Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Rk 02 serwis.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kondzix  | Napisano 04 sierpień 2017 - 18:42

Kondzix
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam. Posiadam replikę Rk-02 boyi. Kupiłem ją w kwietniu tego roku, strzela średnio 2-3 razy na miesiąc. Moje pytanie brzmi: Kiedy będzie trzeba zrobić ,,przegląd"? I co najczęściej się wymienia?

#2 mikadorus  | Napisano 04 sierpień 2017 - 20:47

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Generalnie to najdroższa jest praca serwisanta. Więc przegląd wtedy gdy coś się zepsuje lub gdy tego zachcesz.  Jeśli dobrze strzela to nie bawiłbym się w oddawanie czegokolwiek na serwis. No chyba, że byłaby to uber pro replika za 2k+...

Zębatki/tłok/łożyska z boyi są warte w sumie z 35zł, chociaż pewnie mniej, bo jedynie zębatki są coś warte i chodzą po ok. 15-25zł. Za pracę serwisanta policz dużo więcej ;-). Chyba, że oddajesz do noname z osiedla to taniej.

Ja w swoich karabinach robię przegląd po zakupie. Chociaż są repliki, które przez kilka lat nie widziały serwisu i żyją... ale strzelają miernie.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 04 sierpień 2017 - 21:12

#3 mikoma  | Napisano 25 sierpień 2017 - 00:09

mikoma
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Najprościej jest uszczelnić układ pneumatyczny taśmą teflonową pod głowicą cylindra oraz wymianą gumowej uszczelki. Najprościej i najtaniej, ponieważ koszt części zamknie się w 20 złotych i wszystko jest dostępne w sklepach budowlanych. Tylko, że nie każdy serwisant będzie się chciał podjąć takiego zabiegu.

Samemu możesz wymieniać gumki hop-up, dystansery, lufy i akumulatory. Przy czym ten ostatni element nie wymaga wiedzy w serwisowaniu. Aby ogarnąć Hop-Up i lufy wystarczy jeden, dwa filmy na Youtubie.