Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Tłumiki do HP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krzywica  | Napisano 04 październik 2016 - 13:35

Krzywica
  • Zbanowany
  • Miasto:
No wiem ale z gąbką z tłumika KA, TM, Elementa czy może G&P? O to mi chodzi :).

#22 chaota  | Napisano 04 październik 2016 - 13:47

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
Ja porównywałem z KA i nuprolem, niedługo powinna się pojawić niezależna recenzja od Pulomana, jego tłumik z pewnymi zmianami wysyłam jutro :icon_wink:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zamówiłem już tłumik QD który będzie modyfikowany, pochwale się na koniec tygodnia rezultatami :icon_smile:

Użytkownik chaota edytował ten post 04 październik 2016 - 14:02

#23 Puloman  | Napisano 08 październik 2016 - 12:39

Puloman
  • Użytkownik
  • Miasto: Przyborów / Nowa Sól
Tłumikiem się pobawiłem. Porównałem go do tłumika od Airsoft Engineering w wersji PRO (40x200) czyli ze sprężynami i przegrodami + dodane od siebie maty wygłuszające na każdą sprężynę (bardzo pomogło w wygłuszeniu).

Testowałem na replice VFC lufa 407mm prometheus z konwersją Protech MK2, ustawione na 56 PSI.

Zacznę od wad i zalet:

- Za małe otwory w środku (kulki potrafiły czasami zahaczyć) według mnie powinny być średnicy takiej, aby lufa wewnętrzna mogła w nie wejść :icon_smile:.
- Zwiększył się rozrzut kulek po nałożeniu tłumiku (40-50cm średnicy na odległości 57 metrów po nałożeniu) i zmniejszył się zasięg o 2 metry

+ Kurde bele cisza to taka, że można by w kościele strzelać
+ A na poważnie :icon_biggrin: bardzo dobre wyciszenie
+ Nie da się zorientować skąd ktoś strzela
+ Plastik jest dobrej jakości (dostał kilka razy kulką - zero pęknięć)

Dobra. Delikatnie podsumowane teraz opis. Dostałem tłumik z postu wyżej widoczny na zdjęciach.
Nałożenie tego małego pitolka na końcu poprawia znacznie wyciszenie :icon_smile:.
Testy wykonałem razem z moją dziewczyną, odbywały się na polnej drodze przy lesie z przeszkodami po drodze (krzaki, drzewka) strzelane było do drzewa oddalonego o 57 metrów.

Porównywałem samą jakość dźwięku na tym tłumiku od Chaota i tłumiku z moimi modyfikacjami oraz tłumiku z gąbką.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Tłumik produkcji Chaota z nałożonym pitolkiem - ©
Tłumik z moimi modyfikacjami - (P)
Tłumik z gąbką oznaczeniami navy seals (jakiś no-name) - (G)

Na odległości 10 metrów:
© - Da się namierzyć namierzyć strzelca po 3-4 strzałach
(P) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca
(G) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca

Na odległości 20 metrów:
© - Da się namierzyć strzelca po około 6 strzałach
(P) - Po maksymalnie drugim strzale
(G) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca

Na odległości 40 metrów:
© - Nie da się rozpoznać położenia strzelca po dźwięku, dźwięk rozchodzi się w gwizd.
(P) - Dźwięk przeradza się w pukanie. Położenie strzelca da radę rozpoznać po około 4-6 strzałach.
(G) - Po maksymalnie drugim strzale

Na odległości 55 metrów:
© -  Dźwięku praktycznie nie słychać.
(P) -  Bardzo trudno rozpoznać położenie strzelca po dźwięku. Dźwięk ma charakterystyczne pukanie.
(G) - Nie zostało sprawdzone.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowując według mnie tłumik musi przejść jeszcze kilka poprawek:
- Problem z tym przejściem przez poszczególne komory kulki (wystarczy rozszerzyć miejsce przelotu kulki)
- W plastikowej wersji gwint strasznie szybko się zjeżdżał :icon_smile:

Ogólnie na 100% zaopatrzę się w delikatnie poprawiony środek do mojego tłumika :icon_smile:.

Strzelałem także nakładając tłumik od drugiej strony. Efekt? Na odległość do około 30 metrów (tutaj akurat nie sprawdziłem tej odległości, ale starałem się być pomiędzy 20, a 40 metrem) bardzo słabo, wręcz najgorzej z tych wszystkich. Ale im dalej tym lepiej od pozostałych dwóch :icon_smile:. Z odległości 55 metrów dźwięk rozchodził się w taki sposób, że nie było szansy rozpoznać czy ktoś strzela.

#24 wiciok  | Napisano 08 październik 2016 - 13:09

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Jeśli spadł zasięg, to przydałby się test na chrono.

#25 chaota  | Napisano 08 październik 2016 - 13:38

chaota
  • Użytkownik
Już mam następną ofiarę na stole, niestety sekcja wykazała że zostaje mi tylko ~80mm miejsca na bebechy.
Muszę się mocno podrapać po głowie gdzie upchnąć te całe powietrze :icon_wink:

Niestety rozmiar przelotów jest tu bardzo ważny, może dałoby się ugrać z 0,5mm ale to chyba wszystko.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co do rozrzutu, ja nie zaobserwowałem ale istotnie zmienia się punkt trafienia (chyba już pisałem), to tyczy również ostrych tłumików w tym układzie. Spadek FPS jest możliwy jeżeli powietrze wyprzedza kulkę (bo jest zawracane z powrotem) dlatego uważam że konieczna jest możliwość szybko założyć i zdjąć zależnie od sytuacji.

Użytkownik chaota edytował ten post 08 październik 2016 - 13:43

#26 _Czarny_  | Napisano 08 październik 2016 - 14:41

_Czarny_
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Czekamy z niecierpliwością :)

#27 chaota  | Napisano 11 październik 2016 - 09:18

chaota
  • Użytkownik
Skończyłem działający prototyp, produktem ubocznym jest kilka bardzo dobrych gwizdków :)
Dołączona grafika

#28 samael16  | Napisano 11 październik 2016 - 09:22

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Fajne, kiedy to można się spodziewać testu na replika sprężynowych, silnikach hp i replikach gbb w wersji pistolet i kB/kbk jak i replikach bez bb?

Bo potrzebowałbym wstępnie 3 wkłady z czego jeden do prostokątnego tłumika montowane na glocka.

#29 _Czarny_  | Napisano 11 październik 2016 - 09:37

_Czarny_
  • Użytkownik
@chaota, już sobie wyobrażam co Ci powiedzą jak powiesz że drukarkę zajmujesz na kilka dni bo jest zapotrzebowanie na tłumiki :P

#30 chaota  | Napisano 11 październik 2016 - 09:44

chaota
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik samael16 dnia 11 październik 2016 - 09:22 napisał

Fajne, kiedy to można się spodziewać testu na replika sprężynowych, silnikach hp i replikach gbb w wersji pistolet i kB/kbk jak i replikach bez bb?

Bo potrzebowałbym wstępnie 3 wkłady z czego jeden do prostokątnego tłumika montowane na glocka.

A Masz na czym je zrobić?
Generalnie wolę aby recenzje były z zewnątrz :)

Chodzi mi po głowie pomysł do replik stricte sprężynowych gdzie nie ma dużej nadpodaży powietrza, zamiast je spowalniać można by je przekierować ;) I zmodulować tak aby dźwięk miał częstotliwość powyżej progu słyszalności ale warunek jest taki że gaz musi mieć dużą prędkość.

Wyświetl postUżytkownik _Czarny_ dnia 11 październik 2016 - 09:37 napisał

@chaota, już sobie wyobrażam co Ci powiedzą jak powiesz że drukarkę zajmujesz na kilka dni bo jest zapotrzebowanie na tłumiki :icon_razz:

Tak się składa że nie mam żadnej konkurencji, bo to moja prywatna zabawka :)

#31 samael16  | Napisano 11 październik 2016 - 09:54

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Jak mi Mountebank Customs odda vsrkę gspeca to miałbym vsr w wersji gspeca na sprężynie 370pdi na test.

Glock 17 TM jest gotowy do testu jednak nie mam czym go wykonać w sensie nie posiadam urządzenia pomiarowego.

M4 inokatsu będzie za jakiś miesiąc gotowy na test z każdą opcją zasilania jak mag na co2/gg/hpa.

Może napisz do mnie na fb https://www.facebook...amael16?fref=ts to może byśmy zrobili tak podesłałbym glocka z moim tłumikiem na test, chyba że już ekipa wmasga coś planuje to w sumie mogę im replikę podesłać ale musiałbyś się pobawić z tłumikiem bo mam prostokątny a nie okrągły.

#32 chaota  | Napisano 11 październik 2016 - 09:58

chaota
  • Użytkownik
Ekipa WMASG bedzie oficjalnie na SNAFU Charlie a to już za dwa tygodnie :)
Replik tez nie braknie. Chyba faktycznie lepiej sie skupić na iteracji prototypów i poczekać na WMASG review

#33 _Czarny_  | Napisano 11 październik 2016 - 10:03

_Czarny_
  • Użytkownik
Sądzę że zrobienie Wam prostego filmiku z kilkoma replikami nie zajmie dużo czasu :)

#34 chaota  | Napisano 12 październik 2016 - 13:03

chaota
  • Użytkownik
Tak tylko dla porządku tłumik QD powyżej to Nuprol Bocca long, środek opracowany więc jeżeli ktoś jest zainteresowany tym projektem to zapraszam na PW.

Teraz pracuje na przegrodami do małych tłumików (30mm i mniej), wymusza to zupełnie inną budowę więc wyniki pokaże w przyszłym tygodniu. Będzie je można zamawiać na sztuki pod zadaną średnicę. Dodatkowo do tłumików QD konieczny jest dodatkowy element (drugi od prawej na zdjęciu powyżej).

Ceny podaje indywidualnie via PW

#35 chaota  | Napisano 15 październik 2016 - 12:15

chaota
  • Użytkownik
I fail :(
Dołączona grafika

#36 Rogaś  | Napisano 17 październik 2016 - 22:05

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
W replikach sprężynowych snajperek jest nadmiar gazu.
W replikach HPA z modyfikacjami elektropneumatycznymi, dawka gazu jest dokładnie taka, jaka jest potrzebna do wystrzelenie kulki, nic więcej.

#37 chaota  | Napisano 20 październik 2016 - 11:57

chaota
  • Użytkownik
Nope, Jeżeli Ustawisz rękę przed lufą i Strzelisz na sucho to ilość i prędkość powietrza jest dużo, dużo większa niż w springu i AEG-u.
Przynajmniej moim i większość dźwięku strzału pochodzi własnie od tego gwałtownego wyrzutu gazu.

Dlatego moje tłumiki działają :)

Dziś wrzucę zdjęcia poprawionych wkładek do tłumików <30mm

#38 chaota  | Napisano 20 październik 2016 - 13:19

chaota
  • Użytkownik
Poprawiłem znacznie jakość wydruków :icon_smile:
Muszę dołożyć drugi wentylator bo niestety szarpie ni krawędź po stronie przeciwnej od obecnego wentylatora

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety wychodzi na to, że recenzja z WMASG nie dojdzie do skutku :(
Ale robie kolejne iteracje.

Dołączona grafika

Postanowiłem zaprojektować baffle do replik słabiej wyosiowanych bo widzę że faktycznie są problemy w szturmówkach z kulkami obijającymi się wewnątrz tłumika. Myślałem że to głównie brak dokładności w montażu ale niektóre repliki potrafią wypluć kulkę kilka milimetrów poza oś lufy na dystansie kilku cm. Będzie to osobny produkt, tańszy i znacznie mniej skuteczny.

W snajperkach nie napotkaliśmy takich problemów, więc zaryzykuje stwierdzenie że nie trzeba chodzić na takie kompromisy.

#39 Mendi  | Napisano 22 grudzień 2016 - 12:56

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
No niestety, ale to jedynie repliki i niedokładnie lub krzywo zarobiony gwint na lufie to swoisty standard. Nawet w qd, gdzie elementy sa spasowane do siebie, ten adapter tłumika też trzeba nakręcić - a gwint na lufie, patrz wyżej.
Zrobiłem kilkanaście tłumików chałupniczych, do replik z gwintem osadzałem ja na gwintowanych tłumikach płomienia, a w SWD też na tłumiku ale na wcisk i podobnie na samej lufie zewn. ( takie tam QD ).
Wkłady robię z krążków pianki (np z opakowań płyt głównych do pecetów), ze zmienną grubością krążków i średnicą otworu.
Faktycznie, przy napędzie sprężynowym, odgłos strzału jest jedynie modulowany, natomiast przy napędzie gazowym idzie uzyskać odgłos cichutkiego pierdnięcia.

Niemniej jednak z zainteresowaniem śledzę temat drukowanych buffli (wygłuszek?).