Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Strahl der Hoffnung - Torgau 45' [ 22-24 Kwietnia 2016 ]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ahmed  | Napisano 21 marzec 2016 - 17:56

Ahmed
  • Użytkownik
  • Miasto: Camp Toccoa, Georgia
My tak :)
https://www.facebook...69423389&type=3

#42 DerFleischer  | Napisano 21 marzec 2016 - 23:39

DerFleischer
  • Użytkownik
  • Miasto: West Pomerania
Link nie działa.
Jeśli miały być to zdjęcia z narviku - to i my też byliśmy.

PS: Nie sprecyzowałem swojego poprzedniego postu, miałem raczej na myśli " my tak zaczynaliśmy weekend...".

#43 14100715  | Napisano 22 marzec 2016 - 01:20

14100715
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
DerrFleischer, co to za metalowe skrzynki sztuk dwie widnieją na zdjęciu? Zakupiłem taką, ale nie mam pewności co to.

#44 DerFleischer  | Napisano 22 marzec 2016 - 10:22

DerFleischer
  • Użytkownik
Gratuluję zakupu! :icon_razz2:
Na zdjęciach są 4 skrzynki, po 2 sztuki. Te przypominające walizki, leżące na zdjęciu z okopem pod moździerz (okrągłe zakończenie okopu) są radzieckimi skrzynkami na granaty moździerzowe 82mm. Natomiast na zdjęciach z okopu strzeleckiego (gdzie poddaje się krasnoarmiejec) widać skrzynki na magazynki do DP 28. Pozdrawiam
Fleischer

#45 wania56  | Napisano 23 marzec 2016 - 14:52

wania56
  • Użytkownik
  • Miasto: Krosno/Rzeszów
Ślinka cieknie jak widzę co przygotowujecie dla uczestników imprezy. Niestety ale prawie 1000 km drogi w jedną stronę wyklucza mnie z tej imprezy :icon_neutral:

Użytkownik wania56 edytował ten post 23 marzec 2016 - 15:05

#46 Cortes  | Napisano 24 marzec 2016 - 20:55

Cortes
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszków
Deklaruję udział w grze.
USA /82 Airborne Div/ 325GIR
Przyjadę w piątek wieczorem, więc liczę na miejsce noclegowe w namiocie.
Wpłata na konto wkrótce.

#47 GREGORMC  | Napisano 24 marzec 2016 - 21:14

GREGORMC
  • Użytkownik
  • Miasto: slawno
Sławno stawi się w sile trzech niemiaszków

#48 DerFleischer  | Napisano 24 marzec 2016 - 22:33

DerFleischer
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wania56 dnia 23 marzec 2016 - 14:52 napisał

Ślinka cieknie jak widzę co przygotowujecie dla uczestników imprezy. Niestety ale prawie 1000 km drogi w jedną stronę wyklucza mnie z tej imprezy :icon_neutral:
W wątku pochwalimy się tylko tym, co wchodzi w ramy niezbędnego minimum, tak więc smaczki pozostaną niespodziankami aż do dnia rozgrywki :maniak_luzik:  Szkoda, zawsze bardzo ubolewam w takich kwestiach. My z miłą chęcią ugościlibyśmy wszystkich, im nas więcej - tym weselej! ;-)

Wyświetl postUżytkownik Cortes dnia 24 marzec 2016 - 20:55 napisał

Deklaruję udział w grze.
USA /82 Airborne Div/ 325GIR
Przyjadę w piątek wieczorem, więc liczę na miejsce noclegowe w namiocie.
Wpłata na konto wkrótce.
Dopisany, miejsce w NSie też masz zaklepane.
PS: Przy wpisie, z Twoją jednostką musiałem znacznie poszerzyć kolumny w tabelach :icon_smile:

#49 Cortes  | Napisano 25 marzec 2016 - 06:58

Cortes
  • Użytkownik
:-) nie było takiej potrzeby. Chciałem po prostu zaznaczyć, że mimo naszywek 82 Airborne, będę w mundurze piechoty.

#50 Ahmed  | Napisano 25 marzec 2016 - 09:55

Ahmed
  • Użytkownik
  • Miasto: Camp Toccoa, Georgia
No cóż widać Cortes lubi rozbijać się szybowcami :P

#51 Cortes  | Napisano 25 marzec 2016 - 12:32

Cortes
  • Użytkownik
Lepsze to niż wyskakiwanie ze sprawnego samolotu :-)

#52 historian1970  | Napisano 25 marzec 2016 - 19:44

historian1970
  • Użytkownik
  • Miasto: Norfolk

Wyświetl postUżytkownik Cortes dnia 25 marzec 2016 - 12:32 napisał

Lepsze to niż wyskakiwanie ze sprawnego samolotu :-)

Czasem... to one tak sprawne do konca, to nie byly. :)

#53 DerFleischer  | Napisano 30 marzec 2016 - 13:08

DerFleischer
  • Użytkownik
Sprawne - nie sprawne, zgłaszać się Panowie! :icon_razz2:
Szeregi aliantów odczuwają niedosyt, jeśli jest ktoś z daleka, a chciałby się wybrać, a ma problem z transportem - pisać w wątku, na pewno można się dogadać, jakikolwiek problem innej maści - wysłać mi PW.
Za potrzebą noclegu - też pisać do mnie na PW, miejsca w NSie w obozowisku jest jeszcze sporo ;-)

(!!)
Ogłaszam, że zgłoszenia udziału, wysyłamy najdalej do 12 Kwietnia (poza sytuacjami wyjątkowymi oczywiście).

Gruesse!
Fleischer

Użytkownik DerFleischer edytował ten post 30 marzec 2016 - 13:08

#54 Vender  | Napisano 04 kwiecień 2016 - 16:08

Vender
  • Użytkownik
  • Miasto: Koło
Panowie i Towarzysze, chciałbym wziąć udział w grze ale potrzebowałbym transportu z Koła (przepraszam że tak późno o tym piszę).
Zasiliłbym oddziały RKKA.

Pomożecie ?

#55 DerFleischer  | Napisano 05 kwiecień 2016 - 10:13

DerFleischer
  • Użytkownik
Nie ma najmniejszego problemu, jeszcze jest trochę czasu na zapisy!
Można ostatecznie i w dniu imprezy, ale trzeba się liczyć z mniejszym przydziałem asortymentu ;-)

Co do tematu:
Panowie, nie ma ktoś miejsca w samochodzie, żeby zgarnąć Towarzysza? ;-)
Może dotarabanisz się jakoś do punktu, z którego po drodze mógłby zgarnąć Cię ktoś, np. jadący z Warszawy?

Użytkownik DerFleischer edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 10:14

#56 Cortes  | Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:18

Cortes
  • Użytkownik
Jeśli chodzi o świetlne markery wystrzałów w grze nocnej, to uważam, że powinni ich używać wszyscy, albo nikt.

Argument, że w grach ASH jest mało elementów nocnych nie przekonuje mnie. W ogóle gier ASH jest mało, ale  w tym roku były już dwie, z czego jedna miała fazę nocną , a teraz będzie następna, to chyba widać trend wzrostowy. Więc poświęcenie kilkunastu złotych i pół godziny pracy nie uważam za stracone.

Kulki fluo są drogie, ale w nocy mało się strzela. Ja w czasie swojej drugiej, 3 godzinnej nocnej akcji wystrzeliłem 4 kulki, ale emocji miałem więcej, niż w 6godzinnej grze następnego dnia.

Zrobienie markera wystrzału to godzina pracy i koszt kilkunastu zł. Np tak:

https://www.facebook...&type=3

#57 HunterKiller  | Napisano 09 kwiecień 2016 - 20:21

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
A ja zadam takie trudne pytanie odnośnie markerów ognia wylotowego. Jak to rozwiązać z tłumikami, chodzi o Stena w wersji wyciszonej.
wszak tam chodzi o zatrzymanie gazów w tłumiku, zatem błysku praktycznie nie ma (lub jest na tyle mały, że trudno go zauważyć). Czy taka replika też powinna posiadać taki marker, czy jest wtedy zwolniona?

#58 Matt Baker  | Napisano 10 kwiecień 2016 - 16:51

Matt Baker
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Tak jak Cortes napisał - wszyscy albo nikt. Nie chodzi o urealnienie repliki w fazie nocnej, tylko o bezpieczeństwo dla każdego. Efekt wizualny będzie z pewnością plusem i uatrakcyjni walki po zmroku.

#59 DerFleischer  | Napisano 11 kwiecień 2016 - 19:50

DerFleischer
  • Użytkownik
Wybaczcie Panowie, że odpowiadam z doskoku, czasu do imprezy coraz mniej, a tu wciąż wiele do zrobienia ;-)
Panowie...

Wyświetl postUżytkownik Cortes dnia 09 kwiecień 2016 - 18:18 napisał

Jeśli chodzi o świetlne markery wystrzałów w grze nocnej, to uważam, że powinni ich używać wszyscy, albo nikt.

Pozwolę sobie przytoczyć mój pościk o aktualnościach:
http://forum.wmasg.p...20#entry2075542

Wspomniałem już, że tracery są obowiązkowe ;-)
Dla tych, którym umknęły jakieś informacje, sugeruję wejść w podany wyżej link, odnosi się do mojego postu #32.

Wyświetl postUżytkownik HunterKiller dnia 09 kwiecień 2016 - 20:21 napisał

(...)Jak to rozwiązać z tłumikami, chodzi o Stena w wersji wyciszonej.
(...) czy jest wtedy zwolniona?
Fakt, jest to zagadnienie dosyć skomplikowane w swej istocie i ciężko pójść na kompromis. Nie rozpisując się zbytnio, proszę jedynie aby umieścić chociaż małą diodę. Zawsze jest możliwość, że posiadacz takiego Stena okaże się mieć zbyt dużą przewagę nad innymi uczestnikami, inni będą zdradzać swoją pozycję każdym oddanym wystrzałem ;-) Gdyby posiadacze MPików/Stg również posiadali tłumiki - moglibyśmy rozważyć sprawę i wyrównać szanse. Zachęcam mimo wszystko do Tracera, gdyż do tego dochodzi jeszcze jeden istotny plus, podczas wystrzału, naświetla kulkę fluo, ułamek sekundy wystarczy, aby się jeszcze bardziej rozżarzyła i rozświetlała nam pięknie tor lotu.
Uwierzcie mi, ogień krzyżowy prowadzony z takich kulek, robi nocą cudny efekt, aż miło.
Cortes, fakt - kulki są drogie, ale można się podzielić, jak już wspomniałem wcześniej. Będę niebawem pisał o tym w temacie, więc apeluję do wszystkich aby śledzić wątek! :maniak_luzik:
Najprawdopodobniej zrobimy podział, np. pistolety maszynowe - 300 szt, czterotakty 50 lub 100szt.
Tutaj na fazie nocnej trochę jednak postrzelamy aczkolwiek doda to nieco realizmu, trzeba będzie prowadzić ogień z rozwagą.

A tu, tak z innej beczki:
Dołączona grafika
(Mały smaczek - trochę piro, najdzie się coś dla każdej formacji [to tylko część])

Gruesse!
Fleischer

Użytkownik DerFleischer edytował ten post 11 kwiecień 2016 - 19:58

#60 Cortes  | Napisano 16 kwiecień 2016 - 18:28

Cortes
  • Użytkownik
Czy ktoś sprawdził, jak długo naświetlone kulki fluo utrzymują zdolność świecenia?
I czy na naświetlenie kulki światłem widzialnym w momencie wylotu z lufy daje jakiś efekt?
Jeśli chodzi o to drugie, to mam duże wątpliwości. Naświetlarki montowane w tłumikach lub komorach HU mają kilka wysokoemisyjnych LEDów UV. Teraz jest za mało czasu, ale na przyszłość spróbuję przetestować układ z diodą UW na końcu lufy.