Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AK105 czy AKS74u [E&L]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trex15  | Napisano 23 październik 2017 - 18:23

Trex15
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Witam, przymierzam się do zakupu nowej repliki która by miała mi służyć do strzelań w lesie/otwartym terenie (generować te 60-70m zasięgu skutecznego) a przy okazji być w miarę kompaktowa/ergonomiczna (bezkolbowce odpadają :P ).
W oko wpadły mi 2 modele z firmy E&L AK105 i AKs74u. Z tych dwóch bardziej uniwersalny się wydaje AK105 z racji dłuższej lufy (chociaż nie wiem czy te 6cm zrobi jakąkolwiek różnicę zakładając że dam tam promyka) z drugiej strony AKsu ma bardziej smukły kształt (mniej odstaje).

Mam jeszcze problem z dwiema rzeczami które jeszcze różnią te repliki i o które chciałem się właśnie was dopytać czyli miejsce na baterię oraz kolba. Z recenzji jakie oglądałem dowiedziałem się że o ile miejsca na baterię w AKsu jest stosunkowo sporo i zmieszczę tam 11'stke oraz zostanie miejsce na mosfet+czujnik rozładowania to ponoć w replikach bazujących na AK74 jest lipa i taki zestaw będzie ciężki do upchnięcia. Czy to prawda? Nie ma na rynku baterii lipo o napięciu 11.1v które by weszły do AK105 e&l pod dekiel wraz z mosfetem (oczywiście o sensownej pojemności czyli 1100-1300mah)?

Kolejną rzeczą jest kolba która w AK105 jest plastikowa. Jak wygląda jej wytrzymałość,sztywność oraz ergonomia w porównaniu do stalowej ramowej? Ta druga na pierwszy rzut oka wydaje się mniej wygodna ale widziałem specjalne nakładki na nią które wydłużają jej długość i poszerzają stopkę. Na bace policzkowej mi nie zależy a wręcz preferuję jej brak gdyż strzelam się w masce typu Bat. Jeszcze pytanie czy AK105 posiada standardowe mocowanie kolby i nie będzie problemu z wstawieniem jakiejś regulowanej kolby w przyszłośc ?.

#2 Hudy01  | Napisano 23 październik 2017 - 19:20

Hudy01
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem
AK105.

Z kolbą plastikową nie będzie problemu, nie zepsuje się. Są na rynku baterie 11v "stick AK" które są na tyle małe, że da się je wcisnąć w rurę gazową w E&Lach.

Jak się chce montować brzydkie kolby, to trzeba kupić adapter. Są takie do AK z komorami zamkowymi z zawiasem, więc nie będzie problemu.

#3 Trex15  | Napisano 23 październik 2017 - 21:45

Trex15
  • Użytkownik
A czy któraś z baterii firmy redox tam wejdzie? Pytam bo słyszałem że z tej firmy są dobre i w miarę tanie batki. Miałeś może porównanie po miedzy tymi modelami? Jest zauważalna różnica w celności/ergonomii na rzecz ak105? Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić jakiejś używki fc za 600-700zl. Duża jest różnica w wykonaniu i potencjale między FC a 2gen el?

#4 Hudy01  | Napisano 24 październik 2017 - 11:07

Hudy01
  • Użytkownik
Jakiegoś redoxa da sie wcisnąć, ale nawet się suwadłem nie ruszy - HU nie wyregulujesz bez zdejmowania pokrywy wtedy. Da sie za to upchać trójdzielną 11 turnigy, ale i tak nic nie pobije w wygodzie użytkowania AK sticków.

Nie będzie różnicy w celności. Po prostu AK105 będzie uniwersalniejsze, zamontujesz wszelkie szyny i montaże do pełnowymiarowych AK,natomiast AKSU wymaga dedykowanych do siebie dodatków.

Gen 2 to cud miód, warto brać, jeśli na promocji. Odsyłam do tematu o E&L i tematu o FC. Pomyśl też o LCT - równie dobre repliki. Aktualnie E&L i LCT to topowe AK na rynku.

FC polecam jeśli chcemy niezniszczalnego z zewnątrz AK ale ogranicza nas budżet, albo chcemy go na drugą replikę.

Jakiegoś redoxa da sie wcisnąć, ale nawet się suwadłem nie ruszy - HU nie wyregulujesz bez zdejmowania pokrywy wtedy. Da sie za to upchać trójdzielną 11 turnigy, ale i tak nic nie pobije w wygodzie użytkowania AK sticków.

Nie będzie różnicy w celności. Po prostu AK105 będzie uniwersalniejsze, zamontujesz wszelkie szyny i montaże do pełnowymiarowych AK,natomiast AKSU wymaga dedykowanych do siebie dodatków.

Gen 2 to cud miód, warto brać, jeśli na promocji. Odsyłam do tematu o E&L i tematu o FC. Pomyśl też o LCT - równie dobre repliki. Aktualnie E&L i LCT to topowe AK na rynku.

FC polecam jeśli chcemy niezniszczalnego z zewnątrz AK ale ogranicza nas budżet, albo chcemy go na drugą replikę.

#5 Trex15  | Napisano 24 październik 2017 - 12:16

Trex15
  • Użytkownik
Pisząc o AK stick'ach masz na myśli baterie minh?  Da rade tam przy takiej 11.1 upchnąć jakiś mosfet,czujnik? Pytam bo już dość naogladalem się na strzelaniach kalachow z poklejonymi deklam,i powypychanymi atrapami suwadła z powodu że batka się nie mieściła i poprostu nie chcę się wpakować w coś podobnego (na kolbe nie chce niczego wyprowadzać)

#6 Trex15  | Napisano 24 październik 2017 - 12:54

Trex15
  • Użytkownik
*nihm

#7 Hudy01  | Napisano 24 październik 2017 - 13:49

Hudy01
  • Użytkownik
Mam na myśli lipo 11.1v 1200mah 20c "AK stick". Są mniejsze niż tradycyjne sticki. Electroriver np. je robi.

Użytkownik Hudy01 edytował ten post 24 październik 2017 - 13:49

#8 -Otto-  | Napisano 24 październik 2017 - 14:47

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik

Wyświetl postUżytkownik Trex15 dnia 23 październik 2017 - 18:23 napisał

Jeszcze pytanie czy AK105 posiada standardowe mocowanie kolby i nie będzie problemu z wstawieniem jakiejś regulowanej kolby w przyszłośc ?.

Wyświetl postUżytkownik Hudy01 dnia 23 październik 2017 - 19:20 napisał

Jak się chce montować brzydkie kolby, to trzeba kupić adapter. Są takie do AK z komorami zamkowymi z zawiasem, więc nie będzie problemu.
Ekhem... Znajdź mi adapter dedykowany do E&Li. Podpowiem - E&L ma niestandardową obsadę. Szlifowanie, rozwiercanie, dorabianie podkładek itp jakoś nie łączy mi się z pojęciem bezproblemowej wymiany.

#9 Trex15  | Napisano 24 październik 2017 - 14:56

Trex15
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik -Otto- dnia 24 październik 2017 - 14:47 napisał

Ekhem... Znajdź mi adapter dedykowany do E&Li. Podpowiem - E&L ma niestandardową obsadę. Szlifowanie, rozwiercanie, dorabianie podkładek itp jakoś nie łączy mi się z pojęciem bezproblemowej wymiany.

A jak sprawa wygląda w replikach LCT ? Więcej tam miejsca na baterię oraz mają standardowe mocowanie kolby ?