Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Classic Army seria z plastikowym korpusem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 V4RCH1AK  | Napisano 23 październik 2016 - 09:40

V4RCH1AK
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Ostatnio na gunfire pojawiły się repliki CA z korpusem z tworzywa, przykład: http://gunfire.pl/pr...a-CA4-KM12.html . Po opisie wyglądają bardzo kusząco: mosfet, kable niskooporowe i precka na start. Czy to zbyt piękne żeby było możliwe? Znaleźli się już jacyś posiadacze? Jakie opinie?

#2 EndeBeats  | Napisano 23 październik 2016 - 10:20

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
I nawet cena jest spoko.

P.S.

Cytat

Replika, dzięki poręczności i rozsądnej prędkości wylotowej, idealnie nada się do CQB, tym bardziej, że po zastosowaniu baterii o napięciu 9,6 możemy osiągnąć nawet 10000RPM.

Zapomnieli tu czegoś dopisać :v

Użytkownik EndeBeats edytował ten post 23 październik 2016 - 10:21

#3 V4RCH1AK  | Napisano 25 październik 2016 - 20:40

V4RCH1AK
  • Użytkownik
I co, ktoś to kupił? Sam może się skuszę jak będe miał kase ale to najwcześniej za 3 miesiące

#4 Krwawy  | Napisano 25 październik 2016 - 21:00

Krwawy
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowogród Bobrzński
To chyba coś na zasadzie serii CM od G&G. Warto zwrócić uwagę iż front również jest z plastiku- wada, zaleta to już kwestia indywidualna.

#5 V4RCH1AK  | Napisano 25 listopad 2016 - 16:24

V4RCH1AK
  • Użytkownik
Zamówiłem replikę CA4 KM12 po promocji, kiedy przyjdzie opiszę tutaj pierwsze wrażenia i wrzuce fotki.

Użytkownik V4RCH1AK edytował ten post 25 listopad 2016 - 16:26

#6 V4RCH1AK  | Napisano 05 grudzień 2016 - 19:22

V4RCH1AK
  • Użytkownik
Replika wykonana jest z fajnego plastiku, kiedy weźmie się ją w ręce pierwszym skojarzeniem jest tworzywo użyte w Ameobach.

Dołączona grafika
Tak wygląda korpus z obu stron. Nie posiada oryginalnych oznaczeń, tylko classic army.Dołączona grafika
Dołączona grafika
Front keymod jest wykonany z tego samego tworzywa co korpus. Jest dobrej jakości,  nie ma nadlewek, krzywo wyciętych keymodowych dziur (nie wiem jak to nazwać :P).
Dołączona grafika

Chwyt pistoletowy i kolba są wykonane estetycznie, jednak kolba posiada luzy i jest w niej bardzo mało miejsca.
Kolba.
Dołączona grafika

Chwyt pistoletowy.
Dołączona grafika

W kolbie jest bardzo mało miejsca, to wina mosfetu i przejśćiówki deans-tamiya mała, bo replika stockowo ma wtyk deans. Bateryjka redoxa 500mah mieści się, z trudem wchodzi też mały lipol 1100mah od gfc (w obu przypadkach kiedy bateria jest w kolbie nie da sie owej kolby złożyć), ale żadne sticki jakie miałem nie mieszczą się- są za długie.

Lipol gfc w kolbie:
Dołączona grafika

Redox (chyba najmniejsze lipo na rynku)
Dołączona grafika

Komora hop up wykonana jest z metalu, a reguluje się ją tak jak prowina. Przepraszam za jakość zdjęcia.

Dołączona grafika

Magazynek ma moim zdaniem fajny design.

Dołączona grafika
Podkleiłem go izolką bo siedział trochę luźno.

Osiągi w stocku są bardzo dobre- mamy mosfet, kable niskoopoowe, lufę 6.03 mm, fajną komorę hop up, zębatki 18:1 i szybką wymianę sprężyny.

#7 wredny_bo_trzeźwy  | Napisano 08 grudzień 2016 - 22:43

wredny_bo_trzeźwy
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Do kolby wchodzą baterie typu nunczako, z tym, że nawet w przypadku baterii z t-deans robi się trochę mało miejsca na całkowite złożenie kolby. Co do samej repliki - jak za taką cenę, to jestem zadowolony. Metalu prawie nie ma (ucho zawieszenia, kilka śrub i drobnych elementów), ale całość dobrze spasowana, nic nie trzeszczy. Jedynie atrapa dźwigni zwalniania zamka trochę lata, ale to detal. Magazynek który przyszedł z repliką wchodzi w miarę sztywno, trochę lepiej hi-cap od GFC. Jeszcze nie strzelałem poza kontrolnymi na sucho, także tu ciężko napisać coś więcej. Ogólnie nie wygląda to wszystko najgorzej.

#8 wredny_bo_trzeźwy  | Napisano 20 grudzień 2016 - 10:05

wredny_bo_trzeźwy
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Po 3 strzelaniach mogę stwierdzić, że replika strzela celnie i daleko, ma znośny hopsiup (bez rewelacji, ale robi swoje) i generalnie dobrą kulturę pracy gearboxa. Zewnętrznie nic się nie poluzowało, ani nie odpadło. Póki co - jak za takie pieniądze - nie jest źle. Pozdrawiam.

Użytkownik wredny_bo_trzeźwy edytował ten post 20 grudzień 2016 - 10:05

#9 Punishment  | Napisano 16 styczeń 2017 - 22:48

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Z tego co mi wiadomo CA produkuje te repliki również na zlecenie ASG z korpusami na licencji Armalite (chodzi o nową serię z nazwami "ranger", "light tactical carbine", "operator" - wszystkie w cenie poniżej 700zł z baterią i ladowarką i jeden za niecały 1000zł z racji zastąpienia korpusu i frontu wersją z metalu "assault")

#10 gratek  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:12

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź

Wyświetl postUżytkownik V4RCH1AK dnia 05 grudzień 2016 - 19:22 napisał

Chwyt pistoletowy i kolba są wykonane estetycznie, jednak kolba posiada luzy i jest w niej bardzo mało miejsca.

Luzy na kolbie uświadczysz nawet w replice 3x droższej :-)

#11 sulferno  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:46

sulferno
  • Użytkownik
  • Miasto: Poddębice

Wyświetl postUżytkownik gratek dnia 16 styczeń 2017 - 23:12 napisał

Luzy na kolbie uświadczysz nawet w replice 3x droższej :-)
...a nawet w ostrej wersji

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#12 Punishment  | Napisano 16 styczeń 2017 - 23:54

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ciekawe, że w opisie GF zaznacza, że replika wychodzi bez akumulatora i ładowarki, a na stronie producenta i we wszystkich materiałach promocyjnych CA, w recenzjach itp. takowe są w zestawie z repliką.

#13 sulferno  | Napisano 17 styczeń 2017 - 00:01

sulferno
  • Użytkownik
  • Miasto: Poddębice

Wyświetl postUżytkownik Punishment dnia 16 styczeń 2017 - 23:54 napisał

Ciekawe, że w opisie GF zaznacza, że replika wychodzi bez akumulatora i ładowarki, a na stronie producenta i we wszystkich materiałach promocyjnych CA, w recenzjach itp. takowe są w zestawie z repliką.
Pewnie stocki szybko się psują a GF nie chce dawać na nie gwarancji.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#14 Punishment  | Napisano 17 styczeń 2017 - 00:16

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Tak czy inaczej, jak za te pieniądze, patrząc na to co replika oferuje w stoku, wydaje się ciekawą konkurencją dla różnych serii budżetowych innych producentów. Kilka dni temu założyłem temat szukając jakichkolwiek informacji o tych sprzętach ( http://forum.wmasg.p...y-asg-armalite/ ) a dziś przypadkiem natrafiłem na ten wątek.

Użytkownik Punishment edytował ten post 17 styczeń 2017 - 00:17

#15 jedrek33  | Napisano 17 styczeń 2017 - 20:11

jedrek33
  • Użytkownik
  • Miasto: Leszno
Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo  jakie mamy w Spartackach  itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH.  Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego  na szynę  czuć delikatny luz. Praca gearboxa  bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np  keymoda musze wymienić  całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto

Użytkownik jedrek33 edytował ten post 17 styczeń 2017 - 20:23

#16 Punishment  | Napisano 17 styczeń 2017 - 21:47

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik jedrek33 dnia 17 styczeń 2017 - 20:11 napisał

Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo  jakie mamy w Spartackach  itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH.  Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego  na szynę  czuć delikatny luz. Praca gearboxa  bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np  keymoda musze wymienić  całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto
Miło, że CA wyznacza takie standardy (chodzi mi o stosunek ceny do jakości i bebechów). To chyba ciekawa opcja zarówno dla początkujących graczy jak i dla tych, których nie razi tworzywo sztuczne w replikach. Sam kiedyś byłem sceptykiem w stosunku do plastikowych korpusów ale po użytkowaniu AMOEBy zmieniłem zdanie. Szczególnie czuć ten ubytek wagowy karabinka przy kilkugodzinnych strzelankach.

#17 jedrek33  | Napisano 18 styczeń 2017 - 14:56

jedrek33
  • Użytkownik
Cena jakość bije na głowę  repliki w tym przedziale cenowym zwłaszcza co replika ma w bebechach mofset szybka wymiana sprężyny niskooporowe przewody i element zewnętrzne  metalową lufę metalowe przyrządy celownicze metalowa prowadnic kolby a jak komuś przeszkadza body z kompozytu można zawsze je zmienić
w tej chwili jest na GF super cenie   http://gunfire.pl/pr...-CA4A1-EC2.html lub   http://gunfire.pl/pr...-CA4-KM12-.html za  tą kasę naprawdę warto

Użytkownik jedrek33 edytował ten post 18 styczeń 2017 - 15:07

#18 Punishment  | Napisano 18 styczeń 2017 - 15:27

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ciekawe, że na KM12 poszła spora przecena a na model KM10 niecałe 40 zł ;-)

#19 jedrek33  | Napisano 18 styczeń 2017 - 15:31

jedrek33
  • Użytkownik
tez się dziwie ale zobaczymy jak to długo pochodzi oby jak najdłużej
mam nadzieje ze te modele CA nie są jakieś wadliwe skoro GF tak opuszcza cenę

Użytkownik jedrek33 edytował ten post 18 styczeń 2017 - 15:34

#20 Punishment  | Napisano 18 styczeń 2017 - 15:45

Punishment
  • Użytkownik
  • Miasto:
Też mam czasem takie obawy, że te mocno przecenione produkty w GF to modele, które szybko do nich wróciły z powodu reklamacji a później serwisowane (bądź nie) wracają na stan magazynowy.