Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Problem z antirewersal' em w m4 specny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 alfa2  | Napisano 14 lipiec 2017 - 15:54

alfa2
  • Użytkownik
  • Miasto: Sokółka
Witajcie, otóż problem jest następujący. Po wymianie zębatek na nowe (w podstawowych ułamały się dwa zęby w środkowej zębatce), wszystko zostało zrobione jak trzeba, wydaje się być elegancko dopasowane itp.. Po złożeniu gb i repliki, po naciśnięciu spustu następuje zablokowanie się tłoka w tylnej pozycji, po ponownej rozbiórce gb widać że antirewersal blokuje zębatkę silnikową i całość jest mocno napięta, a po rozdzieleniu od reszty pół gearboxa wystrzeliwuje na wszystkie strony.
Żadna z części nie jest uszkodzona ale w pełni kompatybilna z częściami które daje specna.
Próbowałem również ze standardowym antirewersal em i zębatkami, ale za każdym razem jest ten sam problem. Co to może być?
Z góry dzięki za pomoc

#2 mikadorus  | Napisano 14 lipiec 2017 - 16:50

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
To najprawdopodobniej nie problem z antyreversalem tylko z prowadnicą sprężyny. Ew. masz jakiegoś dużego springa i potrzeba wywalić łożyskowanie z prowadnicy.

Możesz też sprawdzić czy cylinder nie jest lekko za duży. W jednym RK, które składałem cylinder siedział lekko krzywo co powodowało powyższy problem. Ktoś musiał go tam wpychać i skręcać na siłę, bo nie wierzyłem, żeby tego nie zauważyć...

Blokada przeciwpowrota przecież działa - jak opisałeś to musiała wykonać kilka skoków na zębatce silnikowej. Zresztą ona chodzi z lekkim luzem, a jej zblokowanie następuje przy ruchu w przeciwną stronę niż kręci silnik. Zresztą możesz to sprawdzić wyciągając zespół cylindra i kręcąc zębatkami z założonym antyreversalem ;). Jak przy podkładkowaniu, tyle, że z blokadą.

Jeszcze takie coś jak słaby silnik lub bateria mi przychodzą na szybko do głowy.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 14 lipiec 2017 - 17:08