Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Kompatybilność BU SHS w serii AK od Force Core

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 shielded  | Napisano 04 czerwiec 2017 - 14:16

shielded
  • Użytkownik
  • Miasto:
Montował ktoś może Bore Up od SHS'a w AK od FC? Interesuje mnie głównie długość dyszy(w FC są dysze długie) i ogólne sprawowanie się Borka :>

Postów na ten temat nie znalazłem, więc piszę :P

Pozdrawiam.

#2 wallop  | Napisano 02 grudzień 2017 - 12:05

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
Boreup shs sobie odpuść. Kup Lonex albo składaj sam.

#3 Sedoro  | Napisano 02 grudzień 2017 - 13:23

Sedoro
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Boreup SHSa ma krótką dyszę.

#4 shielded  | Napisano 17 grudzień 2017 - 10:09

shielded
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dzięki chłopy, już się zakupiłem BU Guardera+długa dysza, faktycznie ten BU SHS to kiepski wybór :P

#5 mikadorus  | Napisano 17 grudzień 2017 - 14:23

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Aj, ja bym oddał tego guardera.  Trzy razy miałem i lekko się zawiodłem.  Lepiej kupić już lonex lub systemę.

Oring głowicy tłoka w guarderze  jest wyjątkowo upiwrdliwy i w sklepie z uszczelkami mieli albo za duży,  albo za mały, przez co replika traciła sporo fps. Pomijając już sens ładowania BU.

#6 wallop  | Napisano 17 grudzień 2017 - 23:35

wallop
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mikadorus dnia 17 grudzień 2017 - 14:23 napisał

Aj, ja bym oddał tego guardera.  Trzy razy miałem i lekko się zawiodłem.  Lepiej kupić już lonex lub systemę.

Oring głowicy tłoka w guarderze  jest wyjątkowo upiwrdliwy i w sklepie z uszczelkami mieli albo za duży,  albo za mały, przez co replika traciła sporo fps. Pomijając już sens ładowania BU.

Oring to najmniejszy problem - cylinder jest miękki, a głowica tłoka kiepska bo pęka.

#7 mikadorus  | Napisano 18 grudzień 2017 - 02:23

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jesteś pewien, że to nie w CA z tymi głowiczkami tłoka? Bo, tam to pamiętam, że się rozwalały.

Te stare sprzed 4 lat pracowały mi na sp130-50, a u poprzednich właścicieli też pewnie trochę posłużyły.

#8 wiciok  | Napisano 18 grudzień 2017 - 11:00

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
U mnie głowica BU Guardera pękła na 150 bodajże.

#9 shielded  | Napisano 18 grudzień 2017 - 13:10

shielded
  • Użytkownik
  • Miasto:
Na razie Guarder hula dobrze, szczelność też jest elegancka, zobaczymy jak będzie to wszystko wyglądać po 25-30k kulek. W każdym razie temat nie dotyczy Guardera, tylko SHS więc proszę o zamknięcie tematu :P

#10 wallop  | Napisano 18 grudzień 2017 - 13:34

wallop
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mikadorus dnia 18 grudzień 2017 - 02:23 napisał

Jesteś pewien, że to nie w CA z tymi głowiczkami tłoka? Bo, tam to pamiętam, że się rozwalały.

Te stare sprzed 4 lat pracowały mi na sp130-50, a u poprzednich właścicieli też pewnie trochę posłużyły.

Jestem pewien, montowałem je kiedyś masowo zanim nabyłem wiedzę o zależności dawki powietrza do objętości lufy. Jedna pękła nawet na SP90 XD A tak to wiekszość konfiguracji składałem na sp120 lub 130 i wszystkie szlag trafił. Żeby nie było, montowałem później głowice elementa, shs'a czy nieco lepiej - ultimate'a i nic, zero problemów. Z BU Guardera polecam tylko głowice cylindra i dysze. Nadal mam kilka zestawów guarder'a na sell jakby ktoś chciał.

Ogólnie o bu powiem tyle - z jednej strony mit, a z drugiej błogosławieństwo.
Mit jeśli chodzi o podnoszenie fps'ów - w szczelnej, dobrze poskładanej replice i skalibrowanej pod konkretne kulki i fps'y - bu powoduje ich (fps'ów) spadek. BU nadrabia straty w nieszczelnych replikach.

Błogosławieństwo jeśli chodzi o bardziej precyzyjny dobór dawki - chociaż i tutaj mam mieszane uczucia bo wolę odpowiednio naciąć/nawiercić cylinder i perfekcyjnie dostosować dawkę niż kupować dwa, czy trzy różne cylindry. Przeważnie kupuje cylinder Lonex'a typ0 i przerabiam go pod konkretną replikę. Potem trójstopniowa polerka i wsio.