Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Pomysły na części customowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 blackblut  | Napisano 21 luty 2016 - 15:41

blackblut
  • Użytkownik
  • Miasto: Katowice
Witam wszystkich ;)

Jako że długo mnie nie było praca delegacje nowe pomysły o których się wkrótce przekonacie  :icon_evil: :icon_evil: :icon_lol:

Prosił bym o podawanie w temacie pomysłów na części które nie są dostępne na rynku Polskim, bądź są wykonane z słabych materiałów, proszę nie podawać pomysłów w stylu szkielety, zębatki CNC z stali. Lecz wszystkie inne pomysły są jak najbardziej akceptowalne nie zależnie od materiału, czy są to malutkie pierdoły, czy też duże rzeczy.
Mogą to być piny do replik, dźwignie selektorów, łuski do kar98 czy nawet całe fronty. Wszystko co byście chcieli a nie możecie dostać.

Szukam rzeczy które wam jako użytkownikom nie pasują sprawiają problemy a można by je zmodyfikować.
Tak jak np śrubę dociskająca dźwignie selektora w ak przez dodanie łożyska wzdłużnego, bądź dźwignię zwalniania magazynka by działała jak w emce ;)
Pomysłów jest multum wy pewnie macie ich więcej niż ja, więc powiedzcie czego byście chcieli, prosił bym o dokładniejsze opisy + ewentualne zdjęcia nawet mogą być z PAINTA boże jak mogłem to napisać hahah, może być paint osobiście wolał bym rysunki na kartce papieru. Jeśli ktoś wstydzi się swoich pomysłów zapraszam na PW

Pomysłodawcy których pomysły zostaną zrealizowane dostaną je w wersji prototypowej po kosztach materiału ;) :icon_razz:

#2 Mixon  | Napisano 21 luty 2016 - 16:54

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
http://forum.wmasg.p...-podsun-pomysl/

Ja bym do pełni szczęścia potrzebowałbym takiej złączki dwóch szyn ris jak tutaj. Niby drobiazg, ale jednak od ręki za rozsądne pieniądze lub bez kombinowania nie idzie takiego dostać :P
Przydałaby się też adapter do szyny Mk23, bo znowuż - nie idzie czegoś takiego dostać jak się nie chce wydać równowartości repliki.

#3 blackblut  | Napisano 21 luty 2016 - 17:31

blackblut
  • Użytkownik
Tak znam tamten temat.

Hmm te złączki szyn ris jak najbardziej fajny pomysł i do wykonania sam bym takich potrzebował, dodane do kolejki ;)

Adapter jeśli już to zrobić go bardziej uniwersalny by pasował do większej ilości replik pomyślę and tym

#4 Karmazyt  | Napisano 21 luty 2016 - 17:44

Karmazyt
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk/Karwia
Wysłałem Ci PW :)

#5 wegorz  | Napisano 21 luty 2016 - 19:13

wegorz
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Już w jednym temacie podobnego zapaleńca publikowałem :icon_smile:

Wyświetl postUżytkownik wegorz dnia 02 sierpień 2015 - 10:50 napisał

1. Magwell do AK, taki sam lub podobny:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Nie ma nic sensownego na polskim rynku.

2. Składana muszka do AK / szyna RIS pod składaną muszkę do AK / inne muszki do AK
Dołączona grafika

3. Przezierniki do AK
Dołączona grafika

Na tą chwilę dodałym taką szynę do AK tylko ze szczerbinką standardowej szerokości, a nie takim kraterem:
http://pl.aliexpress...9f-9bf4bb395249

Użytkownik wegorz edytował ten post 21 luty 2016 - 19:14

#6 Bardosos  | Napisano 21 luty 2016 - 19:22

Bardosos
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom
Za to ja chętnie przygarnąłbym zaślepki do górnej szyny RIS, do G36:
http://shop.ehobbyas...ml#.VHT6b8loCZQ

Przydałoby się takie coś by móc bliżej dać np. magnifera, albo czyste pole widoku dla nisko zamontowanego kolimatora. :icon_smile:

Użytkownik Bardosos edytował ten post 21 luty 2016 - 19:22

#7 Mixon  | Napisano 21 luty 2016 - 19:35

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto

Wyświetl postUżytkownik blackblut dnia 21 luty 2016 - 17:31 napisał

Adapter jeśli już to zrobić go bardziej uniwersalny by pasował do większej ilości replik pomyślę and tym
No właśnie sprawa z szyną do Mk23 wygląda tak, że jest tak niepowtarzalna, że nawet pozostałe, siostrzane produkty HK pokroju USP i USP.45 mają własne :P Może nie ma w tym zbyt dużej klienteli, ale na pewno każdy właściciel Socoma ucieszyłby się jakby za adapter nie trzeba było bulić 150$

#8 14100715  | Napisano 21 luty 2016 - 19:53

14100715
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Łuski do mausera chętnie przygarnę o ile będą w sensownej cenie, czyli żeby opłacało się strzelać, a w to wątpię. ;)

#9 blackblut  | Napisano 21 luty 2016 - 21:54

blackblut
  • Użytkownik
Aktualnie trwają prace nad :
  • Magwell do AK w wersji troszke innej niż kolega wegorz podesłał miał mieć nad spustem mozliwośc zwalniania magazynków, ale można by także zrobić wersję bez tego.
  • Rożne rodzaje selektorów do AK(krótkie, długie, bardziej wygodne by szło je zmieniać jednym palcem)
  • Nowe rodzaje selektorów do M4
  • Blokady spustu z możliwością regulacji by spust nie latał (szkielety V2)
  • Nowe spusty z możliwością regulacji
  • Śruba dociskowa selektora do AK z łożyskiem by sie sama nie odkręcała i selektor delikatnie chodził
  • Blokada komory hop-up do AK z wbudowaną sprężyną odpychającą.
  • Nowe głowice tłoka (podwójne o-ringi każdy osobno wentylowany,
  • Nowe głowice cylindra z poprawioną amortyzacją
  • Nowe popychacze wykonane z aluminium z cieńszym czołem(możliwość regulacji) by dysza lepiej uszczelniała się z gumką
  • Łuski do mausera wykonane z stali automatowej cenowo nie wiem jak to wyjdzie ale na pewno nie tak drogo jak oryginalne....
  • Muszka do AK z wbudowaną od dołu szyną ris
  • Podstawa celownika do AK z wbudowaną szyną ris

To tyle z moich pomysłów teraz będę rozwijał wasze.
Co do adaptera fajna rzecz ale wątpię by się zwróciły koszty produkcji jeśli miałby być przystosowany tylko do np Mk23

#10 14100715  | Napisano 21 luty 2016 - 23:18

14100715
  • Użytkownik
Te łuski to z uszczelkami będziesz puszczać?

#11 blackblut  | Napisano 21 luty 2016 - 23:50

blackblut
  • Użytkownik
Tak

Zastanawiałem się tez by puścić serie kolorowanych na pomarańczowy

Użytkownik blackblut edytował ten post 22 luty 2016 - 00:10

#12 wegorz  | Napisano 22 luty 2016 - 08:37

wegorz
  • Użytkownik
Graty do AK rób tak, by pasowały nie tylko do replik - otworzysz się na dwa rynki zbytu. Jak będziesz chciał wysłać coś na testy do przestrzelania na palnym AK to dawaj znać. Zwłaszcza, że nie są to istotne części broni i możesz je produkować na tony.

#13 14100715  | Napisano 22 luty 2016 - 10:31

14100715
  • Użytkownik
Jak kolorować to może lepiej na żółto, by były podobne do oryginałów. Znaleźć też będzie łatwiej, nie tak łatwo jak pomarańczowe, ale zyskamy na wyglądzie.
http://static.myvimu...94/12219423.jpg

#14 blackblut  | Napisano 22 luty 2016 - 19:25

blackblut
  • Użytkownik
Węgorz nigdy w łapkach nie miałem ostrego kałacha by móc się nim pobawić, wiec niestety nie będę się zabierał za coś co nie ma prawa działać. Albo będzie działać nie tak jak zaplanowałem, nie wytrzyma itp itd

https://odblaski24.c...5&ho=400&znak=0

Myślałem o którymś z tych kolorów:

Chciałbym za jakiś czas wsadzić do niego gaz by móc się tym pobawić a nie tylko pluć kulkami...

Aktualnie za łuskę tą aluminiową(te aluminium aż gnie się od patrzenia...) strasznie kijowo uszczelniającą się płacimy 16zł  
Jeśli udało by mi się zejść z ceną do 7-10zł powiedzmy bez malowania poprawić szczelność wtedy ta replika nabrała by sensu. Jeśli bym zgubił powiedzmy 2-3łuski to jeszcze nie jest tak źle przy tej cenie

#15 wegorz  | Napisano 22 luty 2016 - 20:32

wegorz
  • Użytkownik
Tnij z normalnego aluminium, wytrzyma. Ja na palnego kałacha pod optykę władowałem szyny ASG za 30zł, a przez chwilę miałem nawet tłumik płomienia od ACMu zanim nie kupiłem sensowniejszego kompensatora. Szyna z taiwanguna montowana w miejsce szczerbinki trzyma mi zero już ponad pół roku, nic się nie rusza.

#16 Dziku888  | Napisano 22 luty 2016 - 20:44

Dziku888
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Bardzo, ale to bardzo sensownym pomysłem byłaby konwersja magazynków m4 do ak, jest za oceanem i teoretycznie ma to zrobić JG ale coś czuję, że nieprędko a rzecz już wchodzi do palnych Beryli w wersji sportowej.

#17 blackblut  | Napisano 23 luty 2016 - 01:00

blackblut
  • Użytkownik
Ciekawy pomysł, tym bardziej ze da się już coś takiego wydrukować. Są niestety problemy z wytrzymałością ale gdyby to wyfrezować dało by radę

#18 Buniek92  | Napisano 23 luty 2016 - 08:48

Buniek92
  • Moderator I
Są i drukowane egzemplarze, mniej lub bardziej udane.
1. Egzemplarz seryjny http://www.evike.com/products/56322/
2. Drukowany https://www.youtube....h?v=sRNr5o8cLz8 Jak masz pilną potrzebę zgłoś się to proto3D i poproś o wycenę.

#19 GuloGulo  | Napisano 25 luty 2016 - 10:59

GuloGulo
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
@blackblut
Co do adaptera STANAG do AK to jak Ci się uda coś takiego sensownego "wystrugać" :), to możesz zrobić karierę nie tylko w ASG:
http://www.rosszheng...products/unimag
Oczywiście do palnej będzie pewnie ciut inny ale warto pomyśleć.

#20 Merrowing  | Napisano 25 luty 2016 - 14:52

Merrowing
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
To ode mnie:
zwalniacze magazynka do p90-nie do dostania a czesto padają.
przerywacz do p90- prócz badziewnego od bodaj JG- praktycznie niedostepnego i lubiacego sie psuć- jest tylko laylax za 150zl, realnie nie dostępny u nas.