Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Navyband - opaska lokalizacyjna do ASG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 navyband  | Napisano 13 marzec 2017 - 21:25

navyband
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Hej

Jesteśmy grupą studentów i tworzymy sprzęt który umożliwia określenie na mapie (tablet,telefon), współrzędne osób noszących lokalizatory (bransoletka), jesteśmy ciekawi czy ludzie będą tym zainteresowani.

Prosiłbym o wypełnienie ankiety.
https://goo.gl/forms/Z3zYDidFG7IaDBro1

Dane z ankiety są nam potrzebne, do konkursu Imagine Cup, jesteśmy ciekawi czy ktoś były chętny na taki sprzęt.

A jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to postaram się na każde odpowiedzieć. :)

#2 vim  | Napisano 13 marzec 2017 - 21:42

vim
  • Moderator I
  • Miasto: Olsztyn
Innymi słowy te opaski robiłyby mniej więcej to co ta aplikacja?
https://play.google....ersky.afs&hl=pl

#3 gratek  | Napisano 13 marzec 2017 - 21:44

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
A czy lokalizatorem, zamiast np. bransoletki nie może być tablet lub telefon (jedno, zamiast dwóch urządzeń)? Jeśli tak, to chyba było takie coś i nazywało się Google Latitude.

W pytaniu:
"Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na takie urządzenie? Bransoletka i endpoint *"
...tam gdzie Wy zaczęliście wyliczankę cenową, dla większości airsoftowców byłoby zapewne sufitem za taki gadżet.

Użytkownik gratek edytował ten post 13 marzec 2017 - 21:47

#4 navyband  | Napisano 13 marzec 2017 - 22:44

navyband
  • Użytkownik
@vim

jeżeli aplikacja działa w czasie rzeczywistym, to tak, mniej więcej na podobnej zasadzie.

@gratek

Dzięki za informacje o kwocie, przekażę pozostałym.

#5 Mixon  | Napisano 13 marzec 2017 - 23:13

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Jestem zupełnym laikiem - ile, mniej więcej, działałaby taka opaska na jednym naładowaniu/jednym zestawie paluszków?
Mi coś takiego bardzo by odpowiadało - bawiłem się przez chwilę (na sucho) Airsoft Force Tracking, bawiłem się też w podchody na zasadzie "Jestem uciekinierem, wysyłam śledzącym mnie zdjęcie współrzędnych co 15 minut" i zależnie od parametrów takiej opaski, mogłaby oba te modele zastąpić/ulepszyć.

W AFT problemem jest to, że każdy uczestnik musi posiadać w miarę solidną komórkę i sporo zapasu mocy. Tak myślę, bo na mojej GPS jest badziewny, a w połączeniu z transferem danych, bateria topnieje w oczach. Jeśli jestem w błędzie, proszę o naprostowanie, ale mam wrażenie, że ta aplikacja trochę wyprzeda swoje czasy :icon_biggrin:
Dlatego też odpuściłem bieganie z Endomondo, granie w Ingress, a Pokemon GO w ogóle nie ruszyłem, GPS w komórce mnie nie urzekł dokładnością i szybkością działania, przynajmniej w tej mojej :icon_razz:

Użytkownik Mixon edytował ten post 13 marzec 2017 - 23:42

#6 gratek  | Napisano 13 marzec 2017 - 23:35

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Problemem jest taki, że "smart-opaski" można kupić już za 100-200zł (strzelam, że ma to wyglądać podobnie), a Wy rozważacie spooooro więcej za w sumie urządzenia z jedną funkcjonalnością/apką.
Kolejna sprawa to problemy z dokładnością GPSu w takich małych i raczej tanich urządzeniach podczas łażenia po lesie.
Jak chodziłem na grzyby, to zawsze odpalałem sobie Endomondo do zaznaczania trasy i apka często sama musi zgadywać przebytą trasę, bo telefon traci fixa (dodam, że smartfon to flagowiec).
A idea jest chyba taka, żeby w każdej chwili mieć dokładne wskazanie.
Złym prognostykiem jest też fakt, że Google wycofał już jakiś czas temu Latituda.

#7 navyband  | Napisano 13 marzec 2017 - 23:41

navyband
  • Użytkownik
Nie jestem osobą odpowiedzialną za stronę sprzętową, dlatego nie chcę wprowadzić w błąd. Ale chcemy, żeby bateria trzymała co najmniej 10-12 godzin. Co do zasady działania, to nie korzysta ona ani z sieci GSM, a z sieci LORA. Częstotliwość przesyłu współrzędnych można ustawić. Im rzadziej tym bardziej wydłużamy żywotność baterii.

#8 wiciok  | Napisano 15 marzec 2017 - 10:30

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Jak to ma działać? Rozumiem, że trzeba sobie postawić jakiś odbiornik, który będzie zbierać sygnał z tych opasek. Jakiego zasięgu się spodziewasz w trudnym terenie leśnym, gdzie GSM nie daje rady?

#9 mareq  | Napisano 15 marzec 2017 - 11:07

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Radiowo to tu by było chyba najprościej uruchomić APRS na kanale PMR. Tylko ludzie będą jęczeć ile to trzeba zapłacić za radio :).

#10 navyband  | Napisano 15 marzec 2017 - 20:37

navyband
  • Użytkownik
@wiciok

Yup, masz endpointa podłączonego do neta który zbiera informacje z urządzeń, a zasięg w prototypie to około 1 km ( wiemy ze to znacznie złamało ale to jest prototyp ;) , docelowo zasięg ma mieć promień 10km na paśmie ISM)

#11 wiciok  | Napisano 15 marzec 2017 - 23:04

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Spoko, próbujcie. Aczkolwiek ja pozostaję mocno sceptyczny, biorąc pod uwagę rozmiary urządzeń, moc i zastosowane pasmo 868MHz.

#12 chaota  | Napisano 20 marzec 2017 - 15:07

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
APRS FTW, najlepiej na 6m :)

#13 Marek0  | Napisano 17 maj 2017 - 08:30

Marek0
  • Użytkownik
  • Miasto: Gorlicr

Wyświetl postUżytkownik navyband dnia 13 marzec 2017 - 21:25 napisał

Hej

Jesteśmy grupą studentów i tworzymy sprzęt który umożliwia określenie na mapie (tablet,telefon), współrzędne osób noszących lokalizatory (bransoletka), jesteśmy ciekawi czy ludzie będą tym zainteresowani.

Prosiłbym o wypełnienie ankiety.
https://goo.gl/forms/Z3zYDidFG7IaDBro1

Dane z ankiety są nam potrzebne, do konkursu Imagine Cup, jesteśmy ciekawi czy ktoś były chętny na taki sprzęt.

A jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to postaram się na każde odpowiedzieć. :icon_smile:

Bardzo fajna sprawa. wypełnie ankiete

#14 karolinka777  | Napisano 04 wrzesień 2017 - 18:15

karolinka777
  • Nowy
  • Miasto: Kraków
Chyba, że rozbudować aplikację do smartwatchy z gps'em