Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Amunicja i siła (CM.028)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 CredoM  | Napisano 11 październik 2017 - 18:02

CredoM
  • Nowy
  • Miasto:
Witam , jestem nowy na tym forum ale mam nadzieje że pozostane tu na dłużej :)

Moje pytanie dotyczy Cymki 0.28 bo to chyba na nią się zdecyduje jako totalnie początkujący w dziedzinie asg . Więc po 1 . Czy w tym modelu można strzelać także pociskami z twardszego i cięższego materiału (stalowe, metalowe coś w rodzaju śrutów) ? I po 2 czy moc tej repliki wystarczy np . na przestrzelenie aluminiowej puszki ?

Dziękuje z góry za odp.

#2 The-Naturat  | Napisano 11 październik 2017 - 19:02

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
Sama kulka plastikowa pry 400 fps przestrzeli puszkę. Cięższe kulki nie nadają się do niej, nie ma takiej mocy aby dostatecznie je rozpędzić. A do tego takie kulki są mało dostęne i dość drogie

#3 CredoM  | Napisano 11 październik 2017 - 19:11

CredoM
  • Nowy
  • Miasto:
Mam wersje bez szyny , więc takie rzeczy jak np kolimator odpadają czy np da sie to jakoś zmodernizować ? Tak wgl czy ten model nadaje sie do jakiegoś tuningu ?

#4 Budweiser  | Napisano 11 październik 2017 - 20:07

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
Jaskółczy ogon odpada, bo nie ma montażu. Jak wkręcisz montaż to prawdopodobnie pęknie ci body. Są jeszcze szyny na "dekiel", albo dekle z szyną ale nie wiem czy są one kompatybilne z 028.

Moim zdaniem nie warto inwestować w nią więcej kasy. Cyma to "ok" replika żeby spróbować co to te ASG, pobiegać sezon i sprzedać.

#5 OnlyChinaProducs  | Napisano 13 październik 2017 - 14:59

OnlyChinaProducs
  • Użytkownik
  • Miasto: Rembertów
Są dekle do cymki z riska po 60-70zl na Tajwanie

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

#6 Podrzyk  | Napisano 13 październik 2017 - 17:51

Podrzyk
  • Użytkownik
  • Miasto: Kielcownia
Jak zmienisz gumkę Hop- Up (np. Guardera, G&G), wówczas  podnoszą się parametry lotu kulki. Leci dalej i stabilniej. Na początek  sugeruję kulki o wadze 0,25 g. Jeśli masz 400 fps i więcej możesz śmiało  próbować  kulek  0,28 g. Będą leciały stabilniej choć minimalnie bliżej. Gdy "podkręcisz" Hop-Up' a może się okazać, że  kulki cięższe będą leciały nawet dalej w stabilnym locie, od lżejszych. Chodzi o to by dobrać wagę kulek do ilości fps i  tego jak mocno  Hop-up  podkręca kulki. Jeśli  do  np  360-370 fps dasz  kulki 0,28 może się okazać, że będą zbyt ciężkie. A przy  430 fps  kulki  0,25 g będą na końcu lotu "szalały" na  prawo i lewo, w górę i dół i nie będziesz mógł  trafić w przeciwnika. Czyli  dobra gumka i  0,25 g  na początek powinny być akurat :)
A tutaj szyna do samodzielnego montażu (wiertło, śrubka itd). Widziałem, że siedziała ładnie  w cm.028.
http://azteko.pl/cym...ntal-p-104.html