Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Problemy ASH i sposoby na ich rozwiązanie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 c4mper  | Napisano 15 styczeń 2018 - 20:23

c4mper
  • Użytkownik
  • Miasto: Józefów
Dobrze, moja kolej na wypowiedź w tak interesującej dyskusji.
  • w asg od dekady, ponad...czas leci kurde mol
  • pierwsza duża impreza to Kreta 2007' robiona przez Vlaada i ekipę z Wawy (to był taki quazi, całkiem spory ASH/ASG event w forcie Modlin) potem Hurtgen, Monte Cassino Viktora i kilkanaście innych mega dobrych imprez z ramienia weekend-warriors.pl
  • szereg lat z milsimami i grami większego i mniejszego kalibru
  • ASH / larp który nas, z synem, wciągnął to Allo Allo (bravo! :icon_razz:) ...i kolejne świetne gry w zeszłym roku
  • ASH jest dla nas i tu zostajemy ! :icon_smile: jak na razie...na amen : :icon_smile:
Obserwując od wielu lat środowisko muszę powiedzieć, że :
  • tzw ekipa nabrała lat i wielu bardzo zaangażowanych niegdyś graczy już na emeryturze
  • młode pokolenie ... idzie po płytkich emocjach i szybkiej zabawie, taka prawda w 90 %
  • na takim WW, portalu co skupiał przez lata środowisko stricte mazowieckie (3,5 tyś użytkowników)  gra się teraz 10 na 10 każdej soboty i tyle...a gier zorganizowanych brak
  • jest mimo to spore łaknienie grania serio, ze scenariuszem, ASH taki walor (nie jedyny) posiada
  • dobry e-marketing niezbędny ale fachowy i profesjonalny
  • polscy rekonstruktorzy to nasz potencjał a to grono rośnie w siłę
  • ekipa skupiona w tym miejscu jest fenomenalna i na pewno rok 2018' będzie należał do nas :icon_smile:
  • do grania i zabawy wielka kasa jest niepotrzebna, klimat brytoli "zrobiliśmy" na szybko za 60 od osoby i tylko,,,tych beretów nam brak ale będą Dominik, będą na pewno :icon_smile:, repliki historyczne są drogie z zasady  ale można kombinować i używanego Thompson'a można mieć  za kilka setek, nie drożej niż zwykłą replikę asg...
Czekamy na kolejne terminy oraz rozgrywki i do zobaczenia.

Użytkownik c4mper edytował ten post 15 styczeń 2018 - 20:25

#42 14100715  | Napisano 15 styczeń 2018 - 22:29

14100715
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Żeby tylko z tym reko nie przesadzić bo i spiny jak na reko się pojawią. ;)

#43 XrayPl  | Napisano 15 styczeń 2018 - 23:04

XrayPl
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik c4mper dnia 15 styczeń 2018 - 20:23 napisał

Czekamy na kolejne terminy oraz rozgrywki i do zobaczenia.

Mówisz, masz! :D

http://forum.wmasg.p...-marzec-otwock/

Chyba los chciał, że w tym samym dniu z Dominikiem ogłosiliśmy imprezy ;)

Wyciągnąłem trochę wniosków z tej konwersacji i minimalne wymogi stylizacyjne są bardzo niskie (na dopuszczenie fleków i łudlandów się jednak jeszcze nie odważyłem).

#44 Domin007  | Napisano 16 styczeń 2018 - 09:26

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
Parę słów od ojca prowadzącego.

Wyświetl postUżytkownik 14100715 dnia 15 styczeń 2018 - 16:23 napisał

Mówiłem Ci Dominiku, że "żodyn" nie wie, iż Grunwald.
Może być Otto, tudzież Grunwald. :icon_biggrin: Miałbym potencjalnych dwóch chętnych, wszyscy z Warszawy, także blisko i fajnie w Kwietniu.
Sama prawda, omawialiśmy to w trakcie powrotu z "U bram Moskwy" (swoją drogą, bardzo dobra impreza Marku). Panowie! W Bletchley Park byście kariery nie zrobili. ;)

Wyświetl postUżytkownik B-A-R dnia 15 styczeń 2018 - 17:33 napisał

Zgłaszam się jako zainteresowany z Pomorza, ale najbardziej chyba odrzuca odległość...
Jak są chęci to i kilometry nie przeszkadzają. Z Trójmiasta regularnie jeździ na imprezy Pit z synem, więc byłoby Was trzech. Nie żebym Gora, Teo i Rudego szturchał łokciem, ale...

Wyświetl postUżytkownik bruce_v_legion dnia 15 styczeń 2018 - 17:54 napisał

Jakiś czas temu zastanawiał się nad użytecznością szczęki bokserskiej w ASG, jednakże natykałem się na opinie, że powoduje ona ślinotok, a szczęka boli po kilku godzinach noszenia jej. Prawda czy mit?
Mit. Szczęka bokserska nie powoduje ślinotoku i szczęka nie boli od jej używania. Przydatność? Cóż, na szczęście nie musiałem jeszcze sprawdzać, ale daje mi komfort psychiczny. I pomaga mówić po angielsku. ;)

Wyświetl postUżytkownik B-A-R dnia 15 styczeń 2018 - 19:09 napisał

@Budweiser Dokładnie, ale terminy nie zawsze pasują :icon_wink:
@Cortes na organizacje gry mam za mało wieku i doświadczenia :icon_biggrin: Co do reaktywacji środowiska to nie mam aż takich znajomości-   na razie jedynie staram się zrekrutować kolegę, by ruszył się ze mną w wakacje na ASH (mam nadzieję że coś będzie się działo :icon_razz:), ale na razie bezskutecznie...
Zacznij jeździć, nabierzesz doświadczenia. I chciałeś coś w wakacje?  Zapisz sobie termin: 16-17 czerwca. Pewne.

#45 B-A-R  | Napisano 16 styczeń 2018 - 19:32

B-A-R
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo
@Domin007 Czy Pomorskie jednak żyje, zapisuje, może uda się wystąpić w kilcie! :D

#46 Domin007  | Napisano 17 styczeń 2018 - 08:52

Domin007
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik B-A-R dnia 16 styczeń 2018 - 19:32 napisał

@Domin007 Czy Pomorskie jednak żyje, zapisuje, może uda się wystąpić w kilcie! :icon_biggrin:
Z Pomorskiego jeździ póki co wyłącznie Pit z Młodym. Reszta już dawno nie przejawia żadnej aktywności poza sporadycznym postem na forum lub FB. A ostatnią grą historyczną na Pomorzu był..? Broumov? Powstanie Warszawskie? (aktywności Fleischera nie liczę, bo on jest z Zachodniopomorskiego).

#47 HunterKiller  | Napisano 17 styczeń 2018 - 16:31

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć

Wyświetl postUżytkownik B-A-R dnia 16 styczeń 2018 - 19:32 napisał

może uda się wystąpić w kilcie! :icon_biggrin:
Ooo, co ja widzę. :) Może jeszcze ze dwie osoby by się znalazły i można by zrobić fajny oddział. Nawet lepiej, już widzę jak na jakiejś imprezie atakuje oddział Szkotów w kiltach, niczym z 1WW. :)

#48 B-A-R  | Napisano 17 styczeń 2018 - 18:31

B-A-R
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik HunterKiller dnia 17 styczeń 2018 - 16:31 napisał

Ooo, co ja widzę. :icon_smile: Może jeszcze ze dwie osoby by się znalazły i można by zrobić fajny oddział. Nawet lepiej, już widzę jak na jakiejś imprezie atakuje oddział Szkotów w kiltach, niczym z 1WW. :icon_smile:
Dokładnie! Dodać do tego jeszcze dudy! O tym marzę :P

#49 Domin007  | Napisano 18 styczeń 2018 - 08:26

Domin007
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik HunterKiller dnia 17 styczeń 2018 - 16:31 napisał

Ooo, co ja widzę. :icon_smile: Może jeszcze ze dwie osoby by się znalazły i można by zrobić fajny oddział. Nawet lepiej, już widzę jak na jakiejś imprezie atakuje oddział Szkotów w kiltach, niczym z 1WW. :icon_smile:
Ja prędzej czy później też zanabędę kieckę, więc będzie nas trzech.

Wyświetl postUżytkownik B-A-R dnia 17 styczeń 2018 - 18:31 napisał

Dokładnie! Dodać do tego jeszcze dudy! O tym marzę :icon_razz:
No to prosto, bo Hunter ma kilt w tartanie Royal Stewart, a ten noszą dudziarze Czarnej Straży, Gwardii Szkockiej i  Royal Scots Greys-ów.

#50 mareq  | Napisano 18 styczeń 2018 - 08:47

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
No to bierze się jakiś kraciasty materiał (kocyk?), zszywa, lekko wypycha. Do tego wetknąć kilka rurek. W środku umieszczasz akumulatorowy głośnik na bluetooth. Nagrania puszczasz ze smartfona i nawet nie musisz się uczyć grać.

Hunter: dałeś rady zrobić Brenaka, uszyłeś kaburę, to i dudy nie będą problemem :) .

Użytkownik mareq edytował ten post 18 styczeń 2018 - 08:50

#51 HunterKiller  | Napisano 18 styczeń 2018 - 21:13

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 18 styczeń 2018 - 08:47 napisał

Hunter: dałeś rady zrobić Brenaka, uszyłeś kaburę, to i dudy nie będą problemem :icon_smile: .

Do przemyślenia, chociaż nie nastawiałem się na "grajka". Ale pomysł niegłupi... niemcy tego nie znajo/majo :P

#52 B-A-R  | Napisano 18 styczeń 2018 - 21:22

B-A-R
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 18 styczeń 2018 - 08:47 napisał

No to bierze się jakiś kraciasty materiał (kocyk?), zszywa, lekko wypycha. Do tego wetknąć kilka rurek. W środku umieszczasz akumulatorowy głośnik na bluetooth. Nagrania puszczasz ze smartfona i nawet nie musisz się uczyć grać.

Hunter: dałeś rady zrobić Brenaka, uszyłeś kaburę, to i dudy nie będą problemem :icon_smile: .

mareq, dobry pomysł :D
@Hunter, może nie zbyt praktyczne, ale jaki klimat!

#53 mareq  | Napisano 19 styczeń 2018 - 09:06

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Nikt nie każe z tym biegać. Ot taki gadżet na czas wymarszu czy jakiejś przerwy.