Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Problem z baterią od G&G gk74 blowback

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 =**LOKI**=  | Napisano 15 kwiecień 2017 - 06:53

=**LOKI**=
  • Użytkownik
  • Miasto: Rumia
Witam,

Posiadam dwie sztuki bateri, która jest łożem repliki. Zawsze dwie baterie używałem i łądowałem tak samo jednak okazuje sie, że jedna bateria pomimo naładowania przez akumulator jest rozładowana ... w czym problem ?

#2 reaper666  | Napisano 15 kwiecień 2017 - 08:47

reaper666
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Najpierw podaj informacje o bateriach. Na jakich ogniwach? Niklowo-wodorkowy? Litowo-jonowe?

Jeżeli to LiPo/LiFe/LiOn i pomimo naładowania napięcie od razu spada, to ogniwo jest R.I.P. i do wywalenia.
W przypadku NIMH'a możesz pokusić się o kilka serii rozładowania i pełnego naładowania na ładowarce mikroprocesorowej (4-10 cykli), sam tak parę razy postawiłem do życia obecnie już 7 letniego nimha do futaby ;p

Użytkownik reaper666 edytował ten post 15 kwiecień 2017 - 08:48

#3 =**LOKI**=  | Napisano 15 kwiecień 2017 - 15:01

=**LOKI**=
  • Użytkownik
Kurcze to nie dobrze bo jest to bateria LiPo. Myślisz, że przyczyną było przeładowanie ? Jak pisałem mam dwie takei same batki, które równo ładowałem a druga jest wporządku... Mam nadzieje, że uznajągwarancje bo koszt nowej bateri to 260zł :/

#4 reaper666  | Napisano 15 kwiecień 2017 - 15:39

reaper666
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Ładowane ładowarką mikroprocesorową?
Po naładowaniu do pełna, sprawdzałeś napięcie multimetrem?

Akumulator akumulatorowi nierówny (jak ludzie), jeden żyje X cykli, drugi Y (np 1/4 X).
Cóż to za Lipol skoro kosztuje aż 260 jeżeli można wiedzieć?

#5 =**LOKI**=  | Napisano 15 kwiecień 2017 - 17:06

=**LOKI**=
  • Użytkownik
Prosiłem w sklepie o dobór ładowarki pod baterie i dostałem tą:
http://shop.ehobbyas...ml#.WPJEZ2ig-Uk

Niestety nie mam multimetra. Chyba będe musiał sie przejść do elektryka, ale myśle, że najpierw warto spróbować oddać na gwarancje. Skoro zakładamy, że jest padnięta to czy moge spróbować potrzymać ją troche dłużej pod ładowarką pomimo, że pokazuje ona pełne naładowanie ?

Jest to standardowa bateria, jednak cena tak wysoka, ponieważ producent rozwiązał instalacje tej bateri w łożu repliki i tylko taką można kupic. Właściwie to 300zł bo na 260 jest promocja.