Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Glock TM - przeróbka spustu na podobny do prawdziwego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 brunethzt  | Napisano 23 sierpień 2017 - 14:22

brunethzt
  • Nowy
  • Miasto: Warszawa
Cześć,

To mój pierwszy post na forum, nie miałem do tej pory do czynienia z IPSCAA ani ze zwykłym IPSC, docelowo chciałbym skupić się na broni ostrej i po zapoznaniu się z tematem myślę że treningi IPSCAA mogą być świetnym przygotowaniem oraz uzupełnieniem do treningu IPSC z bronią ostrą. Przeglądałem zarówno polskie jak i zagraniczne fora i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie - czy da się spust Glocka TM przerobić tak aby przypominał prawdziwy jeśli chodzi o siłę nacisku? Z tego co udało mi się wygrzebać na zagranicznych forach siła nacisku na spust w Glock 17 TM jest mniej więcej o połowę niższa niż w oryginale gdzie wynosi ok 5 funtów. Wiem że na tym forum jest wielu speców od tuningu, może będą w stanie coś doradzić.

Jakie są plusy takiej przeróbki -  możliwość treningu pracy na spuście zbliżonym do oryginału.

Minusy - pewnie taka broń będzie strzelała wolniej oraz mniej celnie od innych pistoletów ASG, jednak nie przeszkadza mi to ponieważ chciałbym używać tego pistoletu do przygotowań do IPSC a w żadnych zawodach IPSCAA nie będę raczej brał udziału (a na pewno nie z tą bronią).

#2 sipap  | Napisano 11 wrzesień 2017 - 19:54

sipap
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Nie da się tak utwardzic spustu w replice,by choć zbliżył sie do palnego oryginału. Ale nie przejmuj się tak tym spustem. Strzelając dublety w palnym IPSC(a jest to najczęściej spotykany sposób ostrzelania tarczy),przy drugim strzale nie odpuszczasz już spustu do końca ,tylko tak do 1/3 i naciśnięcie spustu do drugiego strzału jest dużo lżejsze. Piszę tu o Glocku.
A tak w ogóle,IPSC airsoftowe jest naprawdę świetnym treningiem do wersji palnej. I nie chodzi to o wierne odwzorowanie masy pistoletu,czy pracy spustu. Uczy nawyków bezpiecznego i zgodnego z regulaminem,szybkiego poruszania się po torze z odbezpieczoną bronią. To sprawia kłopot wszystkim początkującym. Za to dostaje się najwięcej DQ. Praca na spuscie to dalszy element do wypracowania.