg z oznaczeniem rocznika produkcji w beta specnaz ( to to wogule chyba nigdy nie istniało - i to nawet pewne ).

#28 Lesio  | Napisano 23 grudzień 2015 - 16:42

Lesio
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik arturziemczyk dnia 23 grudzień 2015 - 10:43 napisał

Ludzie. Nie works11 tylko Fabryka Broni w Radomiu.

Przejęzyczenie wynikłe z nazwy wiadomego sklepu.

Wyświetl postUżytkownik arturziemczyk dnia 23 grudzień 2015 - 10:43 napisał

Nie ma się co też podniecać wyrobami E&L - chiński producent replik rodem z chińskiej fabryki broni.

E&L nic z bronią palną wspólnego nie ma (ani radziecką, ani chińską, no oprócz tego, że jest repliką chińskich AK).

#29 Hudy01  | Napisano 23 grudzień 2015 - 16:47

Hudy01
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem

Wyświetl postUżytkownik Lesio dnia 23 grudzień 2015 - 16:42 napisał

E&L nic z bronią palną wspólnego nie ma (ani radziecką, ani chińską, no oprócz tego, że jest repliką chińskich AK).

Chyba pomyliłeś z Real Swordem - RS robi repliki chińskich AK, E&L klepie repliki ruskich AK.

Użytkownik Hudy01 edytował ten post 23 grudzień 2015 - 16:48

#30 -Otto-  | Napisano 23 grudzień 2015 - 23:57

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Nie do końca ruskich. Przynajmniej podstawa szczerbiny jest kształtem zgodna z chińskim Typem.