Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Franken torque motor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DAVVlD  | Napisano 03 styczeń 2016 - 00:48

DAVVlD
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
https://www.google.p...8jtvfnGP_UlkifA

Napęwno juz sporo osób to widziało ale czy ktoś mógł by mi to wytłumaczyć? I czy wgl jest sens bawić się w coś takiego?

#2 ANTEK21  | Napisano 03 styczeń 2016 - 05:24

ANTEK21
  • Użytkownik
  • Miasto: Gorzów Wielkopolski
Popraw link.

#3 wiciok  | Napisano 03 styczeń 2016 - 11:11

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
W skrócie: bierzemy wirnik z gównianego chińskiego silnika na ferrytowych magnesach, najlepiej Chaoli (stock JG np.) i wsadzamy do budy z najmocniejszymi dostępnymi neodymowymi magnesami. W efekcie powstaje silnik o b. dużym momencie, ale b. małej prędkości.

Osobiście nie widzę w tym większego sensu, skoro zwykły niebieskodupny chinol za 80zł nie ma problemów z naciąganiem najmocniejszych sprężyn i to na stockowym przełożeniu 18:1.

#4 Halama  | Napisano 03 styczeń 2016 - 14:37

Halama
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Robiłem coś takiego. Miałem silnik cyny HT, który dziwnie działał. Czasem kręcił dobrze a czasem w ogóle, tak czy siak był do wywalenia. Nie pomogła nawet zmiana modułu szczotek. Więc wziąłem silnik stockowy i wymieniłem same magnesy z tego HT. Miał moc ale nie był zbytnio szybki. Z całego zabiegu byłem zadowolony. Cała zabawa ma tylko sens jak masz, popsute części pod ręką, bo kupowanie i grzebanie mija się z celem i lepiej kupić coś nowego.

#5 DAVVlD  | Napisano 03 styczeń 2016 - 15:30

DAVVlD
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
Czyli jest to cos w zupelnosci innego niz myslalem. Na filmikach widac jak podkladaja pod magnesy jakies kartki/blaszki i myslalem ze to tu cala tajemnica czyli zmniejszenie przestrzeni pomiędzy magnesami a wirnikiem :icon_question: