Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Używane lufy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 PajkerFajker  | Napisano 21 sierpień 2017 - 18:03

PajkerFajker
  • Użytkownik
  • Miasto: Dziergowice
Warto kupić używaną lufę (przez oczywiście chudy portfel)? Czy lufa sie zużywa? Bo nie widzi mi sie płacić ponad 300 za kawałek rurki :/

#2 mikadorus  | Napisano 21 sierpień 2017 - 18:57

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Zależy jaka firma.  Promyki i pdi to używek kupiłem kilka. Za każdym razem bdb. Za to mosiądz to  najczęściej porażka.  Wiele osób nie czyści luf i sprzedaje szrot.

#3 arend  | Napisano 21 sierpień 2017 - 19:08

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
Zależy do czego ta lufa ma być i oczywiście od stanu lufy.
Do replik z których strzelać się będzie precyzyjnie na większe odległości przyda się lufa nowa. Do cekubowych rozpylaczy z lufami rzędu 30cm moim zdaniem silenie się na precki nie ma sensu i tu można kupić używkę ( porządniejszą niż w stoku oczywiście). Osobiście bardzo lubię stare stokowe mosiężne lufy CA i TM. Mam je w obu aksu. Problem polega tylko w ocenie stanu kupowanej lufy bo do tego trzeba ją mieć i w ręku i przy oku.

A i oczywiście że lufy się zużywają. Zależy to od ilości i jakości przemielonych kulek i materiału lufy. Pamiętam że takie zielonkawe bioP&J w ciągu 4 dni wytłukły mi teflonową powłokę z luf. A któreś z podkalibrowych kulek zostawiły widoczne wgniecenia w aluminiowej precce madbula.

#4 Krzywica  | Napisano 22 sierpień 2017 - 13:35

Krzywica
  • Użytkownik
  • Miasto:
Używana lufa jak używane cokolwiek: jeśli używana lufa jest w dobrym stanie to warto a jak nie to nie.

Pytanie jest trochę dziwne. Warto kupić używanego passata?
Kupując używane rzeczy wiele razy trafiłem świetne okazje. Ale zakupy robiłem starannie i ostrożnie. Znam natomiast wiele (WIELE) sytuacji, gdzie kupno używki było strzałem w stopę i potem były same problemy- czy to ze sprzętem czy z egzekwowaniem zwrotu kasy za sprzedany crap.

Arend, pytanie jest o preckę a Ty wymieniasz stocki? I to zwłaszcza TM? One mają średnice wiadra i z precką akurat wspólnego nic nie mają.

#5 arend  | Napisano 22 sierpień 2017 - 16:20

arend
  • Moderator I
A gdzie ty masz pytanie o preckę?

#6 Krzywica  | Napisano 22 sierpień 2017 - 19:58

Krzywica
  • Użytkownik
  • Miasto:
Chryste, racja, z góry założyłem, że pytanie jest o preckę :D.

Ale na jaką cholerę wymieniać stocka na innego stocka?

#7 Buniek92  | Napisano 22 sierpień 2017 - 20:59

Buniek92
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa
Moim zdaniem ładowanie się w preckę nie jest dobrym pomysłem. W pierwszej kolejności upewniłbym się czy stockowa lufa jest czysta, a replika zapewnia w miarę dużą powtarzalność strzału.

#8 Krzywica  | Napisano 22 sierpień 2017 - 21:02

Krzywica
  • Użytkownik
  • Miasto:

Cytat

Moim zdaniem ładowanie się w preckę nie jest dobrym pomysłem.

Nie przypuszczałem, że kiedyś coś takiego przeczytam :|

#9 arend  | Napisano 22 sierpień 2017 - 22:40

arend
  • Moderator I
No sam się zastanów po co precka do aksu, p90, mp5k czy mioteł w tym guście? Co ona ci da? Przyrost prędkości kulki o 10fps, czy poprawę skupienia o centymetr?
Pakujesz 6,05 teemowską i wiesz że przy wysokim rofie i tak wypluje wszystko, a na cqbowym dystansie rozrzut w zasadzie nie ma znaczenia.

#10 kukunamuniu  | Napisano 23 sierpień 2017 - 08:28

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec

Wyświetl postUżytkownik arend dnia 22 sierpień 2017 - 22:40 napisał

No sam się zastanów po co precka do aksu, p90, mp5k czy mioteł w tym guście? Co ona ci da? Przyrost prędkości kulki o 10fps, czy poprawę skupienia o centymetr?
Pakujesz 6,05 teemowską i wiesz że przy wysokim rofie i tak wypluje wszystko, a na cqbowym dystansie rozrzut w zasadzie nie ma znaczenia.
Ale OP nie napisał nic o CQB ani w ogóle jaką ma replikę i co z nią robi.

Użytkownik kukunamuniu edytował ten post 23 sierpień 2017 - 08:53

#11 Krzywica  | Napisano 23 sierpień 2017 - 10:05

Krzywica
  • Użytkownik
  • Miasto:
6,05 teemowską? One mają coś około 6,12mm a nie żadne 6,05. Stocki TMa to bardzo słabe lufy, już lepsze stocki są faktycznie od CA czy G&P. I gdzie Ty masz w ogóle mowę o CQB? I po co zmieniać stocka na stocka? :D I czemu doradza ktokolwiek kto nie wie jaki jest sens montowania precek? :|

#12 arend  | Napisano 23 sierpień 2017 - 10:13

arend
  • Moderator I
Przeczytaj mój pierwszy post proszę. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.