Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Wady Glocka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbis  | Napisano 16 grudzień 2015 - 01:32

qbis
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz/Paryż
Cześć
Nigdy nie słyszałem o wadach pistoletu Glock. Napewno jakieś są :P

#2 KaXardas  | Napisano 16 grudzień 2015 - 04:40

KaXardas
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Info od znajomego policjanta:
U nich w praktyce milion razy lepiej sprawdza się zwalniacz magazynka typu walthera p99 gdyż nie ma szans go przypadkowo nacisnąć, a w glocku podobnież czasem im się to zdarza.

#3 Kopcik  | Napisano 16 grudzień 2015 - 09:56

Kopcik
  • Użytkownik
  • Miasto:
Trochę na siłę: brak bezpiecznika nastawnego, większa wybredność na amunicję niż pistolety o szkieletach metalowych, twardszy spust niż konstrukcje kurkowe. Bardziej specyfika konstrukcji, a nie błędy w konstrukcji.

#4 AnR  | Napisano 16 grudzień 2015 - 10:13

AnR
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław

Wyświetl postUżytkownik KaXardas dnia 16 grudzień 2015 - 04:40 napisał

Info od znajomego policjanta:
U nich w praktyce milion razy lepiej sprawdza się zwalniacz magazynka typu walthera p99 gdyż nie ma szans go przypadkowo nacisnąć, a w glocku podobnież czasem im się to zdarza.

Jak noszą w kaburach z przed 100 lat to tak się zdarza. Trzeba mieć porządny kydex.

#5 Karczu  | Napisano 16 grudzień 2015 - 10:31

Karczu
  • Użytkownik
  • Miasto: Będzin
Chwyt i przyrządy celownicze też wypada poprawić we własnym zakresie, z tego co kojarzę.

#6 wojtekk8  | Napisano 16 grudzień 2015 - 11:32

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Co takiego chcesz poprawić w chwycie zwłaszcza w broni służbowej?
W gen. 4 masz wymienne nakładki jak w P99 i to tyle.

Jeżeli masz broń prywatną to wtedy możesz robić co chcesz.
Kumplowi np. G19 nie pasuje bo za mała, ale jak wziął G19 od drugiego kumpla, który podszlifował sobie wcięcie pod kabłąkiem to już zupełnie inaczej mu ten pistolet leżał.

Przyrządy - do każdych trzeba się przyzwyczaić albo wymienić jeżeli jest możliwość - mi np. te w P99 nie pasują kompletnie jeżeli chodzi o dokładne strzelanie - zbyt szeroka szczerbinka.
Fajne są HiViz'y, ale raczej do szybkiego niż dokładnego strzelania.

Spust można zrobić taki, że będzie dość krótki, czuły i miękki, ale trochę kasy na to trzeba włożyć.
Można powiększyć zwalniacz magazynka, dodać obciążnik w chwycie.

Kapryśność na amunicję - kwestia doboru odpowiedniej sprężyny iglicy.
Pierwsze klocki w Policji miały właśnie ten problem - zbyt twarde spłonki polskiej amunicji, które były takie ze względu na przebijanie ich przez iglicę Glauberytów - wymiana sprężyn iglicy w Glockach naprawiła problem.

Jednakże kumpel swego czasu zrobił amunicję, która powodowała ładne zacięcia (fajki, a w efekcie nawet double feed'y) w broni opartej o szkielet z tworzywa - G17, USP, P99 się zacinały, ale CZ 75B łykała tą amunicję bez zająknięcia.

Nie wiem w jakim celu pytasz o wady Glocka bo ciężko stwierdzić pod jakim kątem rozpatrywać ten pistolet.
Pytałeś też o coś w kwestii pozwolenia na broń w innym temacie więc inaczej będzie rozpatrywany ten pistolet pod kątem broni służbowej, broni do ochrony osobistej, statycznego strzelania sportowego, dynamicznego strzelania sportowego itd.

#7 wegorz  | Napisano 16 grudzień 2015 - 11:32

wegorz
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia

Wyświetl postUżytkownik Kopcik dnia 16 grudzień 2015 - 09:56 napisał

Trochę na siłę: brak bezpiecznika nastawnego
Pytanie czy uważać to za wadę - glock sam z siebie nie wystrzeli o ile nie naciśniesz spustu (dwa bezpieczniki wewnętrzne i dźwignia w języku spustowym jako trzeci bezpiecznik). Dobra kabura umożliwia bezpieczne noszenie glocka i natychmiastową gotowość do strzału od momentu wyjęcia broni.

#8 zielen  | Napisano 16 grudzień 2015 - 16:19

zielen
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Jest brzydki :D

#9 kalach  | Napisano 16 grudzień 2015 - 20:34

kalach
  • Użytkownik
  • Miasto: Katowice

Wyświetl postUżytkownik zielen dnia 16 grudzień 2015 - 16:19 napisał

Jest brzydki :icon_biggrin:

Dołączona grafika

Uprzedziłeś mnie!. Teraz nas zniszczą na forum :)

#10 Nath  | Napisano 16 grudzień 2015 - 20:41

Nath
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Praca spustu to jakiś dramat dla mnie. Jest tak brzydki, że aż ładny

#11 Punisher  | Napisano 17 grudzień 2015 - 12:06

Punisher
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Gen. 1 i 2 - dwupinowe mają pękające bloki ryglowe, w gen. 3 i 4 pozbyli się tego problemu powiększając rygiel i dodając kolejny pin.

Generalnie Glocki są tak ciulate, że nawet SEAL's je wybrało:
http://www.gunnuts.n...adopt-glock-19/

#12 senkuPH  | Napisano 17 grudzień 2015 - 16:39

senkuPH
  • Użytkownik
  • Miasto: Sanok

Wyświetl postUżytkownik kalach dnia 16 grudzień 2015 - 20:34 napisał

Uprzedziłeś mnie!. Teraz nas zniszczą na forum :icon_smile:

Ciebie to zniszczą* za pogwałcenie interpunkcji. :icon_biggrin:

Co do zwalniacza magazynka - P99 faktycznie ma lepszy. Wyjęcie magazynka trwa tyle samo,
a prawdopodobieństwo przypadkowego wypięcia (nie zdarza się tym co z pistoletem chodzą po strzelnicy)
jest o wiele mniejsze.

Użytkownik senkuPH edytował ten post 17 grudzień 2015 - 16:40

#13 Punisher  | Napisano 17 grudzień 2015 - 16:47

Punisher
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Jeśli spust w Glocku jest tragiczny to nie wiem jaki jest w P99 ;)
Problem z przypadkowym wypięciem magazynka występuje tylko u airsoftowców chyba.
99% Policjantów pracuje na P99 i w życiu Glocka nie obsługiwała, więc opinie o wyższości jednego nad drugim w tej formacji można sobie włożyć w... buty. :)

Jeśli spust w Glocku jest tragiczny to nie wiem jaki jest w P99 ;)
Problem z przypadkowym wypięciem magazynka występuje tylko u airsoftowców chyba.
99% Policjantów pracuje na P99 i w życiu Glocka nie obsługiwała, więc opinie o wyższości jednego nad drugim w tej formacji można sobie włożyć w... buty. :)

#14 Nath  | Napisano 17 grudzień 2015 - 19:05

Nath
  • Użytkownik
Daleko nie trzeba szukać XDM ma znacznie lepiej pracujący spust niż Glock, przynajmniej dla mnie. Aczkolwiek z P99 jakoś do tej pory nie strzelałem, więc może nie mam pełnego obrazu sytuacji ;).

#15 wojtekk8  | Napisano 17 grudzień 2015 - 19:45

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
XDm może i ma lepszy spust, ale mi wersja 5,25 cala nie przypadła do gustu.
Niedługo powinienem zapoznać się z wersją 4 cale.
Jak dobrze pójdzie to w sobotę porównam sobie G17 gen. 4 i XDm 5,25 - każdy bez modyfikacji.

P99 ze spustem AS to tragedia chociaż jedni go sobie chwalą niewiedzieć czemu...
Jest podobno metoda strzelania z niego na krótkim resecie, a nawet pewien rodzaj wyłączenia tego AS od pierwszego strzału - przeładowanie pistoletu z wciśniętym do końca spustem, a następnie odpuszczanie na resecie - dla mnie metoda dziwna, ale znam kilku ludzi, którzy tak właśnie strzelają z P99 i to służbowo.

#16 HellMaker666  | Napisano 17 grudzień 2015 - 20:01

HellMaker666
  • Użytkownik
  • Miasto:
XDM ma dłuższą drogę spustu niż Glock, ale podczas strzelania jest o wiele przyjemniejszy. Ale i tak dla mnie wzorem dla nich pozostaje SFP-9. Zakochałem się wręcz w tym pistolecie.

#17 wojtekk8  | Napisano 17 grudzień 2015 - 20:46

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Do H&K trzeba mieć jakieś podejście.
SFP-9 jeszcze nie miałem okazji przetestować - z braku czasu jak było dostępne.

Miałem natomiast H&K USP Compact w 9 mm PARA i porównywałem go z G19 gen. 3 - jak dla mnie G19 trochę lepiej leżał - niżej, a i odrzut i podrzut inaczej doczuwalny.
Natomiast H&K Expert czy Elite kompletnie do mnie nie przemawiają - wielkie klocki, nieporęczne, a USP Sport Custom kopa miał większego niż G17 - nie wiem dlaczego, ale też mi do gustu nie przypadł.

H&K P30 - ludzie się też nim zachwycają, a dla mnie spust w nim to guma kompletna - kwestia też mechanizmu bo H&K oferuje ich chyba dziewięć różnych typów.

#18 Scattergun  | Napisano 06 styczeń 2016 - 17:20

Scattergun
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Słyszałem o niezbyt precyzyjnych przyrządach celowniczych i o tym że w gen 4 ta biała kropka na muszce jest tak umieszczona że jak zgrywa sie ją ze szczerbinką zamiast siedzieć powiedzmy w tym białym znaczniku (bramce prostokątnej) znajduje się poniżej niego i przez to widać tylko połowę kropki na muszce.
Możliwe że zostało to już poprawione ale często przewijał sie ten fakt w recenzjach.
Starsza generacja 3 nie przypadła niektórym osobom o nieregularnych dłoniach,chodzi głównie o rozmieszczenie wypustek wchodzących miedzy palce strzelca.

#19 Nath  | Napisano 06 styczeń 2016 - 18:06

Nath
  • Użytkownik
Miałem w rękach G19, G17 3gen i 4 gen i na tarczy rezultaty są zbliżone, aż instruktor był zaskoczony. Przyrządy celownicze to pewnie kwestia mocno osobnicza, ale ja nie zauważyłem żeby była jakaś znacząca różnica kiedy się celuje z glocka 3 i 4 generacji.

Użytkownik Nath edytował ten post 06 styczeń 2016 - 18:19

#20 Scattergun  | Napisano 07 styczeń 2016 - 06:44

Scattergun
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Tak jak pisałem możliwe że mankament ten występował w pierwszych rzutach gen 4.
Nie pisałem tutaj oczywiście o występowaniu takiego zjawiska przez błąd użytkownika lecz jako wadę fabryczną;)