Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Zestaw startowy (taki sam temat po raz 1000596)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Budweiser  | Napisano 15 wrzesień 2017 - 20:03

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice

Cytat

Gogle przywierają  do twarzy eliminując możliwość trafienia w szparę między skórą a wizjerem. Chociażby z tego powodu gogle dają lepszą ochronę niż okulary.*
Zależy o jakich okularach mówimy. Część jest dobrze dopasowana, są też okulary które mają odpowiednią gumkę okalającą głowę przez co są dociśnięte na styk i również nie ma mowy żeby kulka się tam dostała.

Cytat

Spotkałem się też z wpadnięciem kulki i do dziurki nosa ( co akurat problemem nie jest póki jej nie zassiemy do płuc ) ale już kilka razy spotkałem się z utknięciem kulki w kanale słuchowym ( a z tym może już być problem).

Cieszę się, że mój lekko "prowokująco optymistyczny ton" dotyczący takich wypadków zadziałał na Was i zapodaliście kilka sytuacji, bo byłem ciekaw czy ktoś faktycznie z czymś takim się spotkał.

Ja ogólnie do stalkera w lesie raczej się nie przekonam i pozostanę przy arafacie.
O dziwo dalej nie miałem okazji uczestniczyć w żadnym CQB, lecz na tą okazję zaopatrzę się w stalkera na pewno.
Tak swoją drogą, ciekawym sposobem ochrony zębów w airsoftcie mogłyby być tzw. mouth guardy, tyle że te stanowczo utrudniają komunikację.

#22 arend  | Napisano 15 wrzesień 2017 - 22:39

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
Ząb straciłem w scenariuszu zielonym. A komunikacja to żaden problem. Ja używam akurat laryngofonu, ale przy zestawie nagłownym mikrofon zbiera znakomicie. słuchawka swimmera też spokojnie wchodzi pod nausznik BATa.

#23 Cinmar  | Napisano 16 wrzesień 2017 - 13:35

Cinmar
  • Nowy
  • Miasto: Łódź
Czyli jednak nie ma co zgrywać twardziela i maska na ryj, zanotowałem :D

Użytkownik Cinmar edytował ten post 16 wrzesień 2017 - 13:35

#24 Budweiser  | Napisano 16 wrzesień 2017 - 14:00

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
Nie uważam żeby bieganie bez maski było zgrywaniem twardziela. Wszak, z moich obserwacji na różnych imprezach wynika, że jednak większość "kryjryjów" nie używa.

#25 Hudy01  | Napisano 16 wrzesień 2017 - 14:34

Hudy01
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem

Wyświetl postUżytkownik Budweiser dnia 16 wrzesień 2017 - 14:00 napisał

jednak większość "kryjryjów" nie używa.

Chyba nie xD

#26 kukunamuniu  | Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:50

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec
Mam wrażenie, że masek nie używają:
a) młodzi gracze, co myślą, że akurat oni w zęby nie dostaną
b) starzy gracze, którym już na zębach nie zależy

Reszcie polecam :icon_wink: Sam przerzuciłem się na model EVO (policzki z materiału zamiast siatki) i póki co wynika z moich obserwacji, że dużo łatwiej składać się do kolby, a siateczka dystansowa nawet w gorące dni daje lepszą wentylację niż dociśnięta do twarzy siatka ze stali.
Uszy to trochę inna sprawa, ale w masce z uszami nie jestem w stanie się złożyć do ACOGa (używałem takiej trzy lata, z koli jest ok). Trochę mnie chronią paski i sprzączki maski, trochę opadające rondo kapelusza. Jak dostanę to zaboli, ale coś za coś.

PS do gogli polecam odwiedzić tatę/dziadka/teścia/kogoś i obciąć trochę szlifierką podbródek, żeby można było bez problemu patrzeć w dół. W EVO jeszcze tego nie zrobiłem, ale w normalnym stalkerze znacznie mi to poprawiło wygodę. Tylko nie ściąć za dużo, żeby w razie otwarcia ust podczas krzyku nie odsłonić dolnych zębów.

Użytkownik kukunamuniu edytował ten post 18 wrzesień 2017 - 12:55

#27 Cinmar  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:35

Cinmar
  • Nowy
Ja to najchętniej ściąłbym uszy :icon_razz:.
A tak serio, to czekam już tylko na replikę i okulary.
I z maską BAT już mam zgrzyt. Chronić, będzie dobrze chronić, ale... Jest niewygodna na uszach.
Kiedy dopasuję ją sobie do twarzy, jest dobrze, ale zachodzi na płatki uszu i wiem, że to będzie cholerny dyskomfort na dłuższą metę.
A kiedy wezmę pod uwagę też uszy, to zachowując dopasowanie na nosie/kościach policzkowych, dół siada na podbródku i cała maska mi lata po twarzy, kiedy mówię.
Wygląda to tak:
Dołączona grafika

Ma ktoś jakiś patent, jak można bezinwazyjnie "podciągnąć" te uszy do góry, żeby to jakoś leżało?

EDIT: Widać dobrze na lewym uchu co mam na myśli.

Użytkownik Cinmar edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 13:35

#28 mareq  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:55

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Nie masz w tej masce 2 gumek? Jedną daj na górę głowy (jak słuchawki) a drugą z tyłu. Teraz to ona ci wisi na uszach.

#29 Cinmar  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:29

Cinmar
  • Nowy
`Tak, tak, są dwie. Tą z góry po prostu przesunąłem na tył do samego zdjęcia, co nie robi żadnej różnicy, jeśli chodzi o statyczne położenie maski (naciska na płatki uszu).
Na samym zdjęciu ładnie jest pokazane, kiedy maska jest od przodu dopasowana do nosa i kości policzkowych.
Bo kiedy staram się korygować położenie "nauszników", to robi mi się przy policzkach i nosie spora szpara.

Użytkownik Cinmar edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 14:31

#30 kukunamuniu  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:58

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec
Weź się za dopasowywanie i doginanie dopiero jak będziesz miał ochronę oczu i nakrycie głowy. Spasuj to wszystko jako zestaw.