Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Classic Army seria z plastikowym korpusem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 V4RCH1AK  | Napisano 23 październik 2016 - 09:40

V4RCH1AK
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Ostatnio na gunfire pojawiły się repliki CA z korpusem z tworzywa, przykład: http://gunfire.pl/pr...a-CA4-KM12.html . Po opisie wyglądają bardzo kusząco: mosfet, kable niskooporowe i precka na start. Czy to zbyt piękne żeby było możliwe? Znaleźli się już jacyś posiadacze? Jakie opinie?

#2 EndeBeats  | Napisano 23 październik 2016 - 10:20

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
I nawet cena jest spoko.

P.S.

Cytat

Replika, dzięki poręczności i rozsądnej prędkości wylotowej, idealnie nada się do CQB, tym bardziej, że po zastosowaniu baterii o napięciu 9,6 możemy osiągnąć nawet 10000RPM.

Zapomnieli tu czegoś dopisać :v

Użytkownik EndeBeats edytował ten post 23 październik 2016 - 10:21

#3 V4RCH1AK  | Napisano 25 październik 2016 - 20:40

V4RCH1AK
  • Użytkownik
I co, ktoś to kupił? Sam może się skuszę jak będe miał kase ale to najwcześniej za 3 miesiące

#4 Krwawy  | Napisano 25 październik 2016 - 21:00

Krwawy
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowogród Bobrzński
To chyba coś na zasadzie serii CM od G&G. Warto zwrócić uwagę iż front również jest z plastiku- wada, zaleta to już kwestia indywidualna.

#5 V4RCH1AK  | Napisano 25 listopad 2016 - 16:24

V4RCH1AK
  • Użytkownik
Zamówiłem replikę CA4 KM12 po promocji, kiedy przyjdzie opiszę tutaj pierwsze wrażenia i wrzuce fotki.

Użytkownik V4RCH1AK edytował ten post 25 listopad 2016 - 16:26

#6 V4RCH1AK  | Napisano 05 grudzień 2016 - 19:22

V4RCH1AK
  • Użytkownik
Replika wykonana jest z fajnego plastiku, kiedy weźmie się ją w ręce pierwszym skojarzeniem jest tworzywo użyte w Ameobach.

Dołączona grafika
Tak wygląda korpus z obu stron. Nie posiada oryginalnych oznaczeń, tylko classic army.Dołączona grafika
Dołączona grafika
Front keymod jest wykonany z tego samego tworzywa co korpus. Jest dobrej jakości,  nie ma nadlewek, krzywo wyciętych keymodowych dziur (nie wiem jak to nazwać :P).
Dołączona grafika

Chwyt pistoletowy i kolba są wykonane estetycznie, jednak kolba posiada luzy i jest w niej bardzo mało miejsca.
Kolba.
Dołączona grafika

Chwyt pistoletowy.
Dołączona grafika

W kolbie jest bardzo mało miejsca, to wina mosfetu i przejśćiówki deans-tamiya mała, bo replika stockowo ma wtyk deans. Bateryjka redoxa 500mah mieści się, z trudem wchodzi też mały lipol 1100mah od gfc (w obu przypadkach kiedy bateria jest w kolbie nie da sie owej kolby złożyć), ale żadne sticki jakie miałem nie mieszczą się- są za długie.

Lipol gfc w kolbie:
Dołączona grafika

Redox (chyba najmniejsze lipo na rynku)
Dołączona grafika

Komora hop up wykonana jest z metalu, a reguluje się ją tak jak prowina. Przepraszam za jakość zdjęcia.

Dołączona grafika

Magazynek ma moim zdaniem fajny design.

Dołączona grafika
Podkleiłem go izolką bo siedział trochę luźno.

Osiągi w stocku są bardzo dobre- mamy mosfet, kable niskoopoowe, lufę 6.03 mm, fajną komorę hop up, zębatki 18:1 i szybką wymianę sprężyny.

#7 wredny_bo_trzeźwy  | Napisano 08 grudzień 2016 - 22:43

wredny_bo_trzeźwy
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Do kolby wchodzą baterie typu nunczako, z tym, że nawet w przypadku baterii z t-deans robi się trochę mało miejsca na całkowite złożenie kolby. Co do samej repliki - jak za taką cenę, to jestem zadowolony. Metalu prawie nie ma (ucho zawieszenia, kilka śrub i drobnych elementów), ale całość dobrze spasowana, nic nie trzeszczy. Jedynie atrapa dźwigni zwalniania zamka trochę lata, ale to detal. Magazynek który przyszedł z repliką wchodzi w miarę sztywno, trochę lepiej hi-cap od GFC. Jeszcze nie strzelałem poza kontrolnymi na sucho, także tu ciężko napisać coś więcej. Ogólnie nie wygląda to wszystko najgorzej.

#8 wredny_bo_trzeźwy  | Napisano 20 grudzień 2016 - 10:05

wredny_bo_trzeźwy
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Po 3 strzelaniach mogę stwierdzić, że replika strzela celnie i daleko, ma znośny hopsiup (bez rewelacji, ale robi swoje) i generalnie dobrą kulturę pracy gearboxa. Zewnętrznie nic się nie poluzowało, ani nie odpadło. Póki co - jak za takie pieniądze - nie jest źle. Pozdrawiam.

Użytkownik wredny_bo_trzeźwy edytował ten post 20 grudzień 2016 - 10:05

#9 Punishment  | Napisano 16 styczeń 2017 - 22:48

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Z tego co mi wiadomo CA produkuje te repliki również na zlecenie ASG z korpusami na licencji Armalite (chodzi o nową serię z nazwami "ranger", "light tactical carbine", "operator" - wszystkie w cenie poniżej 700zł z baterią i ladowarką i jeden za niecały 1000zł z racji zastąpienia korpusu i frontu wersją z metalu "assault")

#10 gratek  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:12

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź

Wyświetl postUżytkownik V4RCH1AK dnia 05 grudzień 2016 - 19:22 napisał

Chwyt pistoletowy i kolba są wykonane estetycznie, jednak kolba posiada luzy i jest w niej bardzo mało miejsca.

Luzy na kolbie uświadczysz nawet w replice 3x droższej :-)

#11 sulferno  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:46

sulferno
  • Nowy
  • Miasto: Poddębice

Wyświetl postUżytkownik gratek dnia 16 styczeń 2017 - 23:12 napisał

Luzy na kolbie uświadczysz nawet w replice 3x droższej :-)
...a nawet w ostrej wersji

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#12 Punishment  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:54

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ciekawe, że w opisie GF zaznacza, że replika wychodzi bez akumulatora i ładowarki, a na stronie producenta i we wszystkich materiałach promocyjnych CA, w recenzjach itp. takowe są w zestawie z repliką.

#13 sulferno  | Napisano 17 styczeń 2017 - 00:01

sulferno
  • Nowy
  • Miasto: Poddębice

Wyświetl postUżytkownik Punishment dnia 16 styczeń 2017 - 23:54 napisał

Ciekawe, że w opisie GF zaznacza, że replika wychodzi bez akumulatora i ładowarki, a na stronie producenta i we wszystkich materiałach promocyjnych CA, w recenzjach itp. takowe są w zestawie z repliką.
Pewnie stocki szybko się psują a GF nie chce dawać na nie gwarancji.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#14 Punishment  | Napisano 17 styczeń 2017 - 00:16

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Tak czy inaczej, jak za te pieniądze, patrząc na to co replika oferuje w stoku, wydaje się ciekawą konkurencją dla różnych serii budżetowych innych producentów. Kilka dni temu założyłem temat szukając jakichkolwiek informacji o tych sprzętach ( http://forum.wmasg.p...y-asg-armalite/ ) a dziś przypadkiem natrafiłem na ten wątek.

Użytkownik Punishment edytował ten post 17 styczeń 2017 - 00:17

#15 jedrek33  | Napisano 17 styczeń 2017 - 20:11

jedrek33
  • Użytkownik
  • Miasto: głogów
Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo  jakie mamy w Spartackach  itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH.  Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego  na szynę  czuć delikatny luz. Praca gearboxa  bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np  keymoda musze wymienić  całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto

Użytkownik jedrek33 edytował ten post 17 styczeń 2017 - 20:23

#16 Punishment  | Napisano 17 styczeń 2017 - 21:47

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik jedrek33 dnia 17 styczeń 2017 - 20:11 napisał

Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo  jakie mamy w Spartackach  itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH.  Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego  na szynę  czuć delikatny luz. Praca gearboxa  bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np  keymoda musze wymienić  całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto
Miło, że CA wyznacza takie standardy (chodzi mi o stosunek ceny do jakości i bebechów). To chyba ciekawa opcja zarówno dla początkujących graczy jak i dla tych, których nie razi tworzywo sztuczne w replikach. Sam kiedyś byłem sceptykiem w stosunku do plastikowych korpusów ale po użytkowaniu AMOEBy zmieniłem zdanie. Szczególnie czuć ten ubytek wagowy karabinka przy kilkugodzinnych strzelankach.