Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

STAŁA redukcja ciśnienia co2 12g

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Scattergun  | Napisano 17 maj 2017 - 22:29

Scattergun
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Witam,mam pytanie do znawców reduktorów gazowych stosowanych w replikach.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość wykonania stałej redukcji ciśnienia co2 zawartego w kapsule 12g.
Obecnie posiadam reduktor z adapterem na kapsułki co2 lecz jest on sporych rozmiarów.
Czy jest możliwe wykonanie czegoś jak pojemnik na kapsułki co2 z redukcja stała ciśnienia za pomocą wkładki np. kryzy oraz całość połączona złaczka z wężykiem bezpośrednio z repliką?
Nie mam tyle miejsca w replice aby upchnac reduktor wraz z adapterem kapsułki co2 stąd moje pytanie.
P.s.czy magazynki co2 do pistoletów redukują ciśnienie co2 do nieco wyższego od green gasu?bo takiego rozwiązania szukam.

#2 _Czarny_  | Napisano 18 maj 2017 - 07:55

_Czarny_
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
O ile dobrze pamiętam, to jakiś czas temu na streamie chłopaków z HPAirsoft widziałem coś "w ten deseń". Skontaktuj się z nimi.

#3 samael16  | Napisano 18 maj 2017 - 12:01

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Po pierwsze redukcja przy pomocy kryzy używa się o ile mamy czynnik ciągle pod stałym ciśnieniem inaczej to nie ma sensu.

Oczywiście, że nie redukują do ciśnienia gg, zauważ jak są zbudowane np zawory i jak diametralnie różnią się czasy np otwarcia.

#4 Scattergun  | Napisano 18 maj 2017 - 14:56

Scattergun
  • Użytkownik
Sprawa wygląda tak że mam reduktor spawalniczy przerobiony przez mancrafta daje on maksymanie 14 bar, chciałbym zrobić jak najmniejszy się da reduktor może być bez regukacji żeby tak uzyskać z 10-12 bar.
Mógłbym go ukryć w rękojeści repliki i skladalby się praktycznie z adaptera na kapsułki, małego stałego reduktora oraz szubkozłaczki pod wężyk.
I jestem ciekaw czy coś takiego jest wykonalne.
W zasadzie to taki adapter madbulla do ładowania granatów co2 xc03 tylko bez manometra i pokrętła mniejszych rozmiarów oraz z szybkozlaczka zamiast końcówki do nabijania granatów.

Użytkownik Scattergun edytował ten post 18 maj 2017 - 14:59

#5 krycha_666  | Napisano 18 maj 2017 - 16:46

krycha_666
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Jaką masz replikę? Ja przy M24, reduktor Mancrafta wraz z adapterem  CO2, chowam w ładownicy montowanej na kolbie. Trzyma się na tyle dobrze, że nie muszę się martwić a i wymiana kapsuł nie stanowi problemu.

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

#6 Scattergun  | Napisano 18 maj 2017 - 19:20

Scattergun
  • Użytkownik
Rozumiem,to jest opcja którą rozważam właśnie jako druga gdyby z tego planu nic nie wyszło.

#7 Rogaś  | Napisano 18 maj 2017 - 22:13

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
Nic takiego nie posiadamy i nie będziemy posiadać w ofercie.

Najprościej kupić reduktor z adapterem co2.

#8 samael16  | Napisano 19 maj 2017 - 06:44

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
A weź siądź na tyłku przed kompem i odpal exela bo ręcznie raczej nie przeliczysz i się przekonasz dlaczego stała kryza odpada.
Nawet magazynki CO2 w pistoletach jako tako działają bo występuje kila sił jak:
- tarcie zbijaka zaworu
- tarcie zaworu
- siła sprężyny zaworu
- siła ciśnienia działająca na zawór
- siła sprężyny zbijaka zaworu
- jeszcze o kilku zapomniałem i to razem współpracuje tak samo masz w reduktorach one dynamicznie regulują ciśnienie.

Jak chcesz zasilić strzelbę jakąś to pal licho, to w sumie wał czy będzie 300 a potem 200fpsów.

#9 Scattergun  | Napisano 19 maj 2017 - 11:22

Scattergun
  • Użytkownik
Słuchaj tutaj mówię tylko o tym że chcę mieć ciśnienie zredukowane w wężu a Ty mi piszesz o podawaniu gazu do repliki.
U mnie za podawanie gazu odpowiada replika a nie ten reduktor.
Jest sytuacja taka:
Adapter->reduktor>złaczka z wężykiem>zbiornik gazu w replice>zawór podający dawkę gazu.
Zależałoby mi na takim jak najmniejszych rozmiarów stałym reduktorze cisnienia aby na stałe wbudować go w replikę.
Wymienna wykrecana byłaby tylko końcówka adaptera do wymiany kapsułki.
Myślałem że takie coś da się rozwiązać za pomocą kryzy zmniejszajacej przepływ ale jednak potrzeba będzie jakiegoś reduktora.
I tutaj pytanie jak to zrobić aby zachować najmniejsze wymiary?