Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AKS74U od wella.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 szczelecniewyborowy  | Napisano 01 styczeń 2017 - 22:01

szczelecniewyborowy
  • Użytkownik
  • Miasto: Sietesz
http://gunfire.pl/pr...-G74A-GBBR.html
Miał ktoś tę replikę w rękach i może się o niej wypowiedzieć?

#2 luki527  | Napisano 01 styczeń 2017 - 22:30

luki527
  • Użytkownik
  • Miasto: Międzyrzec Podlaski
Widziałem jakiś czas temu tą ofertę. Jest to kopia WE. Coś mało informacji o niej w internecie.

#3 mareq  | Napisano 02 styczeń 2017 - 08:24

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Replika pewnie fajna ale do ogródka. Problemem jest brak dostępności magazynków a jeśli pasują z WE to i tak są mało popularne i drogie. Za cenę repliki kupisz 2 magazynki.

#4 Maciej0011  | Napisano 17 maj 2017 - 16:05

Maciej0011
  • Użytkownik
  • Miasto: Gniezno
https://gunfire.pl/p...-green-gas.html

#5 pioter  | Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:55

pioter
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam.Miał już ktoś styczność z repliką?Intereseuje mnie zakup tej repliki jak i może przerobienie na hpa.Jak ma się jakość wykonania,spasowanie oraz osiągi

#6 Salvatore_Colletti  | Napisano 20 lipiec 2017 - 21:50

Salvatore_Colletti
  • Użytkownik
  • Miasto: Legnica
Mam ją, stali nie ma tak dużo jak GF opisuje (jedynie sama blacha korpusu, dekla, kolba, osłona spustu, parę części w środku, trąbka, no i piny) i to bardzo duże niestety, bo zawias kolby, na którym stoi prowadnica sprężyny jest z gównolitu, po dwóch magach się rozsypał - szczęście w nieszczęściu, bo BB ma mocny, więc replika ma potencjał, ale niestety wymaga wymiany części z gównolitu na stalowe i ten zawias kolby trzeba samemu zrobić, albo przerabiając od E&L (dospawanie mocowania na prowadnicę sprężyny), albo od podstaw spawać...

#7 EndeBeats  | Napisano 22 lipiec 2017 - 08:51

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
^Czyli nie warto się w do bawić, ale to było wiadomo już jak tylko pojawił się za "AKS74U od" dopisek "wella".

#8 Salvatore_Colletti  | Napisano 25 lipiec 2017 - 23:12

Salvatore_Colletti
  • Użytkownik
  • Miasto: Legnica
No, gdyby w tak newralgicznym miejscu jak obsada kolby nie spieprzyli sprawy, to byłoby spoko, za to kurek i inne elementy mechanizmu spustowego są ze stali (poza samym w sobie spustem), co mnie nawet zaskoczyło, bo WE ponoć te części ma z gównolitu...

Generalnie to jest replika dobra dla tych, co lubią tuningować i grzebać (BB miodny, zasięg w stocku nawet spoko), jak ktoś chce biegać z nią tylko w stocku - stanowczo jej nie polecam, a jak ktoś wymieni obsadę kolby na stalową, czy planuje użyć gazowych bebechów do zrobienia jakiegoś projektu gazowego AK - to mogę tę "konwersję" polecić, ot replika dla majsterkowiczów...

PS. Jak znajdę czas na zrobienie fotek itd, to szerzej opiszę sprawę.

#9 mareq  | Napisano 26 lipiec 2017 - 07:27

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
No to jak z wszystkimi Wellami. Jak podłubiesz to będzie dobra replika a prosto z pudełka to tylko chwilę podziała.

#10 Panocek  | Napisano 02 sierpień 2017 - 08:35

Panocek
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Cóż, posiadam "AK-74M" Wella. Kolba jest problemem, stalowy pazur zatrzasku błyskawicznie zdziera aluminiową obsadę (?) w kolbie, po kilkunastu złożeniach i rozłożeniach kolba już się sama składa. Stalowe części spustu z czasem mogą uszkadzać aluminiowe suwadło. Podstawa szczerbinki jest zintegrowana z rurą gazową (odlane dwie połówki), wymiana kolanka gazowego na właściwe dla 74 wymaga znacznego rzeźbienia w replice, wliczając wykonanie nowych otworów na kołki. Dodatkowo okucia łoża (i prawdopodobnie samo łoże/nakładka rury gazowej) są węższe od tych stosowanych w replikach Boyia. Plastikowy "bufor" błyskawicznie się uklepuje i wymiana na gąbkę czy coś bardziej amortyzującego może być wskazana, by replika nie rozpadła się od własnego odrzutu.

Stockowy hop up jest o kant kuli potłuc - wyregulować go jest niemal niemożliwe. Przy czym nie mam dostępu do chrono, więc nie mogę zmierzyć fps i jak się one zmieniają. Replika jest również niesamowicie gazożerna - jedna kapsułka co2 starcza na wystrzelenie 20, może 30 kulek ogniem pojedynczym i koniec - replika nie ma mocy by napiąć kurek, co kończy się ciągłym naciskiem na zawór i taktycznym "sssss".

#11 SHERWIN  | Napisano 11 październik 2017 - 13:29

SHERWIN
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Witam też mam tą replikę a mianowicie model ze stałą kolbą. Za to mam inny problem moja kapsuła starcza na jakieś 5-10kulek i potem "ssss" wie ktoś co może być tego powodem? Może trzeba wymienić oringi i inne uszczelki? albo sam zawór podający gaz do repliki?

P.S. Piszę o magu bo niestety mag po za repliką też puszcza gaz z kapsułą w środku.

Użytkownik SHERWIN edytował ten post 11 październik 2017 - 13:30