Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Przeróbka cm028A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 robalKRK  | Napisano 08 grudzień 2016 - 17:39

robalKRK
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dobry wieczór!

Posiadam replikę cyma 028 a wersji A (ta "taktyczna", o ironio). Mimo tego, że to całkiem przyzwoita replika, jak na początek, to niemiłosiernie boli mnie ten beznadziejny, szary plastik, z którego wykonano body. Myślałem nad kupnem innej repliki, ale a) mam teraz inne, większe wydatki, b) nie mam czasu sprzedawać aktualnej i rozglądać się za inną. Doszedłem przez to do wniosku, że mógłbym podłubać w tej cymie w wolnych chwilach i przerobić ją na coś innego.

Myślałem nad zrobieniem czegoś na kształt Zastavy m76, ale w wersji "taktycznej". Oczywiście przy okazji chciałbym wymienić stockową lufę wewn. na preclufę, zmienić sprężynę na np. M130 i uszczelnić układ. Pojawia się jednak pytanie - jak trudne logistyczne byłoby takie przedsięwzięcie, jak kosztowne?

Drugą rzeczą, na którą nie mam pomysłu, jest to cholerne body - ma ktoś doświadczenie w "odchińszczaniu" takiego plastiku?

Dzięki za poświęcony czas.

#2 KaXardas  | Napisano 08 grudzień 2016 - 20:23

KaXardas
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Plastik... no cóż. Rozłóż, przetrzyj czymś żeby było czyste i nie było tłuste. Farba w spreyu, trochę wolnego czasu i plastik przestanie być perfidnie szary :D.

Do tego w selektorze możesz sobie wywiercić otwór i włożyć śrubkę tak,  abyś miał szybszą możliwość zmiany trybu ognia.
Gdzieś chyba na tym forum widziałem coś takiego.

Co do bebechów to nie warto inwestować w jakieś uber prec lufy bo to nadal tani chińczyk i pchać w niego pieniądze to trochę nie za mądry pomysł.
Polecałbym wymienić okablowanie na lepsze, uszczelnić układ, dobrze wypodkładkować zębatki, założyć porządną gumkę hopsiup, dysze zmienić na uszczelnioną shs i będzie pięknie.
W razie gdybyś jednak chciał dokupić coś jeszcze to dobrze by było zmienić tłok na taki ze stalowymi zębami oraz prowadnice sprężyny żeby nie była plasticzana.
Jak zamówisz sobie te części i oddasz do swojego wioskowego serwisanta to ci to pięknie zrobi, ale nad wyglądem zewnętrznym to już popracuj sam.

#3 Kurtz  | Napisano 23 grudzień 2016 - 10:42

Kurtz
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Ja znęcam się nad swoją 028 już od roku. Serwisanci dawno kazali mi to wywalić bo cymka była przechodzona na maxa, robię to jednak dla rozrywki i z sentymentu bo to była moja pierwsza więc sens jest. Wymieniłem dyszę, tłok ze stalowymi zębami, głowica tłoka łożyskowana podwójnie uszczelniona, sprężyna główna M130, lufa stockowa z SWD od A&K osłonięta tłumikiem, RIS nad osłona komory zamkowej... generalnie da się wiele z tym zrobić tylko wpakowana kasa przewyższa cenę repliki ale akurat w wypadku tej konkretnej repliki jak już napisałem chodzi o samą radochę dłubania.
Oczywiście farba w spreyu to podstawa :-D choć ja celowo pozostawiłem body niepomalowane tylko spryskałem risy, kolbe i tłumik aby właśnie body z daleka świadczyło o pochodzeniu repliki z Państwa Środka... :icon_biggrin: