Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Problem z pobieraniem kulek - dysza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moherek  | Napisano 14 listopad 2017 - 20:52

Moherek
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Witam,
nie jestem zbyt obeznany w serwisowaniu replik, ale zanim udam się do serwisanta chciałbym spróbować swoich sił. Problem dotyczy customowej emki, która nie pobiera kulek. Początkowo podejrzenie padło na komorę hop-up, lecz z nią wszystko wydaje się w porządku. Zauważyłem natomiast ciekawe zjawisko: gdy odwrócę karabin "do góry nogami" i włożę kulkę bezpośrednio do otworu komory hop-up, po czym nacisnę spust, to zamiast wystrzelić kulka "podskakuje". Wydaje mi się, że problem w takim razie leży w dyszy, która nie zasysa kulki do komory (nie cofa się?). Zrobiłem także inny test - zatkałem palcem otwór komory i nacisnąłem spust - również zero uczucia podciśnienia, gearbox pracuje, dysza się porusza, ale nie odczuwam żadnej różnicy ciśnień. Czy ktoś ma pomysł w czym dokładnie może leżeć problem?

Dzięki za pomoc!

Użytkownik Moherek edytował ten post 14 listopad 2017 - 20:52

#2 mikadorus  | Napisano 14 listopad 2017 - 21:05

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dysza nie zasysa kulek. To sprężyna magazynka je wpycha do komory ;-).

Masz najprawdopodobniej za długą dyszę i na maksymalnym wciśnięciu nie pobiera kulek, bo przysłania wlot.

Może być to również wina za szybkiego cyklu. Jeśli nie używasz 11.1v to powinno być ok.

Spróbuj testu z kilkoma kulkami i z lekkim naciśnięciem na wystającą kulkę (LEKKIM znaczy, by był delikatny nacisk na ostatnią kulę). Jeśli wtedy nie strzeli, to zabrałbym się za dyszę.

#3 Moherek  | Napisano 14 listopad 2017 - 21:08

Moherek
  • Użytkownik
Próbowałem na wolniejszym silniku (batka 7.4V) i wciąż to samo. Faktycznie patrząc przez otwór do magazynka dysza jest widoczna, to oznacza, że jest za długa? Co w takim razie powinienem zrobić?

#4 mikadorus  | Napisano 14 listopad 2017 - 21:19

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dysza powinna być widoczna ;-), zawsze będzie.

Powinieneś rozebrać GB i jeśli replika na to pozwala to spasować to "na sucho". Tj. sam odciągniesz popychacz do tyłu i na ustawionej względem GB komorze spróbujesz wrzucić kulkę do komory....

W wypadku za długiej dyszy masz możliwość
- kupna nowej,
- delikatnego zeszlifowania - czasami są to dziesiąte milimetra.

#5 Moherek  | Napisano 16 listopad 2017 - 19:00

Moherek
  • Użytkownik
Zrobiłem co następuje:
otworzyłem gb, połączyłem komorę hop-up z dyszą, wsadziłem kulkę do komory i lekko wciskałem ją śrubokrętem. Jednocześnie odciągałem popychacz. Po odciągnięciu popychacza do samego końca opór na śrubokręcie "puszczał". Po zajrzeniu do komory kulka siedziała w gumce. Chyba wszystko w porządku, co?