Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jakie najczęstsze błedy na polu bitwy popełniają nowicjusze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#121 Andrzej50  | Napisano 09 listopad 2016 - 21:32

Andrzej50
  • Użytkownik
  • Miasto: Hajnówka\Świętoszów

Wyświetl postUżytkownik MarekMac dnia 09 listopad 2016 - 21:27 napisał

Obie rzeczy są do prostego załatwienia - dogadanie już na miejscu strzelanki. Podstawowych komend nie jest dużo więc nie ma problemu z ich ogarnięciem nawet gdy ktoś dopiero je pozna. Podobnie ze znakami ręcznymi (szczególnie, że widziałem już różne systemy tych znaków więc może ktoś umie i w jego teamie są to normalne sygnały).

Zgadzam się z tobą całkowicie, ale "na gorąco" czasem zdarzają się głupie błędy, a jak masz kogoś, kto jest nowym członkiem teamu i pamiętasz, że olewał treningi, a teraz musisz na niego czekać, bo się mota, to nóż się w kieszeni otwiera. Fakt, napisałem o bardzo konkretnym przykładzie, ale jest to pewien problem.

Użytkownik Andrzej50 edytował ten post 09 listopad 2016 - 21:33

#122 Wacol  | Napisano 15 grudzień 2016 - 17:49

Wacol
  • Moderator I
  • Miasto: Wielka Metropolia Swarzędzka
Mieliśmy kiedyś w teamie ciekawe "studium przypadku".

Facet bardzo chciał zostać snajperem. Pomysł niezbyt mądry na początek, ale jego prawo. Próby przekonania go nic nie dały, więc dostał listę zakupów, namiary do mnie w razie potrzeby drugiej opinii i krzyż na drogę.

Typ zlał wszystkie rady. Kupił sobie M14 od TM z wypasioną lunetą, największą baterią i najdroższą ładowarką, jakie były w sklepie. Do tego gogle, kulki, mundur i gotowe.

Na strzelaniu okazało się, że nie kupił żadnego dodatkowego magazynka ("ale przecież 70 kulek to chyba strasznie dużo, nie?"), jego "snajperka" ma zbliżony zasięg, co "niesnajperki" reszty graczy, przez niewyzerowaną lunetę nikogo nie może ustrzelić, a paczkę kulek gdzieś zgubił. Średnio mu się podobało.

Na kolejne strzelanie 30 km od domu - zapomniał repliki.

Więcej nie przyszedł.

#123 Dantes  | Napisano 15 grudzień 2016 - 20:58

Dantes
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Sieradz
Z mojego doświadczenia jak się gada z "młodymi" - wierzą, że specna to dobra replika ...

#124 V4RCH1AK  | Napisano 15 grudzień 2016 - 21:12

V4RCH1AK
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Nie rozumiem bólu pupy u niektórych ludzi kiedy mówi się o replikach. Ok, ktoś kupił Specne, za jej cenę można kupić coś lepszego. Ale po co to komuś wypominać? Albo kiedy mówi że osiągi mu wystarczają, a wtedy reszta ze nie strzelał jeszcze z dobrej repliki. Po co? IMO powinniśmy cieszyć się sportem, a nie skupiać się na szpeju i replikach- jeśli kogoś stać na fajne rzeczy, to niech je nosi, ale dlaczego musi się wyśmiewać z ludzi co biegają w bluzie z kapturem i masce od paintballa?

#125 Krzywica  | Napisano 16 grudzień 2016 - 04:47

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:
Nigdy (podkreślam: NIGDY) nie spotkałem się z wyśmiewaniem kogoś dlatego, że ma taki a nie inny sprzęt. Ani na żywo ani na forum. Spotkałem się natomiast z wyśmiewaniem wmawiania innym i sobie, że tani, badziewny sprzęt jest nie wiadomo jak dobry :). A to zupełnie coś innego.

#126 Wacol  | Napisano 16 grudzień 2016 - 10:57

Wacol
  • Moderator I
A i jeszcze jedna rzecz - młodzi gracze (starzy zresztą często też) nie wiedzą kiedy należy się skitrać i przeczekać, a kiedy atakować. W rezultacie siedzą non-stop okopani w piętnastu w jednej dziurze i żadna siła ich stamtąd nie wyciągnie. Boją się wychodzić z respa dalej niż na 5 m i trzeba ich wynosić na kopach, a potem i tak zalegają 20 m dalej.

Do tego kryją tylko front i zostawiają odkryte tył i boki, bo każdy chce sobie postrzelać. W efekcie wszyscy giną.

Na dłuższe wyjścia zabierają za mało wody i cały plecak niepotrzebnych maneli. A całą wodę wypijają praktycznie na raz. I potem co 10 min przerwa na siku.

Starają się robić jakieś akcje znane z filmów i gier.

No i nie znają reguły "w razie wątpliwości - opróżnij magazynek". Kilka razy udało mi się wybrnąć gadką z podbramkowej sytuacji, bo wyskoczył na mnie spanikowany "nowy" z przeciwnej drużyny i zamiast strzelać, to zaczynał na głos rozkminiać, z której jestem ekipy.

Długo by wymieniać, ale nie ma co nabijać się z młodych, bo każdy kiedyś zaczynał i ma na swoim koncie parę głupich sytuacji. Niektóre były tak głupie i nieprzewidywalne, że aż skuteczne, ale tylko niektóre.

#127 Krzywica  | Napisano 16 grudzień 2016 - 13:54

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:

Cytat

No i nie znają reguły "w razie wątpliwości - opróżnij magazynek"

Ale różnorodność wśród airsoftowców,panuje jednak: w jednym wątku pojawiają się głosy jakoby strzelanie do kogoś było złe jak i przeciwnie, że nie strzelanie jest błędem :P.

#128 V4RCH1AK  | Napisano 16 grudzień 2016 - 14:45

V4RCH1AK
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia

Wyświetl postUżytkownik Krzywica dnia 16 grudzień 2016 - 04:47 napisał

Nigdy (podkreślam: NIGDY) nie spotkałem się z wyśmiewaniem kogoś dlatego, że ma taki a nie inny sprzęt. Ani na żywo ani na forum. Spotkałem się natomiast z wyśmiewaniem wmawiania innym i sobie, że tani, badziewny sprzęt jest nie wiadomo jak dobry :icon_smile:. A to zupełnie coś innego.
Wejdź na jakąkolwiek grupę airsoftową na facebooku ;)

#129 Krzywica  | Napisano 16 grudzień 2016 - 14:51

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:
Uprawiam airsoft na wolnym powietrzu, nie na FB.

#130 Wacol  | Napisano 16 grudzień 2016 - 15:05

Wacol
  • Moderator I
Wychodzę z prostego założenia - to obowiązkiem obrywającego jest zabezpieczyć się przed ewentualnym uszkodzeniem ciała - maska kosztuje tyle, co paczka lepszych kulek. Solidne okulary/gogle z normą CE EN166 BT kupi się już za 50-60 PLN. Zaiste majątek.

Dobrą wolą strzelającego jest, czy wyciągnie "boczniaka" - na to często nie ma czasu i ryzykuje się, że strzelca wytną kumple ubitego, którzy mogą stać kawałek dalej..

"Pif paf!" też raczej się nie sprawdza. Trwa za długo i kilka razy oberwałem, bo chciałem być zbyt miłosierny. Parę razy przeciwnik odwinął mi się, schował albo wdawał się w dyskusje. Kulka nie zostawia marginesu na spekulacje.

Ale żeby nie było. Jedna kwestia to 400-420 fps w "szturmówce", a inna 500 w kaemie albo 700 w snajperce. Jak taki specjalista pcha się do szturmu, to powinien mieć do takiej roboty odpowiednie narzędzie. Zdarzają się wypadki, że ktoś wpadnie wsparciu pod lufę, ale nie ma co specjalnie lutować ludziom z jakiegoś potwora, bo też nie tędy droga.

#131 Krzywica  | Napisano 16 grudzień 2016 - 15:15

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:
Ale ja własnie się z Tobą zgadzam całkowicie :). Jak mam czas to tam moge z bocznej ale jak sytuacja jest podbramkowa to walę i tyle, kto pierwszy ten lepszy.

#132 falloutpl  | Napisano 16 grudzień 2016 - 22:01

falloutpl
  • Użytkownik
  • Miasto: Tczew
Co do specny to mam ostatnio mocne wrażenie, że większość hejtów na te giwery skierowanych pochodzą od ludzi, którzy wydali więcej hajsów na giwery droższe od pospolitej specny, droższe i wcale nie lepiej strzelające/wyglądające.

#133 Mixon  | Napisano 16 grudzień 2016 - 23:07

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto

Wyświetl postUżytkownik V4RCH1AK dnia 16 grudzień 2016 - 14:45 napisał

Wejdź na jakąkolwiek grupę airsoftową na facebooku :icon_wink:
Chairsoft a airsoft to dwa różne światy, a na fejsbuku to już w ogóle toksycznie musi być :icon_razz:

Użytkownik Mixon edytował ten post 16 grudzień 2016 - 23:10

#134 Hesh  | Napisano 22 grudzień 2016 - 14:41

Hesh
  • Użytkownik
  • Miasto: Kluczbork
Najbardziej mnie denerwuje jak bojownicy acmu polecają innym swoją ukochaną specnę, bo sami kupili.
Nigdy nie wytknąłem komuś, że jest gorszy, bo ma nie markowy szpej. Niech każdy nosi co chce tylko niech nie poleca komuś syfu.

#135 vim  | Napisano 22 grudzień 2016 - 15:14

vim
  • Moderator I
  • Miasto: Olsztyn

Wyświetl postUżytkownik falloutpl dnia 16 grudzień 2016 - 22:01 napisał

Co do specny to mam ostatnio mocne wrażenie, że większość hejtów na te giwery skierowanych pochodzą od ludzi, którzy wydali więcej hajsów na giwery droższe od pospolitej specny, droższe i wcale nie lepiej strzelające/wyglądające.
Może nie większość, ale naprawdę spora cześć tego hejtu.

Wyświetl postUżytkownik Hesh dnia 22 grudzień 2016 - 14:41 napisał

Najbardziej mnie denerwuje jak bojownicy acmu polecają innym swoją ukochaną specnę, bo sami kupili.
Nigdy nie wytknąłem komuś, że jest gorszy, bo ma nie markowy szpej. Niech każdy nosi co chce tylko niech nie poleca komuś syfu.
To nie ma problemu, bo Specna nie jest syfem:) Jest dobrą repliką:) Kilkanaście Specn w naszej grupie, zero awarii na stocku. Oczywiście nie kupować tych modeli za 1200PLN, ale w przedziale cenowym poniżej 1k, Specna naprawdę daję radę:)

A jakie błędy popełniają nowicjusze na polu bitwy, a jakie się jeszcze tu nie pojawiły(chyba nie pojawiły):
1.Nie czytają zasad scenariuszy, nie wiedzą np. iż mają dwa miejsca gdzie się respią.
2. Nie biorą radyjek, nawet jak  chce  się im je pożyczyć.

#136 kukunamuniu  | Napisano 22 grudzień 2016 - 15:29

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec

Wyświetl postUżytkownik vim dnia 22 grudzień 2016 - 15:14 napisał

2. Nie biorą radyjek, nawet jak  chce  się im je pożyczyć.
A to doświadczeni gracze biorą? Nie zauważyłem :icon_mrgreen: Jak już to na duże scenariusze.

#137 vim  | Napisano 22 grudzień 2016 - 15:50

vim
  • Moderator I
  • Miasto: Olsztyn

Wyświetl postUżytkownik kukunamuniu dnia 22 grudzień 2016 - 15:29 napisał

A to doświadczeni gracze biorą? Nie zauważyłem :icon_mrgreen: Jak już to na duże scenariusze.
Doswiadczeni to mają swoje:)

#138 Grey  | Napisano 22 grudzień 2016 - 16:08

Grey
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
A ja z drugiej strony. Nooby są lepsze, bo słuchają, zwykle nie noszą zbyt wysoko nosa i można ich czegoś nauczyć. Większość wetów (czyli eks noobów którzy już trochę postrzelali i kasy wydali na hobby) uniewrażliwia się na naukę, działa schematami, a żeby było śmieszniej, później narzeka, że gra się coraz słabiej.
Oczywiście część nigdy nie przestaje się szkolić i zawsze ma czas na analizę i poprawę - ale to zdecydowana mniejszość.

Użytkownik Grey edytował ten post 22 grudzień 2016 - 16:11

#139 kukunamuniu  | Napisano 22 grudzień 2016 - 16:14

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec

Wyświetl postUżytkownik vim dnia 22 grudzień 2016 - 15:50 napisał

Doswiadczeni to mają swoje:)
Że mają to wiem, ale "nie chce mi się ustawiać częstotliwości", "i tak nie użyjemy", "będziemy po prostukrzyczeć", "pół roku temu się rozładowało i jeszcze nie naładowałem" i "słuchawka gniecie mnie w ucho" ;)

#140 Krzywica  | Napisano 22 grudzień 2016 - 23:23

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:

Cytat

w przedziale cenowym poniżej 1k, Specna naprawdę daję radę :icon_smile:

Ja nie przeczę, że dają radę. Ja tylko zwracam uwagę, że jest przepaść pomiędzy "daje radę" a "dobra replika". I nie ma nic złego w polecaniu specny czy czegoś tańszego niż I klasa. Dopóki tylko ktoś nie poleca czegoś co "daje radę" jako czegoś co "jest dobre". Ręką też sobie "dasz radę" ale jednak wolę jak mi ktoś "zrobi dobrze" :).

Cytat

. Nie biorą radyjek, nawet jak  chce  się im je pożyczyć.

Z mojego punktu widzenia to tylko dobrze- o wiele mniejszy BURDEL bo inaczej się tego nazwać nie da w eterze. Paru nowych z radyjkami i zamiast przekazywania informacji mamy szum informacyjny z którego nic się nie da wyłowić.

Cytat

kcja jak z filmu może się przytrafić tak samo przy replice za 400zł jak i za 2k.

Pewnie, że "może". Ale mi się w replikach za bliżej 2k nie prztrafiła a takich za 400zł widziałem sporo w różnej kondycji... Nie oszukujmy się, jakość kosztuje. Ale to też nie o tym wątek. Wydaje mi się tylko nie fair wobec nowych jak chcą się wypytać o jakąś replikę i wszyscy im wciskają tanie repliki. Najczęściej- bo sami mają a droższej nigdy nie mieli. To ile takie coś jest warte, takie doradzanie? Zwłaszcza, że właścicieli "tańszych replik" jest jednak w internecie chyba więcej tj ich głosów w dyskusjach, doradzaniu itp niż starszych i zamożniejszych graczy. Ostatnio ktoś tu polecił mp5 galaxy użytkownikowi forum który napisał, że ma budżet 2000zł :D.