Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Strzelnica Kraków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 panavio  | Napisano 18 listopad 2016 - 16:16

panavio
  • Użytkownik
  • Miasto:
Cześć wszystkim jako że jestem nowy na forum :icon_biggrin: .

Nie mogę niczego znaleźć aktualnego z 2016r. związanego z aktywnością osób w AIPSC. Owszem doczytałem się, że coś tam w Krakowie może jest, więc stąd moje pytania:

Czy jest jakaś strzelnica/klub AIPSC w Krakowie?

Gdzie jest najbliższa?

Ile kosztuje?

i dodatkowo: jak inaczej można się przygotowywać do tej dyscypliny? (chodzi mi o strzelanie)

#2 sipap  | Napisano 18 listopad 2016 - 20:33

sipap
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
W lokalizacji strzelnicy Ci nie pomogę,ale dużo ćwiczeń można wykonywac w domu.
Po pierwsze, trzeba ćwiczyc szybkość dobycia klamki z kabury. Potem zaznaczamy sobie jakiś punkt na ścianie i staramy się,aby po dobyciu i złożeniu celowac właśnie w ten punkt.
Ogromnie ważne, jest nauczenie noszenia pistoletu pomiędzy czasem gdy oddajemy strzały tak, aby nasz palec był wyraźnie poza spustem(nie może być w świetle kabłaka). Chodź do przodu(pamiętając o palcu)złóż się do strzału i potem wycofaj się koniecznie pamiętając o zdjęciu palca ze spustu.
Kolejne ćwiczenie,które możesz robic na sucho to wymiana maga.
Takich ćwiczeń naprawdę jest dużo i nie wolno również zapominać o ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

#3 panavio  | Napisano 18 listopad 2016 - 21:29

panavio
  • Użytkownik
  • Miasto:
To już zacząłem ćwiczyć jak jeszcze nie wiedziałem o istnieniu ligii action air. Dla mnie to zawsze było po prostu strzelanie dynamiczne, ale jak zobaczyłem, że są zawody z użyciem replik (czyli ipsc taniej :icon_razz2: ) to stwierdziłem, że mógłbym się spróbować. No i tu jest problem, że oprócz na sucho i strzelania do tarczy chciałbym poćwiczyć na torze. I o ile się dobrze orientuje nie można używać wiatrówek, a nie widziałem do tej pory, żeby ktoś na strzelnicy sportowej strzelał z asg, a przydałoby się poćwiczyć na tym co będzie się używało w czasie zawodów. Chodziło mi o ćwiczenia ze strzelania jakie robić jeżeli nie znajdzie się okazja trenowania na torach, ale dzięki za szybką odpowiedź :icon_smile: .

#4 sipap  | Napisano 20 listopad 2016 - 01:07

sipap
  • Użytkownik
Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem,ale ćwiczenie na torze do ostrego IPSC oczywiście ma sens. Można uzywac tych samych przesłon,poruszać się po tych samych torach . Z tym że cele musza byc bliżej. Zamiast normalnych tarcz IPSC muszą byc tarcze mini i poperki tez przystosowane do powalenie przez plastikową kulkę.
Co do ćwiczeń strzeleckich to mogę napisac jak ja się rozgrzewam.
Staję w odległości koło 6 m od celu. Ja używam o tego 3-4 zablokowanych mini poperów. Na początku po dobyciu oddaje 1 strzał do popperka. Po kilku seriach oddaje po 1 strzale do dwóch popperów. Dalej kolejno do 3 lub czterech. Na początku tylko po jednym strzale.
Potem pora na dublety. Też w tej samej konfiguracji-stopniowo zwiększam ilośc ostrzeliwanych popperów. Staram się zawsze przechodzic do następnego etapu po tym,jak juz bedę trafiał wszystkie strzały w konkretnej serii.
Potem przychodzi czas na wszybką wymianę maga. Strzelam dublety do powiedzmy dwóch poperków,potem szybka zmiana maga i kolejne dublety. Potem można to utrudnić przemieszczajac się w bok( i w trakcie tego zmieniamy płynnie maga).
Warto też poćwiczyćstrzelanie w ruchu. Najpierw na wprost,potem na boki. Czyli ustawiam 1-2 poppery,staje w odległości jakiś 12-10m od nich i zaczynam iśc(ważne aby stawiać stopy systemem pieta----palce idąc do przodu i odwrotnie oddalając się od celu) ostrzeliwują zablokowane popery. Z czasem mozna ćwiczenie utrudnic rozstawiając cele na boki,tak abysmy w ruchu ostrzeliwali cele raz z jednej strony raz z drugiej.
Nie wiem czy o to Ci chodziło z tym treningiem strzeleckim. Jakby co chętnie mogę jeszcze cos podrzucic.
A i do tej dyscypliny uzywamy replik asg z blow backiem a nie wiatrówek.

#5 panavio  | Napisano 20 listopad 2016 - 01:14

panavio
  • Użytkownik
  • Miasto:
To jeszcze Cię dopytam gdzie to robisz?

#6 sipap  | Napisano 20 listopad 2016 - 22:50

sipap
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik panavio dnia 20 listopad 2016 - 01:14 napisał

To jeszcze Cię dopytam gdzie to robisz?
Warszawa,Klub Strzelecki ZKS i czasami stara strzelnica Na Siekierkach,jak mi się znudzi strzelanie z łuku bloczkowego.
Na ZKS jest bardzo mocna sekcja IPSC AA ,która organizuje co miesiąc zawody. A treningi są 2 razy w tygodniu-oczywiście w okresie zimowym na hali.

Użytkownik sipap edytował ten post 20 listopad 2016 - 22:52

#7 panavio  | Napisano 21 listopad 2016 - 01:05

panavio
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dzięki za odpowiedzi :icon_razz: ! Teraz czekam jeszcze na odpowiedzi od kogoś z Krakowa na temat strzelnicy, klubu lub sekcji, żeby właśnie na takie treningi pochodzić.