Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jaka bateria do repliki wersji cm.028U

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 StrzelecAsg  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:12

StrzelecAsg
  • Nowy
  • Miasto: Gostyń
Witam wszystkich jestem tu nowy, mam mały kłopot z wybraniem odpowiedniej wielkości baterii do mojej repliki ponieważ na stokowej nie mam zamiaru jechać na strzelanke (NIMH) ponoć mają zakodowane dać właścicielowi repliki wystrzelić 1500 kulek i dokonać samo destrukcji,  czy moglibyście mi pomóc wybrać odpowiednia wielkość baterii najlepiej lipo która wejdzie mi pod pokrywę zamka , dodam jeszcze że ta stokowa ma kłopoty ze zmieszczeniem się tam  nie chodzi mi o bardzo dużą pojemność baterii może być 1200mAh  i tak kupie ich kilka i jeszcze jedno , co by się stało jeżeli bym kupił jak już baterie lipo 11.1v oczywiście nie katowałbym repliki na full auto chodzi mi o polepszoną reakcje na spust szybkostrzelność w krótkich seriach po 4,6 kulek. dziękuje pozdrawiam

Bateria Lipo nad którą się zastanawiam
https://gunfire.pl/p...-20C-stick.html
Ładowarka do baterii Lipo
https://mdron.pl/170...FxoC6XYQAvD_BwE

Nawet nie chce mi się tego poprawiać. Poszło PW
Arend

Użytkownik arend edytował ten post 17 styczeń 2018 - 01:15

#2 StuG_Siana  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:24

StuG_Siana
  • Użytkownik
  • Miasto: Rzeszów
Baterię kup stick turnigy 1300mah 11,1v - najlepszy wybór.
Co do ładowarki najlepiej dozbieraj do imaxa b6, to co podlinkowałeś nie wzbudza mojego zaufania :P
Nimhy są zbyt prymitywne, żeby miały jakąkolwiek technologię, po prostu są tak tandetne, że prawie od razu wysiadają ;)

#3 Budweiser  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:27

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice

Cytat

na stokowej nie mam zamiaru jechać na strzelanke (NIMH) ponoć mają zakodowane dać właścicielowi repliki wystrzelić 1500 kulek i dokonać samo destrukcji
Co to za bzdury? Zaczynając z CM.028 nie myślałem nawet o innych bateriach, stockowa wystarczała, a i tak ładowałem ją ładowarką z zestawu. Polecanym sposobem jest zakup ładowarki mikroprocesorowej i ładowanie stockowych baterii za ich pomocą, gdyż ładowarki z zestawu mają tendencje do psucia pakietów.
Kwestia, czy zamierzasz jechać na strzelankę przy temperaturach w okolicach 0 stopni. Wtedy lepiej poradzi sobie Li-Po.

Cytat

dodam jeszcze że ta stokowa ma kłopoty ze zmieszczeniem się tam
Kwestia wprawy użytkownika.

Cytat

co by się stało jeżeli bym kupił jak już baterie lipo 11.1v
Ryzyko przepalenia styków. Mosfet + kable niskooporowe, lecz w zasadzie nie widzę sensu pchania 11.1v do stockowej repliki.

Użytkownik arend edytował ten post 17 styczeń 2018 - 01:17

#4 StrzelecAsg  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:36

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik StuG_Siana dnia 16 styczeń 2018 - 23:24 napisał

Baterię kup stick turnigy 1300mah 11,1v - najlepszy wybór.
Co do ładowarki najlepiej dozbieraj do imaxa b6, to co podlinkowałeś nie wzbudza mojego zaufania :icon_razz:
Nimhy są zbyt prymitywne, żeby miały jakąkolwiek technologię, po prostu są tak tandetne, że prawie od razu wysiadają :icon_wink:

Czy ta bateria zmieści mi się do repliki ? bo tam jest oszałamiająco mało miejsca

Wyświetl postUżytkownik Budweiser dnia 16 styczeń 2018 - 23:27 napisał

Co to za bzdury? Zaczynając z CM.028 nie myślałem nawet o innych bateriach, stockowa wystarczała, a i tak ładowałem ją ładowarką z zestawu. Polecanym sposobem jest zakup ładowarki mikroprocesorowej i ładowanie stockowych baterii za ich pomocą, gdyż ładowarki z zestawu mają tendencje do psucia pakietów.
Kwestia, czy zamierzasz jechać na strzelankę przy temperaturach w okolicach 0 stopni. Wtedy lepiej poradzi sobie Li-Po.

Kwestia wprawy użytkownika.

Ryzyko przepalenia styków. Mosfet + kable niskooporowe, lecz w zasadzie nie widze sensu pchania 11.1v do stockowej repliki.

w sumie racja , ale czy 7.4v lipo będzie wydajniejsza od 8.4v nimh ?  czy replika będzie strzelać z taką samą prędkością ?

#5 StuG_Siana  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:42

StuG_Siana
  • Użytkownik
  • Miasto: Rzeszów
Mieściła mi się do cm.045, a mają chyba taką samą budowę.
Lipo zawszę będzie lepsze od nimha.

#6 StrzelecAsg  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:47

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik StuG_Siana dnia 16 styczeń 2018 - 23:42 napisał

Mieściła mi się do cm.045, a mają chyba taką samą budowę.
Lipo zawszę będzie lepsze od nimha.

Czyli najlepiej nie kombinować z 11.1v tylko kupić lipo 7.4v które będzie i tak wydajniejsze w szybkostrzelności i w reakcji na spust niż nimh 8.4v ?

#7 Budweiser  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:48

Budweiser
  • Użytkownik
Co do wydajności, jw.

W mojej opinii, Cyma 028 to nie jest replika do takich zabiegów.
1. Jakość, części jest ok, ale tylnej części ciała nie urywa - większy ROF = szybsze zużycie części i obciążenie silnika, kabli etc.
2. Tak na prawdę to po co ci ten ROF? Chcesz rąbać serie to inwestuj w M249, a to czy te 4-6 kulek polecą z większą czy mniejszą szybkością niewiele zmienia. Lepiej postawić w tym wypadku na tuning mający na celu poprawić zasięg i celność. Z tym, ale też ostrożnie.

Użytkownik Budweiser edytował ten post 16 styczeń 2018 - 23:49

#8 StrzelecAsg  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:52

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik Budweiser dnia 16 styczeń 2018 - 23:48 napisał

Co do wydajności, jw.

W mojej opinii, Cyma 028 to nie jest replika do takich zabiegów.
1. Jakość, części jest ok, ale tylnej części ciała nie urywa - większy ROF = szybsze zużycie części i obciążenie silnika, kabli etc.
2. Tak na prawdę to po co ci ten ROF? Chcesz rąbać serie to inwestuj w M249, a to czy te 4-6 kulek polecą z większą czy mniejszą szybkością niewiele zmienia. Lepiej postawić w tym wypadku na tuning mający na celu poprawić zasięg i celność. Z tym, ale też ostrożnie.

Wiem o tym tylko nie miałem zamiaru strzelać nim na full auto tylko zwiększyć komfort strzelania z niego . czyli jednym słowem uważasz że nie opłaca się tam kłaść 11.1v lipo wystarczy 7.4 lipo które i tak będzie wydajniejsze od 8.4 nimh ?  w przyszłości oczywiście zostanie wymieniony Hop Up na aluminium i lufa precyzyjna ale teraz jest kwestia tej baterii

#9 Budweiser  | Napisano 16 styczeń 2018 - 23:58

Budweiser
  • Użytkownik
Powiem tak.
Jestem typem, który używa w większości przypadków singla. Czasem systuacja wymaga przygwożdzenia serią, ognia zaporowego, czy osłaniającego, gdy trzeba się wycofać. Używam ostatnimi czasy M4 z niskooporówkami, mosfetem itd., tuningowaną do której raz podłączyłem 7.4v i nawet nie ruszyła. Tam ROF jest pokaźny i gdy jest potrzeba serią mogę pociągnąć i to długą bez obaw o sprzęt.

Natomiast odnieś to do swoich przyszłych doświadczeń i pomyśl, czy montując 11.1v bez wymiany okablowania i będąc w potrzebie nagłego przygwożdzenia przeciwnika dłuższą serią nie przepalisz tym samym styków kończąc strzelankę z niedziałającą repliką..

Cytat

czyli jednym słowem uważasz że nie opłaca się tam kłaść 11.1v lipo wystarczy 7.4 lipo które i tak będzie wydajniejsze od 8.4 nimh ?
Będzie wydajniejsze, lecz nie wiem czy na płaszczyźnie zwiększenia szybkostrzelności. Na pewno będzie działać dłużej, w niższych temperaturach i będzie lepiej znosić zwiększone użytkowanie. Oczywiście z zastosowaniem odpowiednich zasad tegoż użytkowania i sensowną ładowarką.

Użytkownik Budweiser edytował ten post 17 styczeń 2018 - 00:01

#10 StrzelecAsg  | Napisano 17 styczeń 2018 - 00:04

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik Budweiser dnia 16 styczeń 2018 - 23:58 napisał

Powiem tak.
Jestem typem, który używa w większości przypadków singla. Czasem systuacja wymaga przygwożdzenia serią, ognia zaporowego, czy osłaniającego, gdy trzeba się wycofać. Używam ostatnimi czasy M4 z niskooporówkami, mosfetem itd., tuningowaną do której raz podłączyłem 7.4v i nawet nie ruszyła. Tam ROF jest pokaźny i gdy jest potrzeba serią mogę pociągnąć i to długą bez obaw o sprzęt.

Natomiast odnieś to do swoich przyszłych doświadczeń i pomyśl, czy montując 11.1v bez wymiany okablowania i będąc w potrzebie nagłego przygwożdzenia przeciwnika dłuższą serią nie przepalisz tym samym styków kończąc strzelankę z niedziałającą repliką..

Będzie wydajniejsze, lecz nie wiem czy na płaszczyźnie zwiększenia szybkostrzelności. Na pewno będzie działać dłużej, w niższych temperaturach i będzie lepiej znosić zwiększone użytkowanie. Oczywiście z zastosowaniem odpowiednich zasad tegoż użytkowania i sensowną ładowarką.

Rozumiem , czyli ta bateria 7.4 lipo nie będzie dobra do stokowej cymki ? co się stanie jak wymienię tą nimh 8.4v na to lipo ? 7.4v jestem zielony na temat baterii

#11 Budweiser  | Napisano 17 styczeń 2018 - 00:13

Budweiser
  • Użytkownik
7.4 będzie dobra. Nigdzie nie napisałem inaczej.

#12 StrzelecAsg  | Napisano 17 styczeń 2018 - 00:15

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik Budweiser dnia 17 styczeń 2018 - 00:13 napisał

7.4 będzie dobra. Nigdzie nie napisałem inaczej.
Budweiser dzięki za cierpliwość dzięki za odpowiedź kupuje 7.4 lipo . powodzenia w strzelankach . pozdrawiam temat zamknięty

#13 arend  | Napisano 17 styczeń 2018 - 01:39

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
Biorąc pod uwagę piśmiennicze popisy autora temat powinienem wywalić w kosmos.
A po kolei:
- Nawet stokowa bateria ładowana dobrą ładowarką będzie pracowała poprawnie. Nawet w temperaturach zbliżonych do -3 stopni.
- Owszem 7,4vLiPo będzie skuteczniejsze niż 8,4v a nawet 9,6v Nimha.
- Pokazana przez ciebie ładowarka służy tylko do ładowania i balansowania pakietów 7,4v i 11,1v Lipo i LiFe a i to tylko w ograniczonej wartości parametru C. Tylko. Nie naładujesz innych typów aku, jak również nie przetestujesz i nie przygotujesz do składowania nie rozładujesz. Wspomnianą ładowarką Imax b6 ( lub równoważnymi modelami innych producentów) naładujesz i obsłużysz praktycznie wszystkie typy i pojemności aku. Tylko cena imaxa oscyluje między 100 a 130pln
- Do cymki 028 7,4 LiPo w zupełności wystarczy. I tak rof będzie większy niż na Nimhu. Reakcji spustu baterią nie poprawisz, to wymaga niestety bardzo umiejętnej ingerencji w układ spustowy.
- 11,1vLiPo w stokowej cymce to niepotrzebne nadwyrężanie gera.
- ten pakiet wejdzie ci na 100% https://gunfire.pl/p...mAh-25-50C.html

#14 kukunamuniu  | Napisano 17 styczeń 2018 - 09:11

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec
LiPo 7,4 może dać minimalnie niższy RoF niż NiMH 8,4, ALE:
- tylko jak jest cieplej niż 20 stopni
- tylko przy pierwszych 3-4 kulkach w serii. Potem RoF spada co kulkę.
- tylko przez pierwsze kilka serii, bo wydajność NiMHa spada w miarę rozładowywania. A rozładowuje się szybko.

Sprawdzone na CM045, aku stockowy NiMH i LiPo Nuprol stick 1200 albo 1300.

#15 StrzelecAsg  | Napisano 17 styczeń 2018 - 21:13

StrzelecAsg
  • Nowy

Wyświetl postUżytkownik arend dnia 17 styczeń 2018 - 01:39 napisał

A po kolei:
- Nawet stokowa bateria ładowana dobrą ładowarką będzie pracowała poprawnie. Nawet w temperaturach zbliżonych do -3 stopni.
- Pokazana przez ciebie ładowarka służy tylko do ładowania i balansowania pakietów 7,4v i 11,1v Lipo i LiFe a i to tylko w ograniczonej wartości parametru C. Tylko. Nie naładujesz innych typów aku, jak również nie przetestujesz i nie przygotujesz do składowania nie rozładujesz. Wspomnianą ładowarką Imax b6 ( lub równoważnymi modelami innych producentów) naładujesz i obsłużysz praktycznie wszystkie typy i pojemności aku. Tylko cena imaxa oscyluje między 100 a 130pln
- Do cymki 028 7,4 LiPo w zupełności wystarczy. I tak rof będzie większy niż na Nimhu. Reakcji spustu baterią nie poprawisz, to wymaga niestety bardzo umiejętnej ingerencji w układ spustowy.

Dzieki

Wyświetl postUżytkownik arend dnia 17 styczeń 2018 - 01:39 napisał

A po kolei:

https://avifly.pl/pl...iBoCmr4QAvD_BwE

czy o tą ładowarkę ci chodziło kolego ?

Trzeci raz o stosowanie się do regulaminowego wymogu używania form poprawnej polszczyzny nie poproszę.

Użytkownik arend edytował ten post 17 styczeń 2018 - 23:54

#16 arend  | Napisano 17 styczeń 2018 - 23:53

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
O tą też.