Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Carl Gustaf M3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinszyk  | Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:58

marcinszyk
  • Użytkownik
  • Miasto: Września
Witam :)

Chciałbym przedstawić mój customowy projekt. Jest to replika granatnika (działa bezodrzutowego) Carl Gustaf w wersji M3 używanej obecnie przez polskie wojska specjalne w liczbie kilkudziesięciu sztuk.

Prace nad repliką zaczęły się w roku 2015 podczas festynu komandosa w Dziwnowie, zostały zrobione pierwsze zdjęcia oraz pobrane pierwsze wymiary na stanowisku Formozy. W 2016 w tym samym celu odwiedziłem stoisko Agatu, aby uzupełnić dokumentację techniczną oraz zasięgnąć trochę informacji od użytkownika (Pozdrawiam specjalsa o pseudonimie "Roko" :D ) W tym czasie systematycznie został stworzony model 3D całości. Mechanizmy wewnętrzne oraz niektóre detale z opracowałem z dostępnych w internecie poradników/instrukcji dla armii Szwedzkiej oraz Hiszpańskiej. W 2017 replika pojawiła się w Dziwnowie w celu porównania z oryginałem (którego niestety żadna jednostka nie przywiozła :(  ).

Replikę w chwili obecnej można nazwać bardziej prototypem. W chwili obecnej waży około 5kg (rozładowana). Konstrukcja opiera się na gwintowanej wkładce wykonanej technologią druku 3D. Część zewnętrzna wykonana jest z laminatu epoksydowo-szklanego.
Większość elementów jest wykonana również z plastiku. Zespół przeniesienia spustu wykonany z aluminium oraz stali. Krytyczne miejsca są wzmocnione stalowymi prętami lub w inny sposób. Dysza Venturiego jest wykonana z blachy stalowej 2mm.

Rączka przednia, chwyt pistoletowy oraz podpora/oparcie są wykonane z ABS pokryte fakturą jak w oryginale.
Części zewnętrzne, to jest: Przeziernik, korpus przeziernika, muszka, montaż lunety są również wykonane z plastiku, lecz te będą systematycznie wymieniane na wykonane z metalu.

W planach jest rozbudowa konstrukcji, jak i wykonanie drugiej wersji z poprawkami :)

Podsumowując w planie rozbudowy:
- Poduszka pod ramię
- Stalowy zespół zamka
- Metalowe przyrządy celownicze
- Metalowy uchwyt lunety
- Montaż lunety z regulacją
- Dostosowanie do współpracy z granatami TAG 40mm

Dostępność oryginalnych części jest praktycznie zerowa w sklepach i portalach aukcyjnych, więc jeżeli ktoś posiada jakąś część która jest mu zbędna lub wie gdzie można takie części zdobyć, bardzo proszę o kontakt :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika
adsad
asdasd

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Dustok  | Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:09

Dustok
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowy Tomyśl
Nic lepszego na tym forum jeszcze nie powstało.
pomyśleć, że jeszcze rok temu nie wierzyłem, że to skończysz :icon_razz:

Użytkownik Dustok edytował ten post 26 wrzesień 2017 - 22:09

#3 Mikolaj525  | Napisano 23 październik 2017 - 17:49

Mikolaj525
  • Użytkownik
Naprawdę dobra robota, efekt pracy zarąbisty :D

#4 The-Naturat  | Napisano 23 październik 2017 - 21:20

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
Wincyj takich inicjatyw :-) chętnie zobaczę jak to sieje zniszczenie poprzez granaty :-)

#5 Rahnie  | Napisano 24 październik 2017 - 08:08

Rahnie
  • Nowy
  • Miasto: Wrocław
Zdecydowanie jestem pod wrażeniem. :)

Myślę, że jeśli uda Ci się dopracować konstrukcję i proces produkcji, znalazłbyś całkiem sporo chętnych na taką zabawkę.

Swoją drogą, jest szansa na jakiś film z działania? ;)

#6 kukunamuniu  | Napisano 24 październik 2017 - 13:58

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec
Czy tylko u mnie nie wczytują się obrazki?

#7 Mikolaj525  | Napisano 24 październik 2017 - 16:02

Mikolaj525
  • Użytkownik
Obrazki działają :D