Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M4 KJW Lower receiver-prośba o pomoc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 a_rekin  | Napisano 21 październik 2017 - 19:26

a_rekin
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Witam.

Mam problem!
Przy wybijaniu pina od selektora ognia w M4 KJW v.2 uszkodziłem lower receiver.Po prostu odłamał się jego kawałek.(nawiasem strasznie to delikatne!).Nie ma co szukać nawet na zagranicznych stronach bo niestety nie ma takich części.Znalazłem jedynie w Kanadzie (nazwa sklepu 007airsoft..) ale tam tylko wysyłka u siebie albo do sąsiadów "amerykanców".Czy da radę zastąpić ten receiver innym z innej firmy?Wiem, że w KJW słabo z kambatybilnością ale może ktoś przerabiał ten temat bo szkoda wywalać w sumie dobrą replikę.

Pozdrawiam.
Adrian.

#2 mikadorus  | Napisano 21 październik 2017 - 21:32

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jeśli element jest z aluminium to daj do sprawania. W KA działa...Jeśli element jest ze znalu to spróbuj klejem do metalu.

W Polsce wielu graczy z GBB (nawet popularnymi WA/WE/VFC) nie znajdziesz. Więc spróbuj na gasguns.info, może znajdziesz trochę więcej informacji. Nigdy nie widziałem by ktoś sprzedawał takie cudo w komisie... już WA są od święta, a to system dużo bardziej powszechny.

Jeśli chodzi o wysyłkę to pogadaj z polamerem czy darzu (czy tam darzu1 z allegro). Facet handluje kawą i pierdołami sprowadzanymi ze Stanów więc pewnie mógłby dorzucić coś do paczki. Ja zamawiałem u niego gaz do karabinu i wyszło taniej niż zakup butelek w Polsce.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 21 październik 2017 - 21:51

#3 a_rekin  | Napisano 21 październik 2017 - 22:31

a_rekin
  • Użytkownik
Wielkie dzięki!
Pozostaje tylko ukłonić się w stronę "handlarzy" bo na naprawę nie liczę! Mówią,że całe życie człowiek się uczy...a ja zdębiałem jak od "przeciętnego" walnięcia młoteczkiem w pin odkształciła a za chwilę pękła część od receivera...Replika fajna ale niestety bardzo delikatna.

Jeszcze raz dzięki!

#4 mikadorus  | Napisano 21 październik 2017 - 22:51

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Z ciekawości - chodzi o przedni pin? Lepiej kupić te piny od ra-techa trój-częściowe. Nie wymagają wybijania, a po skręceniu trzymają replikę sztywno jak diabli.

Wiadomo, że lekko drożej, ale do zabawkowych korpusów...

#5 a_rekin  | Napisano 22 październik 2017 - 10:01

a_rekin
  • Użytkownik
To był pin dokładnie nad przełącznikiem  trybu ognia. Prawdopodobnie musiał się zapiec w tej części od selektora, bo całość wyłamała kawałek stopu. Nawet jak selektor wyciągnąłem przez dziurę, to pin nie chciał wyjść z tej części.Dopiero jak się w niej ułamał, to jakoś wyszedł.Pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem tym bardziej,że nie waliłem młotkiem jak "kowal".Być może jakaś wada fabryczna materiału, bo trochę tych pinów w życiu już nawybijałem i niespodzianek nie było.
Pytanie odnośni pinów-czy gdzieś można kupić piny zwłaszcza te małe czy trzeba dorabiać samemu? Zakładam, że ratecha to te, co trzymają górę korpusu z dołem a mi chodzi właśnie o takie co trzymają np. w środku bebechy....Pinów w sklepach jest oczywiście mnóstwo i pewnie pasują do wszystkich "emek" tylko nie do tej od KJW :icon_cry:

Użytkownik a_rekin edytował ten post 22 październik 2017 - 10:25

#6 mikadorus  | Napisano 22 październik 2017 - 11:14

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jeśli pin spustowy to jak zwykle "pręt" to bierzesz kawał gwoździa, blokujesz w wiertarce/ wkrętarce i za pomocą papieru ściennego dotaczasz do właściwej średnicy.  Na koniec tniesz do właściwej długości.

Ja dorabiam z  "drutu" z warriora wella - tego co trzyma prowadnice i pokazuje czy karabin jest załadowany.

#7 a_rekin  | Napisano 22 październik 2017 - 11:48

a_rekin
  • Użytkownik
Ok!Dzięki za dobre rady.W takim razie będę sam dorabiał i chyba lepiej na tym wyjdę biorąc pod uwagę jakość materiału.

#8 EndeBeats  | Napisano 23 październik 2017 - 06:32

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
Napisz do KJW z prośbą o wycenę. Normalnie wysyłają do polszi.