Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AK-105 - konwersja do AK-74M

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vilkas  | Napisano 22 czerwiec 2017 - 23:59

Vilkas
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
Witam uprzejmie. Jestem posiadaczem repliki RK-08S. I mam do Was pytanie. Czy istnieje możliwość wymiany lufy zewnętrznej na tę z RK-02/05? Nie pytajcie dlaczego od razu nie wziąłem karabinka z długą lufą, gdyż kupiłem go ze względu na niemal w pełni stalową budowę zewnętrzną, w przeciwieństwie do reszty, stalowo-znalowej, z rodziny RK od BOYI. Chciałbym go po prostu przekonwertować na AK-74M lub AK-74S. Przy tej okazji chciałem również zapytać, czy istnieje możliwość nieinwazyjnego sposobu wymiany kolby pełnej na kolbę ramową z repliki RK-02. Z góry dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi i pozdrawiam.

#2 gattling  | Napisano 23 czerwiec 2017 - 01:03

gattling
  • Użytkownik
  • Miasto:
Po prostu kup sobie AK-74M (najlepiej Lct/E&L) Sposób montowania lufy w komorze zamkowej choć koszerny to po kilku wymianach wyrobi się i zostaniesz z AK-105/74M, gdzie cały przód lata do góry, na dół i na boki. Wymiana kolby na ramową wcale nie sprawi, że replika stanie się lżejsza, więc jej wymiana będzie miała jedynie efekt wizualny. (chyba, że idziesz w stylizację/reko SZ FR). Pozdrawiam.

#3 Vilkas  | Napisano 23 czerwiec 2017 - 11:12

Vilkas
  • Użytkownik
Czyli nie da się przedłużyć lufy w RK-08S? Kupno nowej repliki nie ma sensu. Kolbę chciałem wymienić ze względów wizualnych, nie po to, by odciążyć replikę.

#4 Hudy01  | Napisano 23 czerwiec 2017 - 14:46

Hudy01
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem
Da się to zrobić. Kwestia finansów.

Wchodzisz na taiwanguny czy inne gunfire, dobierasz sobie części i składasz.

Tyle, że raczej nie jest to sensowne ze względu finansowego. Zakładając, że kupiłeś RK08S w promocji za 500, to jak dobierzesz sobie części (nowe lub używane, czy z rozbiórki etc) to koszt części będzie koło 400 (wliczam w to jakąś tam lufę wewnętrzną i cylinder do niej). Do tego robocizna, poskładać to (a w replikach nigdy nic nie pasuje "od strzała"). Na koniec masz replikę boyi za 900zł która nie wiadomo nawet czy będzie w pełni "stalowa". A w tej cenie jest przecież AKS-74 od FC/E&L który takiego boyi zdeklasuje pod każdym względem.

#5 KondziuM  | Napisano 24 czerwiec 2017 - 11:09

KondziuM
  • Użytkownik
  • Miasto: Tonsberg
Też chciałem konwertować 105 na 74M i w końcu skończyłem z drugim kałaszem.

#6 Vilkas  | Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:14

Vilkas
  • Użytkownik
Rozumiem. Zatem dziękuję bardzo za odpowiedzi, temat do zamknięcia. Pozdrawiam.