Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Dwudzkelny szkielet V2 CNC ze zintegrowaną komorą HU (Retro Arms)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 CerberBP  | Napisano 16 styczeń 2017 - 08:00

CerberBP
  • Użytkownik
  • Miasto: WojennaPiła
Hej, zastanawiam się nad zakupem ale może ktoś już  posiada takie cudo? Macie może jakieś uwagi lub opinie co do spasowania, funkcjonalności i kompatybilności?  
https://www.retroarm...-up-chamber-qsc

#2 blysk  | Napisano 16 styczeń 2017 - 12:49

blysk
  • Użytkownik
  • Miasto: Lódź
Ale cudo. Szkoda że pierścień od regulacji hopka jest gładki.

#3 mareq  | Napisano 16 styczeń 2017 - 13:37

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Czemu gładki? Widać, że jest moletowany.

#4 CerberBP  | Napisano 16 styczeń 2017 - 13:48

CerberBP
  • Użytkownik
Pierścień jest gładki tylko na grafikach.
Jednak się skusiłem i niedługo powinien u mnie być to zrobię porównanie z obecnie posiadanym szkieletem CNC SHS'a

#5 lukas22  | Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:44

lukas22
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
I jak tam szkielet? sam się zastanawiam nad nim, chciałbym go zamontować w CM0.41. Zastanawiam się jak rozległe modyfikacje trzeba przeprowadzić..

#6 lukas22  | Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:18

lukas22
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
I czy ktoś wie w którym polskim sklepie idzie go kupić?

#7 CerberBP  | Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:20

CerberBP
  • Użytkownik
Ja jestem zadowolony w 110%. Modyfikacje są niepotrzebne.
Ja miałem problem z długością dyszy czyli podawaniem. Ta z kompletu wymagała ok 1mm szlifu. Ale to raczej moje fatum i biorę to na swój wyjątek - albo kulki nie takie albo magi już zgrzybiały.
Średnio podoba mi się ten o-ring mający na celu utrzymanie na sztywno lufy w komorze. Po prostu przy dokręcaniu widziałem jak obracał lufę.
Mimo to obecnie wszystko śmiga. Regulacja komory HU jest świetna. Opcja dwudzielności jest bajką. Nie trzeba się teraz męczyć z uszczelnianiem układu i całościowym rozkładaniem repliki. Wybijasz 2 piny, odkręcasz śrubę prowadnicy i masz dostęp do zespołu cylindra.

EDIT: obecnie widzę, że w Ateko dostępne jest coś takiego. Nie wiem czy to dalsza edycja mojego szkieletu, czy wcześniejsza

Użytkownik CerberBP edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 14:23

#8 Papuaz  | Napisano 11 maj 2017 - 00:29

Papuaz
  • Użytkownik
  • Miasto:
Cześć

Mam to szczęście, że nabyłem szkielet najnowszej generacji (gen. 3) z zintegrowaną komorą hop up. Wykonanie.. co tu dużo mówić, całość rewelacyjnie wykonana. Po wyciągnięciu szkieletu byłem w szoku jaki jest lekki. komora hop up, siedzi super-ultra sztywno w połączeniu z górną połówką szkieletu.

Póki co, czeka mnie jeszcze składanie tych klocków w całość ;).

#9 Papuaz  | Napisano 12 maj 2017 - 21:21

Papuaz
  • Użytkownik
  • Miasto:
Okej, nadeszła wiekopomna chwila, aby złożyć wszystko razem i ... zonk. Zalecana przez producenta dysza o długości 21,3/21,4 mm jest... za długa, i to grubo. Cerber, jakiej długości masz dysze u siebie?

#10 CerberBP  | Napisano 17 maj 2017 - 07:31

CerberBP
  • Użytkownik
Czyli jednak to nie tylko mój przypadek. Ja podszedłem do tematu trochę ostrożniej i zamówiłem dodatkową dyszę o długości 21,3 mm (czyli takiej jaką deklaruje producent w tym konkretnie szkielecie) i szlifowałem, więc nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie, która z długością do 0,1 mm jest ok, niestety też brak precyzyjnej suwmiarki :(

#11 Papuaz  | Napisano 17 maj 2017 - 21:39

Papuaz
  • Użytkownik
  • Miasto:
No cóż, złożyłem zamówienie na dyszę 21,25 i zobaczymy co przyniesie przyszłość :D. Napisałem również do producenta w sprawie tego problemu, jednak on widzi problem w ... body repliki :D.