Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AK74S RK-02 [BOYI]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 Bezimienny1991  | Napisano 01 styczeń 2018 - 14:31

Bezimienny1991
  • Nowy
  • Miasto: Torzym
Racja, wiatrowka pozornie to to czego chce, ale moze jednak napisze moje oczekiwania odnośnie RK:

- prędkość kulki w okolicach 550 fps (stosuje kulki 0.25 tak wiec na nich wtedy ok 500fps by było)
- niezawodność
- nie za szybki rof, tak jak jest teraz w stoku mi starczy, a jak będzie trochę mniejszy to nie będzie mi to przeszkadzać.

To w sumie konkret,

Budżet jaki planuje to ok 400/500zl dlatego pytałem tez o lufe bo na promyka ok 300zl to dla mnie za duzo.

Prosze wiec może zasugerujecie jakie części kupić, wymienić żeby uzyskać te ok 550fps i miec przyjemny karabinek do rekreacji. Podkresle ze wiatrowki juz mi sie przejadły, mam obecnie dwie krotkie ale od kiedy mam tego elektryka tamte sie tylko kurzą :)

P.S wiatrówka junker to jednak za drogo jak dla mnie, tym bardziej ze RK-02 już mam, mega mi sie podoba i chciał bym zeby mi troche posłużył.

Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Użytkownik Bezimienny1991 edytował ten post 01 styczeń 2018 - 14:33

#62 wallop  | Napisano 01 styczeń 2018 - 15:45

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
FPS to tylko pośredni czynnik wypływający na zasięg i celność.

400-500zł? Uwzględniając koszty serwisu około 100-200zł, zostaje 300zł. Za 300zł to kupiłbym lufę, zrobił flathop'a i serwis zerowy gearbox'a.

#63 Bezimienny1991  | Napisano 01 styczeń 2018 - 17:03

Bezimienny1991
  • Nowy
  • Miasto: Torzym
Chyba rzeczywiście muszę realnie do tego podejść.

A gdyby jednak miec wiekszy budżet, czyli zacza bym kompletować części i dopiero za jakiś czas jak bym mial komplet to replika do serwisu na montaż? W takim przypadku jakie rzeczy kompletowac? Jakies sugestie odnośnie tloka, zebatek, cylindra, dyszy? Przyznam ze im nardziej zaglebiam sie w temacie tym w sumie coraz mniej wiem :(

Najważniejsze pytanie, jaka lufa na początek bo to mogę kupić odrazu i samemu wymienić, wedle tego co jest w mojej replice to max lufa 470 ale z tego co widze takich raczej niema i najbardziej odpowiednia będzie 455, ale jaka (wiem ze tzw promyk za grube pieniadze jakos mnie nie przekonuje)

#64 wallop  | Napisano 01 styczeń 2018 - 17:57

wallop
  • Użytkownik
Guarder/Systema<Madbull Steelbull<Prometheus EG<PDI/EdGI

Odkładaj kasę, a nie kupuj części na raty. 550fps to już spore obciążenie dla podzespołów repliki. Do wymiany może być wszystko. 550fps do sprężyna rzędu SP150 Guarder - da się to zrobić zarówno małym jak i dużym kosztem. Im więcej wydasz tym lepszy będzie efekt i żywotność.

#65 Pakiti  | Napisano 10 styczeń 2018 - 14:50

Pakiti
  • Nowy
  • Miasto: Pogórze
Czołem, podczas któregoś z kolei rozkładania mojej repliki zauważyłem że mam pękniętą komorę od strony lufy (niestety komora plastikowa :icon_cry:  ). Tymczasowo uszczelniłem to teflonem ale zdarza się, że co jakiś czas kulka nie wystrzeli. Czy to może być powodem? Jeśli tak to jaką komorę byście mi polecili?
Zastanawiam się nad ProWin ale nigdzie nie znalazłem zestawy z całym oporządzeniem jak docisk itp. Czy będzie się nadawało to co było przy stockowej komorze?

#66 wallop  | Napisano 10 styczeń 2018 - 15:12

wallop
  • Użytkownik
Polecam taką komorę, która będzie pasować do Twojej repliki i najlepiej zgra się z resztą części.

#67 Pakiti  | Napisano 10 styczeń 2018 - 17:04

Pakiti
  • Nowy
  • Miasto: Pogórze
@wallop Mógłbyś coś więcej dodać? Twoją odpowiedź rozumiem mniej więcej tak "kup cokolwiek, zobaczysz czy pasuje jak nie będzie to kup inną"
Oczywiście replika to Rk-02 jeśli to było nie jasne

#68 The-Naturat  | Napisano 10 styczeń 2018 - 18:08

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
Komory cymy metalowe są bardzo dobre. Możesz się też pokusić o komorę retro arms bądź airsoftpro.

#69 Parur  | Napisano 19 styczeń 2018 - 20:30

Parur
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Cześć, włożyłem do RK ślizgi, m140, i silnik high speed shs.  Czy jest sens próbować składać to na seryjnych zębatkach ?

#70 Rych33  | Napisano 19 styczeń 2018 - 20:47

Rych33
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin

Wyświetl postUżytkownik wallop dnia 10 styczeń 2018 - 15:12 napisał

Polecam taką komorę, która będzie pasować do Twojej repliki i najlepiej zgra się z resztą części.

A ja polecam taką komorę co będzie pasować do saturatora z lat 70-tych. I zgra się z tym czy z sokiem wiśniowym 1,30zł. Czy czysta 1,0zł.

#71 Parur  | Napisano 20 styczeń 2018 - 12:05

Parur
  • Użytkownik
Słyszałem, że komory Cymy średnio pasują do boyi. Azteko poleca czerwonego elementa za 40zł jako rozwianie problemów z komorami w boyi. Sam będę to sprawdzał w tygodniu.

#72 wallop  | Napisano 20 styczeń 2018 - 18:53

wallop
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Pakiti dnia 10 styczeń 2018 - 17:04 napisał

@wallop Mógłbyś coś więcej dodać? Twoją odpowiedź rozumiem mniej więcej tak "kup cokolwiek, zobaczysz czy pasuje jak nie będzie to kup inną"
Oczywiście replika to Rk-02 jeśli to było nie jasne

Dobrze rozumiesz moją odpowiedź. Tak wygląda serwis, nie ma zestawu drop-in, który da takie same parametry w każdym modelu tej repliki. Wszystko wymaga także dopasowania. Jednemju zgra się prowin, innemu airsoftpro, a trzeciemu żadna i zostanie na stock komorze. Nie zawsze też jest to wina komory, ale np źle dobranej dyszy, gumki czy niepoprawnego montażu. Pytasz się jaką komorę polecamy - przejrzyj forum, ludzie już o tym rozmawiali i zauważysz, że co druga osoba zastosowała inny model komory.

Użytkownik wallop edytował ten post 20 styczeń 2018 - 18:57

#73 Parur  | Napisano 22 styczeń 2018 - 17:11

Parur
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Parur dnia 19 styczeń 2018 - 20:30 napisał

Cześć, włożyłem do RK ślizgi, m140, i silnik high speed shs.  Czy jest sens próbować składać to na seryjnych zębatkach ?
  Sprawdziłem, duży rof, po 1 sekundzie auto środkowa stockowa zębatka straciła połowę wewnętrznych zębów.