Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Pierwsza "duża" replika - czy warto iść w I klasę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 aramis  | Napisano 19 listopad 2017 - 18:56

aramis
  • Nowy
  • Miasto:
Witajcie.

Stoję przed wyborem pierwszej głównej repliki (mam boczniaka) i zastanawiam się czy inwestować w replikę I klasy, czy na razie kupić chinola.

Myślałem o zakupie albo teraz (black friday), albo na gwiazdkę korzystając z promocji. Drugą opcją jest poczekać do wiosny, bo teraz to pewnie i tak nigdzie nie postrzelam.

Szukam repliki pełnowymiarowej G36 (w ostateczności G36K), ewentualnie Siga 550. Pochodne AK czy AR-15 mi się zwyczajnie nie podobają.

O ile przykładowo JG 608-4 czy 608-2 jest dostępne od ręki, o tyle Aresowej długiej giety w polskich sklepach nie znalazłem. Jeśli już to gdzieś mignął mi AR-005, aczkolwiek bardziej podobają mi się giety z niskim chwytem bez wbudowanej lunetki.

Stąd pytanie - czy na pierwszą replikę warto szarpnąć się na dobrą markę? Czy różnica dwu- trzykrotności w cenie przekłada się drastycznie na jakość?

Jeśli tak to proszę o propozycje producentów DOSTĘPNYCH W POLSCE długich G36. Budżet na gołą replikę - około 1,5k. Miło by było, gdyby taka markowa gieta nadawała się na jeden-dwa sezony bez żadnego tuningu (nie licząc lipo+mosiek, ewentualnie gumka).

Alternatywą jest zawsze JG / Boyi + jakaś poprawa po fabryce a reszta kasy do skarbonki na następną kuloplujkę :)

#2 mareq  | Napisano 20 listopad 2017 - 08:25

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Poczytaj sobie wątek o Aresie, bo o ile dobrze pamiętam to ich jakość ostatnio spadła i może nie warto pchać się w ich gietę.
Z opcji masz jeszcze do rozważenia stalowe g3 od LCT. Mało opini narazie ale może ktoś się pochwali jak to działa.

#3 bruce_v_legion  | Napisano 20 listopad 2017 - 09:24

bruce_v_legion
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola
Jako użytkownik aresowskiej giety mogę Ci z cała pewnościa powiedzieć, żebyś nie pchał sie w te konstrukcje jeśli ma to być Twoja pierwsza replika, a Ty masz 1500zł do wydania. Jeśli nie chcesz m4 czy ak to poszukaj jakiś ładnie wykonanych perełek, jak np. g3 lct, które polecił Ci mareq.

#4 aramis  | Napisano 20 listopad 2017 - 09:36

aramis
  • Nowy
  • Miasto:
Myślałem o G3 (czytałem test na portalu), jednak chyba bardziej podoba mi się wiosło ze składaną kolbą - stąd G36 / Sig550.

Aresa podałem przykładowo, bo miał swego czasu opinię najlepszej giety na rynku. Skoro nie Ares, to jaka marka z górnej półki? Umarex, G&G, coś jeszcze? Ogólnie kiepsko w PL z dostępnością długich G36.

No i właściwie najważniejsza część pytania - czy przy pierwszej replice warto iść w górną półkę? Oryginalne oznaczenia są fajne, ale nie jest to coś, za co skłonny byłbym zapłacić drugie lub trzecie tyle co za np. JG.

#5 bruce_v_legion  | Napisano 20 listopad 2017 - 10:40

bruce_v_legion
  • Użytkownik
Tak, warto kupować markowe repliki, gdyż na dłuższą metę wychodzi Cię to znacznie taniej, niż inwestowanie w chinola, a wygląd repliki jest nieporównywalny. Jednak G36 moim skromny zdaniem jest średnim wyborem, gdyż:

1.) jest to replika z tworzywa. Aresowski plastik, owszem, nie wygląda jak chiński lśniący się plasticzek, który mógłby równie dobrze być na opakowaniu landrynek, ale kiedy masz w jednym ręku np. emkę VFC a w drugim gietę (nawet markową) to zwycięzca w kategorii tzw. odczuć estetycznych może być tylko jeden....
2.) magi są kulfoniaste. Źle się je wyciąga nawet z dedykowanych ładownic, plastikowe elementy łączące jeden magazynek z drugim szybko pękają (nawet w najdroższych aresowskich magach z atrapami nabojów), grając midami i lowami jesteś cały obwieszony ładownicami, bo ich pojemność pozwalająca na swobodne wydobywanie starcza ledwie na jeden mag. Mam przerobione podwójne ładownice do AK47, żeby móc trzymać w nich po dwa magi do giety, ale wygoda ich wyciągania jest daleka od idealnej. Do emki, czy nawet scara-h nie ma nawet co porównywać.

#6 malin2k2  | Napisano 20 listopad 2017 - 11:05

malin2k2
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Jakimś rozwiązaniem jest pozbycie się wystających elementów z magazynków (spiłowanie) albo zakup p-magów do G36, ale może być problem z dostępnością.

#7 szymo86  | Napisano 20 listopad 2017 - 13:35

szymo86
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Jak masz kupić giete Aresa, to kup giete Boyi, resztę kasy włóż w replike (tuning), a jeszcze Ci kasy zostanie.
Co do magów to zawsze można włożyć adapter na m4.... Ja mam spilowame zaczepy od mag g36 i daje radę po przeróbkach ladownic bw.
Ale.... Kwestia gustu, za 1,5tys jest dużo świetnych replik.

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Użytkownik arend edytował ten post 20 listopad 2017 - 20:38

#8 Hudy01  | Napisano 20 listopad 2017 - 13:43

Hudy01
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem
Tak, tylko repliki pierwszej klasy.

BTW, jeśli chodzi o G36, to czy czasem S&T nie jest rebrandem Aresa?

#9 szymo86  | Napisano 20 listopad 2017 - 13:48

szymo86
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Hudy01 dnia 20 listopad 2017 - 13:43 napisał

Tak, tylko repliki pierwszej klasy.

BTW, jeśli chodzi o G36, to czy czasem S&T nie jest rebrandem Aresa?
Jeśli Ares G36 jest I klasy, a Boyi II to decyduje o tym chyba tylko cena jednej i drugiej :)

#10 bruce_v_legion  | Napisano 21 listopad 2017 - 11:27

bruce_v_legion
  • Użytkownik
G36c Boyi jest kopią Aresa, ze wszystkimi zaletami i mankamentami kopii.

#11 szymo86  | Napisano 21 listopad 2017 - 12:01

szymo86
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik bruce_v_legion dnia 21 listopad 2017 - 11:27 napisał

G36c Boyi jest kopią Aresa, ze wszystkimi zaletami i mankamentami kopii.
A no właśnie :)

#12 Huba_lbn  | Napisano 21 listopad 2017 - 12:27

Huba_lbn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Jakie wady ma G36 w standardzie Aresa?
Według mnie jest o niebo lepszy niż standard TM.

Nie wiem jak te najnowsze partie Aresa, podobno są gorszej jakości, ale ja w rękach nie miałem, a informacje o słabszej jakości dotyczyły głównie wbudowanego mosfetu, tego samego co w Amoeba. Starsze wersje bez mosfetu to były najlepsze repliki G36 i tyle.

Nie ma sesnu kupować Boyi i tuningować, jeżeli można kupić Aresa. Tuning w Aresie do 500 fps polegał na wymianie sprężyny i dyszy. W Boyi trzeba by chyba wymienić wszystko, a na koniec i tak się zostanie z gorszej jakości korpusem.

Wydaje mi się ze S&T robi swoje własne G36 w standardzie Aresa, a Umarex był właśnie rebrandem S&T. Z 4 lata temu czy więcej Umarex to był rebrand Aresa, potem S&T, teraz nie mam pojęcia.

G36 Aresa to jedna z najbardziej udanych konstrukcji ASG, jedyna wada to magi, co jest winą oryginału.
Kiedyś były dostępne midy od magpulla, ale strasznie drogie i praktycznie niedostępne.
Teraz są kopie na TaiwanGun, ale tylko hicapy. Chyba żeby przerobić hicapa na midy...
Gdyby nie magi to pewnie dalej latał bym z Gietą. Adapter częściowo rozwiązuje ten problem, ale przy okazji tworzy inne.
A to że jest z plastiku, no cóż, oryginał też jest. Strzelałem z ostrej G36, ale nie sposób tego porównać, nie mając repliki i oryginału obok siebie. Chętnie bym obejrzał takie porównanie side by side, jak jest na przykład z AK E&L i ostrym.

#13 aramis  | Napisano 21 listopad 2017 - 15:15

aramis
  • Nowy
  • Miasto:
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Co do problemu z magami do G36 zdaję sobie z tego sprawę i akceptuję ten "ficzer".

Problem z gietami Aresa / Boyi jest taki, że ich nie ma...

Obecnie na GF (i chyba na militaria.pl) jest dostępna długa G36 Umarexa i S&T i Sig550 G&G. Jak z jakością tych replik?

#14 szymo86  | Napisano 21 listopad 2017 - 15:25

szymo86
  • Użytkownik
Wady giety... Jedyna z jaką się spotkałem to stabilizacja lufy zewnętrznej. Słyszałem narzekania na gubiace się piny. Ja pinów pilnuje i nie kładę byle gdzie, tylko w kolbe i mam komplet.
Koniec końców i tak wymienisz bebechy wewnątrz, na doszczelniona dysze, głowice tłoka, precke itp. Zębatki to 100zl.... Gdzie tam po serwisie do ceny Aresa (nie licząc tego co i tak wymienisz).
A aaa.... Fakt, mi padł silnik.... Ale Ares też podobno szału nie robił. 60zl SHS.

Giety były jeszcze niedawno na zbrojowni.

Użytkownik szymo86 edytował ten post 21 listopad 2017 - 15:36

#15 bruce_v_legion  | Napisano 21 listopad 2017 - 16:16

bruce_v_legion
  • Użytkownik
Odwieczny spór czy lepszy jest chińczyk czy markowa replika. Ty uważasz, że kupując chińczyka wychodzisz finansowo na tym lepiej, ja uważam, że chociażby za samo lepsze i ładniejsze body warto dopłacić.
Ad. Aramis:Dystrybutorem Aresa w Polsce jest Specshop. Zadzwoń do nich i spytaj się czy planują sprowadzać giety.

#16 szymo86  | Napisano 21 listopad 2017 - 19:53

szymo86
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik bruce_v_legion dnia 21 listopad 2017 - 16:16 napisał

Odwieczny spór czy lepszy jest chińczyk czy markowa replika. Ty uważasz, że kupując chińczyka wychodzisz finansowo na tym lepiej, ja uważam, że chociażby za samo lepsze i ładniejsze body warto dopłacić.
Ad. Aramis:Dystrybutorem Aresa w Polsce jest Specshop. Zadzwoń do nich i spytaj się czy planują sprowadzać giety.
Racja jest jak zdanie... A zdanie jest jak dupa:) każdy ma swoją :))
To wszystko (dla mnie, w tym przypadku g36) to już kwestia stricte finansowa, bo różnica w wykonaniu DLA MNIE jest znikoma. Z Aresa też się pocieszy.

Nie uważam aby body Boyi było gorsze, jest dobrze wykonane.

Użytkownik szymo86 edytował ten post 21 listopad 2017 - 20:04

#17 Ciapciak  | Napisano 22 listopad 2017 - 22:48

Ciapciak
  • Użytkownik
Z G36 jest jeszcze WE, jako chyba jedyne w wersji IDZ. Swego czasu były dostępne w dobrych cenach na Specshopie, bo teraz widzę tylko na GF ale wg mnie zdecydowanie za drogo.
W temacie biednie ale coś tam jest. Chętnie odpowiem na pytania.
http://forum.wmasg.p...6-999c-999k-we/