Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Niestandardowe okno w lufie precyzyjnej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Titan22  | Napisano 07 lipiec 2017 - 00:59

Titan22
  • Użytkownik
  • Miasto: Kielce
Witam, zakupiłem jakiś czas temu lufę, PPS/SHS zdaje się i zabierając się do montowania natrafiłem na następujący problem - otwór w którym powinna pracować gumka Hop-up ma niestandardowy kształt.

Taki o:

http://cdn6.bigcomme...80.1280.jpg?c=2

Czy jakiś specjalista może mnie wtajemniczyć w typy tych otworów, czy nadaje się to w ogóle to AEG, gdzie szukać więcej info na ten temat itp.?

Dzięki i pozdrawiam.

#2 mikadorus  | Napisano 07 lipiec 2017 - 01:19

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Każdy producent robi inaczej. Porównaj promyka, guardera i PDI na zdjęciach (choćby sklepowych).

W czym się objawia ten problem?:) Bo w montażu czy strzelaniu nie sprawia to problemów...

Użytkownik mikadorus edytował ten post 07 lipiec 2017 - 01:21

#3 mareq  | Napisano 07 lipiec 2017 - 07:14

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Przy standardowych gumkach to okno jest ok. Do flat hopów trzeba je przerabiać. Lufy PPS/SHS mają berdzo dobry stosunek jakości do ceny.

#4 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 12:05

Dominn
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
W jaki sposób można przerobić takie okno pod flat hop? Jakie narzędzia będą potrzebne?

#5 mareq  | Napisano 09 luty 2018 - 12:45

mareq
  • Użytkownik
Jak nie jesteś lewy manualnie to wystarczy dobry pilnik iglak. Napisałem dobry, żeby nie kupić przypadkiem kompletu za jakieś 3zł w markecie, bo to tylko będzie lekko smyrać i namęczysz się jak głupi.

#6 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 13:17

Dominn
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 09 luty 2018 - 12:45 napisał

Jak nie jesteś lewy manualnie to wystarczy dobry pilnik iglak. Napisałem dobry, żeby nie kupić przypadkiem kompletu za jakieś 3zł w markecie, bo to tylko będzie lekko smyrać i namęczysz się jak głupi.

Spójrz na zdjęcie:

http://imgie.pl/imag...124434d62b9.jpg

Po lewej poglądowo madbull black python v.2, po prawej lufa do przeróbki. To się tak ciulowo "zaokrągla" w miare jak kończy się okno. Da radę ?
Nie wiem, czy dobrze rozumuje, ale wystarczy po prostu pilnikiem tym, który wskazałeś, piłować "w dół" lufy, tak?

#7 wallop  | Napisano 09 luty 2018 - 13:52

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 07 lipiec 2017 - 07:14 napisał

Przy standardowych gumkach to okno jest ok. Do flat hopów trzeba je przerabiać. Lufy PPS/SHS mają berdzo dobry stosunek jakości do ceny.

Nie mają dobre stosunku. Nie wiele drożej jest madbull steelbull. Poniżej Systema/Guarder. Zamiast tego PPS'a lepiej już kupić używaną lufę.

Wyświetl postUżytkownik Dominn dnia 09 luty 2018 - 12:05 napisał

W jaki sposób można przerobić takie okno pod flat hop? Jakie narzędzia będą potrzebne?

Na frezarce tylko i wyłącznie. Żaden pilnik, żaden dremel.

#8 mareq  | Napisano 09 luty 2018 - 14:51

mareq
  • Użytkownik
Ile PPS-ów miałeś w rękach?
Ja mam obecnie w 4 replikach PPSa. Czasem trzeba lekko naprostować, czasem obrobić krawędzie, potem zawsze poleruję od środka i używam. Mam odniesienie do jednego Prometheusa, którego mam w SWD. PPS po lekkim zadbaniu jest tak samo celny. Guardera osobiście stawiam niżej razem z PDI Raven. SteelBulla kiedyś chciałem spróbować ale go obecnie nie potrzebuję, więc o nim się nie wypowiem.

#9 matrigs  | Napisano 09 luty 2018 - 15:21

matrigs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 09 luty 2018 - 14:51 napisał

Ile PPS-ów miałeś w rękach?
Czasem trzeba lekko naprostować

Jak prostujesz lufy?

#10 Potfurr  | Napisano 09 luty 2018 - 17:49

Potfurr
  • Użytkownik
  • Miasto: Opatówek
Lufa którą trzeba prostować może być dobra? Jakoś nie wierzę i nie zaryzykuję. Całe szczecie stać mnie jeszcze na normalną lufę :)
Jak pilnikiem będziesz robił to może być bardzo nierówno poza tym będą zadry które trzeba usunąć wewnątrz lufy i ogólna kaszana. Frezarką najlepiej a co to za lufa km-head? Bo mosiężną albo aluminiową ciężko dobrze zamocować żeby nie odkształcić.

#11 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 18:34

Dominn
  • Użytkownik
[

Wyświetl postUżytkownik Potfurr dnia 09 luty 2018 - 17:49 napisał

mosiężną albo aluminiową ciężko dobrze zamocować żeby nie odkształcić.

Stalowa, twarda i sztywna.
Orientujesz się w kosztach w zakładzie tokarskim takiej operacji?
Frezarke mam w domu i byłbym w stanie sobie z tym poradzić. Kwestia wgryźć się w to zaokrąglenie tak, żeby nie było wcięcia poniżej oryginalnego okna.

Użytkownik Dominn edytował ten post 09 luty 2018 - 18:36

#12 Potfurr  | Napisano 09 luty 2018 - 22:00

Potfurr
  • Użytkownik
Co do kosztów nie mam pojęcia bo ja pracowałem w zakładzie wyrobów metalowych i robiłem sobie wszystko w pracy. Rozumiem, że masz frezarkę ale nie potrafisz tego zrobić... Szkoda na frezarce można sporo fajnych rzeczy zrobić. Nie da rady raczej wyfrezować równo z oryginałem byś musiał chyba mieć frezarkę cnc i sonde żeby idealnie było a więc tyle to lufa nie jest warta co robota xD Jak obniżysz o dwie setki to się nic nie stanie. Tylko trzeba dobrze zamocować, żeby cyrków nie było.

#13 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 22:14

Dominn
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Potfurr dnia 09 luty 2018 - 22:00 napisał

Co do kosztów nie mam pojęcia bo ja pracowałem w zakładzie wyrobów metalowych i robiłem sobie wszystko w pracy. Rozumiem, że masz frezarkę ale nie potrafisz tego zrobić... Szkoda na frezarce można sporo fajnych rzeczy zrobić. Nie da rady raczej wyfrezować równo z oryginałem byś musiał chyba mieć frezarkę cnc i sonde żeby idealnie było a więc tyle to lufa nie jest warta co robota xD Jak obniżysz o dwie setki to się nic nie stanie. Tylko trzeba dobrze zamocować, żeby cyrków nie było.

Jeśli robiłeś takie rzeczy w pracy, żodyn domowy sprzęt nie zrobi na Tobie wrażenia :D Będę próbował, nie mam wyjścia chcąc działającego hopka, to okno jest tak małe, że dystanser (klasyczny) tylko w najszerszym miejscu okna działa dobrze. Jeśli nie tak, to manualnie pilnikami, bo z takim oknem to i tak jakby gołą stopą na lego stawać.

Użytkownik Dominn edytował ten post 09 luty 2018 - 22:17

#14 Potfurr  | Napisano 09 luty 2018 - 22:36

Potfurr
  • Użytkownik
Do takiego czegoś każda frazarka da sobie radę (nie mówimy tu o chińskich wiertarko frezarkach) Nie wiem co Ty masz :P Skoro masz frezarkę w domu to nie masz nikogo kto potrafi to obsłużyć? Jak źle zamocujesz to możesz popsuć lufę :/

#15 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 22:44

Dominn
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Potfurr dnia 09 luty 2018 - 22:36 napisał

Do takiego czegoś każda frazarka da sobie radę (nie mówimy tu o chińskich wiertarko frezarkach) Nie wiem co Ty masz :P Skoro masz frezarkę w domu to nie masz nikogo kto potrafi to obsłużyć? Jak źle zamocujesz to możesz popsuć lufę :/

Pisząc "frezarka" miałem na myśli właśnie pseudo-frezarke, coś podobne do dremela :D Na dobrą sprawę, jeśli nic nie zrobię to lufa i tak pewnie pójdzie w pudło, więc albo to jakoś zrobię tym albo pilnikami albo właśnie u jakiegoś tokarza.

#16 matrigs  | Napisano 09 luty 2018 - 23:04

matrigs
  • Użytkownik
Nie rozumiem do końca obawy o to że okno nierówno. We flat-hopie czy "zwykłym" hopie wypustka nie opiera się o krawędzie wycięcia. Kulka też nie styczności z krawędziami bo jest przez wargi gumki prowadzona w sam środek wypustki.

Jedynie przy R-Hop wymagane jest precyzyjnie wykończone okienko.

Jeśli ktoś chce się tematem zająć hurtowo to widziałem kilka osób korzystających z frezarki Proxxon MF70 do przerabiania okien:

https://www.youtube....h?v=kUn671GASiQ

Wyświetl postUżytkownik Potfurr dnia 09 luty 2018 - 17:49 napisał

Lufa którą trzeba prostować może być dobra?

Każda lufa jest krzywa w jakimś tam stopniu. Promyki n.p. w stosunku do PDI są stosunkowo "krzywe".

Natomiast o wiele lepiej mieć "krzywą" lufę niż prostą o cienkiej jakości wnętrza.

Użytkownik matrigs edytował ten post 09 luty 2018 - 23:06

#17 mareq  | Napisano 09 luty 2018 - 23:09

mareq
  • Użytkownik
Pisząc o prostowaniu miałem na myśli wygięcie rzędu kilku setnych milimetra.
Po frezarce też możesz mieć zadry. Żaden problem to obrobić.
Sprawnie użyty pilniczek jest narzędziem równie precyzyjnym co przeciętna frezarka. Różnica jest tylko w ilości potrzebnego czasu.
Dremelkiem też można zrobić ale raczej kamieniem szlifierskim a nie frezem. Frezem nie poradzi sobie ze stalą.

#18 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 23:23

Dominn
  • Użytkownik
Kurde, dzięki wszystkim za pomoc!

#19 matrigs  | Napisano 09 luty 2018 - 23:40

matrigs
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 09 luty 2018 - 23:09 napisał

Dalej nie opisałeś sposobu, a to jest rzecz dla mnie mocno ciekawa. Nie robisz tego przecież na kolanie?

Czytałem kiedyś o prostowaniu luf na maszynie do prostowania strzał do łuków ale nie widziałem tego na żywo.

#20 Potfurr  | Napisano 10 luty 2018 - 11:04

Potfurr
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 09 luty 2018 - 23:09 napisał

Kurde czym to mierzysz? Żeby zmierzyć kilka setek na takiej długości to trzeba mieć nie lada sprzęt. Gołym okiem praktycznie nie da się tego zobaczyć a poza tym taki błąd dla potrzeb airsoftu nie ma nawet najmniejszego znaczenia.

Filmik który podrzucił matrigs pokazuje elegancko jak to powinno wyglądać. Dremelem wg mnie się namęczysz nawet mając ostry frez i wyjdzie nieciekawie bo za twardy materiał ale może się mylę. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.