Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Chcę zacząć serwisować repliki ASG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 wallop  | Napisano 17 styczeń 2018 - 13:36

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
Hmm... to może ja opiszę jak u mnie się to zaczęło. Jakieś dwa lata temu zacząłem na poważnie zabawę z airsoftem. Kupiłem pierwszą replikę, specnę od kolegi. Od razu ją rozkręciłem, wszyscy odradzali że nie warto, że zepsuję, że lepiej abym oddał na serwis. Ale byłem uparty, ciekawość mnie zżerała i zwykła chęć ulepszenia jej na własną rękę. Już z samym rozkręceniem miałem problem. Dziś wiem, że poskładałem ją dosyć kiepsko, jednak działała, strzelała, a i na sp130 uzyskałem prawie 500fps, więc najgorzej nie było.

Potem dłubałem w niej każdego dnia, rozkładałem i składałem. Poprawiałem to, poprawiałem tamto. Jak było mnie stać to kupowałem nowe części, często się psuły bo nie wiedziałem w co warto inwestować. Nie miałem prawie żadnych kontaktów z serwisantami, nie wiedziałem o tym, że na fb jest grupa dla serwisantów no i nie wypowiadałem się zbyt często tutaj na wmasg. Po prostu, własna szkoła + filmiki + przeglądanie internetu. Próbowałem i nadal próbuję wszystkiego co znajdę w internecie, jednak mam swoje utarte schematy, swoją "taktykę" na złożenie repliki.

Z czasem kolega od którego kupiłem replikę dał mi replikę aby polutować mu wtyk deans i wymienić silnik. Zrobiłem to, zadowolony. Później ten kolega polecił mnie innemu koledze i on też był zadowolony. I ten drugi kolega polecił mnie swoim dwóm innym kolegom. I tu niestety przykrość mnie spotkała, bo jeden z nich okazał się krętaczem i chciał mnie wyrolować. Od tamtego czasu trochę odechciało mi się serwisować i dłubałem tylko w swoich replikach. Jednak chęć poskładania czegoś nowego pod inne wymagania niż moje była większa i skusiłem się zabrać za inne repliki. Wrzucilem ogłoszenie na olx'a, na wmasg, zacząłem pisać z różnymi osobami na grupach fb i na priv wiadomościach. Powoli, powoli miałem coraz więcej pracy. Dokładnych zarobków nie podam, ale u mnie się to opłaca. Pieniądze z tego są konkretne i nawet da się utrzymać, ale nie jest to stałe, stabilne źródło dochodu dlatego jest to dla mnie tylko dodatek. Planuję rozbudować swój serwis, zacząć traktować to jeszcze bardziej poważnie, jednak na to potrzeba czasu. Dziś nie ma tygodnia, abym nie dostał co najmniej jednej repliki. Wiem co robić, jak robić, wiem na co mogę dać gwarancję. Dużo replik przerobiłem i wiem co trzeba w nich zrobić aby działały długo, bezawaryjnie i tak aby klient był zadowolony, a sama replika była zrobiona zgodnie z ustaleniami. Inwestycja w plomby pozwoliła mi pozbyć się problemów z krętaczami. Inwestycja w sam serwis tj. narzędzia, chemię, części pozwoliła na zminimalizowanie kosztów i zwiększenie efektywności, precyzji i czasu składania replik. Jest to jakoby moja auto-promocja, jednak największą reklamą dla serwisu nie jest bycie gwiazdą, a podejście do klienta, wysławianie się, cierpliwość, dokładne tłumaczenie i omawianie każdego szczegóły włącznie z wymianą śrubki w chwycie. Dodatkowo znajomość innych serwisantów oraz ludzi pracujących w sklepach asg pozwoliła na zdobycie większej ilości wiedzy oraz części po niższych kosztach, co plusuje u mnie większym zarobkiem, a u klienta niższą ceną serwisu. Reklamą jest nie tylko sposób wypowiadania się, ale samo dzielenie się wiedzą oraz pisanie z sensem.

#22 Cicha_Mysza  | Napisano 17 styczeń 2018 - 16:20

Cicha_Mysza
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Na wstępie przepraszam wszystkich za niecenzuralny język w moich postach
Teoretycznie zamierzam sobie zmodyfikować replikę pod koniec marca ale na moje nieszczęście podkładki się zużyły i trzeba zakupić nowe -a na moje nieszczęście w Militari.pl nie ma nawet czego tam szukać a Gunfire ma dostawy raz na rok :/ , replika aktualnie jest w częściach i czeka na modyfikacje
Flatek, precka, bor-up (oczywiście długo by wymieniać w skrucie przebudowa od podstaw )  
Celem jest osiągnięcie w moim G36C  400-450 fps i zasięgu 65-100 m z ładnym skupieniem
Chociaż nmw czy wyglądało by to kozacko raczej  żałośnie  z powodu używania lunety (replika miała poprzedniego właściciela który no... Znał się na modyfikacjach ale niestety nie na malowaniu  . Replika wygląda conajmniej pokracznie gdy doczepi się do niej lunetę -nie jestem zwolennikiem kolimatorów)
Ale jestem w stanie powiedzieć że z moim doświadczeniem potrafię tego dokonać :icon_smile:
Może celuję bardziej w snajperstwo a na dragonova mnie po prostu nie stać ale zdam rezultaty w lutym

Wallop piękna wypowiedź pujdę w twoje ślady

Użytkownik Cicha_Mysza edytował ten post 17 styczeń 2018 - 16:15

#23 Budweiser  | Napisano 17 styczeń 2018 - 16:25

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
Mi chodziło o zasady pisowni, stylistyki itd., ale to takie moje humanistyczne skrzywienie.

#24 Cicha_Mysza  | Napisano 17 styczeń 2018 - 16:30

Cicha_Mysza
  • Użytkownik
A serwis traktuję poważnie ponieważ nie chcę aby ktoś był z niego niezadowolony a repliki traktuję jak broń palną (pomijając spartaki i P-90) która powinna być perfekcyjnie  naprawiona/przeczyszczona/nasmarowana/zmodyfikowana etc.
Nie chciałbym zasmucić ani jednego klienta moim serwisem ponieważ wiem że wydają na ten sport ogromne pieniądze  .
Byłem jednym z pomysłodawców utworzenia grupy ,,Uwaga ASG" na facebooku (grupa piętnująca złodziei i oszustów w ASG ) i zamierzam wynająć sobie ,,pazia" (znajomego) z kamerką i kręcić filmiki z mojego serwisu

Ale dobre skrzywienie Budweiser

To już ostatnie ostrzeżenie odnośnie pisowni. Kolejne posty napisane w ten sposób będą usuwane. Buniek92

Użytkownik Buniek92 edytował ten post 17 styczeń 2018 - 17:11

#25 mareq  | Napisano 17 styczeń 2018 - 21:33

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Daleka przed tobą droga. Próbujesz błysnąć a tymczasem chwalisz się, że chcesz wszystko wymienić w swojej replice. Nie tędy droga. Musisz potrafić ocenić, co tak naprawdę trzeba wymienić. Podejście typu "hura! wymieniam wszystko" to marnowanie czasu i pieniędzy.
Po kiego ci borek w g36c?

Mam wrażenie, że rośnie nam kolejny Hagen.

#26 Cortes  | Napisano 17 styczeń 2018 - 22:09

Cortes
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszków
Mareq,
Porównując z Hagenem, to masz chyba rację :-) :
http://forum.wmasg.p...u/#entry2152619

#27 Cicha_Mysza  | Napisano 27 styczeń 2018 - 21:53

Cicha_Mysza
  • Użytkownik
Wymieniam niektóre części w replice takie jak stokowy  cylinder ,głowicę tłoka i podkładki  ponieważ były po prostu zużyte.
Po zagłębieniu się w sprawę cylindrów i bor-upu zdecydowałem się go nie instalować.
Wiem że są osoby które znają się na tym lepiej ode mnie i nie przeczę że jestem pierwszym lepszym Januszem który modyfikuję swoją replikę.
A bawię się w modyfikowanie G36C ponieważ jestem biedny i nie stać mnie na lepszą replikę w tym momencie, a wiem że maksymalnie można z niej wyciągnąć  ~70 m celnego zasięgu.
Puki co poznaję jeszcze świat serwisu airsoftowego więc proszę potraktujcie mnie ulgowo a jeśli potrzeba mnie nakierować lub poprawić mój błąd proszę zróbcie to.

Użytkownik Buniek92 edytował ten post 27 styczeń 2018 - 23:04