Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Dziwne zachowanie baterii w replice z mosfetem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hornblower  | Napisano 20 listopad 2016 - 20:31

Hornblower
  • Użytkownik
  • Miasto: Katowice
Witam,

Mam dziwny problem z baterią:

Nuprol 1450mAh, 7.4v, 30C (mam dwie takie). - różnica to jedna jest w całości, druga rozdzielona na 2 listki.

Baterie ładowane są ładowarką Redox Beta - zawsze na balance, potem na storage jak dłużej nie są używane.

Po ostatnim naładowaniu baterii, którą mniej używam (zapasowa, jak 1 padnie na strzelance) i po podłączeniu jej do repliki nie działała (nie słychać nic z silnika), w replice mam  mosfet gate NanoSSR, jak podłączam tę drugą baterię to replika działa normalnie.

O dziwo bateria była sprawdzona u znajomego w replice bez mosfetu i tam wszystko działało bez problemu.
Obie cele sprawdzone multimetrem i wygląda, że wszystko jest ok z bateria. (rozładowywana i ładowana bez problemów)
Kable w replice ani przy baterii nie wyglądają na uszkodzone.

Bateria wcześniej działała, teraz się jej coś odwidziało? Przez ostatni miesiąc nie była używana jedynie (storage był zrobiony) leżała w szafie.

Ma ktoś pomysł co się mogło z nią stać? W replice z mosfetem nie działa, w replice bez mosfetu działa.
Padła podczas leżenia? Może coś z mosfetem się dzieje? Ale jak wspomniałem, na drugiej identycznej baterii jest wszystko ok.

Styki są Deans jakby to mogło w czymś pomóc;)

Pozdrawiam.

#2 konri8  | Napisano 21 czerwiec 2017 - 21:14

konri8
  • Użytkownik
  • Miasto: Aleksandrów Kujawski
Mam taki sam problem, napięcie bateria daje takie jak powinno, przez mosfet - zero reakcji, po wyjęciu mosfeta działa normalnie.
Ma ktoś jakiś pomysł?

#3 hindus  | Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:28

hindus
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo
Może coś nie styka?

#4 Endranii  | Napisano 22 czerwiec 2017 - 16:16

Endranii
  • Użytkownik
  • Miasto: Zaczernie/Rzeszów
Miałem podobny problem z batką która również nie chciała chodzić  za pierwszym razem z mosfetem tyle że w moim przypadku pomagało podpięcie innej bateri przestrzelenie repliki i ponowne podpięcie feralnego ogniwa. I tak za każdym razem do momentu w którym nie wyczyściłem styków....