Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Customowy spust do L96A1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Misiomisiek  | Napisano 24 listopad 2015 - 23:38

Misiomisiek
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wykonawstwem części customowych.
Chciałem zaprezentować mój projekt z przed kilku miesięcy tj. spust do L96A1 który wykonałem na zamówienie.

Wszystko zaczęło się od standardowej abs'owej obudowy zespołu spustowego który to po prostu rozpadł się pod wpływem zwykłej pracy.

Zapadła decyzja aby detal wykonać z aluminium oraz aby był bardziej wytrzymały od poprzednika (więcej materiału)

Jak to u mnie każdy projekt, zaczęło się od szkiców w a następnie modeli cadowskich.
Dołączona grafika
Następnie powstało kilka egzemplarzy testowych (poszukam zdjęć i może wstawię jeszcze)

Aby na sam koniec powstał element finalny
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Film z pracy już złożonego zespołu (przepraszam za wykonanie ale 1 ręką ciężko pociągać za nieumocowany spust)

https://www.youtube....ed/gtw7LWN5lvk

Wszystkie elementy zostały  wykonany na mojej frezarce, niestety nie mam filmu z obróbki :/ może przy następnym projekcie zrobię.

Zapraszam serdecznie do krytyki :P

#2 Znachor  | Napisano 25 listopad 2015 - 09:46

Znachor
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec
Super pomysł! lecz mogę ci podsunąć pomysł jak ulepszyć ten spust. Jeśli jesteś w stanie wykonać cały mechanizm od podstaw np w stali to w taki set przyniesie Ci nieżly hajs :icon_smile:

Użytkownik Znachor edytował ten post 25 listopad 2015 - 09:46

#3 Ukesu  | Napisano 26 listopad 2015 - 15:31

Ukesu
  • Operator Czatu I
  • Miasto: Bełchatów/Łódź
Świetna robota, bez gadania że chcesz zrobić, ale już zrobione :D

#4 Misiomisiek  | Napisano 14 grudzień 2015 - 17:50

Misiomisiek
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin

Wyświetl postUżytkownik Znachor dnia 25 listopad 2015 - 09:46 napisał

Super pomysł! lecz mogę ci podsunąć pomysł jak ulepszyć ten spust. Jeśli jesteś w stanie wykonać cały mechanizm od podstaw np w stali to w taki set przyniesie Ci nieżly hajs :icon_smile:

Nie wykonuję detali w stali z różnych powodów, natomiast co do ulepszania to powiem szczerze że sporo rzeczy można w nim poprawić, natomiast to był jednostkowy detal do repliki i na tą chwilę nie mam potrzeby go ani modernizować ani rozwijać.

Poza tym że ost mam bardzo dużo roboty zarówno na uczelni jak i jakiś pomniejszych prac to mam nadzieję że niedługo opiszę swoje zmagania z kolejnymi elementami airsoftowymi a może nawet czymś więcej niż tylko pojedynczym detalem... :P

#5 mikadorus  | Napisano 14 grudzień 2015 - 22:02

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Niestety jakość searów w MB01-8 spadła przez ostatnie lata i oprócz triggerboxa trzeba wszystkich wzmocnionych części.

Koszt zespołu spustu, który uciągnie niemal każdego springa to ok. 250zł.  Jeśli jesteś w stanie zejść poniżej ceny (z wszystkim) to fajnie.  Ewentualnie liczyłaby się lepsza jakość niż ta na rynku - np. możliwość blokady spustu - którą jak widzę masz.

Podoba mi się standardowy układ - sprężynki do ASPRO są ciężko dostępne... te do stockowego well'a bardzo łatwo (robi je też aspro- które nie oferuje zamienników do swojego spustu:D).