Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Mały problem z kolimatorem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 boleq  | Napisano 22 styczeń 2018 - 15:43

boleq
  • Nowy
  • Miasto:
Witam, ostatnio nabyłem kolimator, ale doszłem do wniosku, że przy pomocy mechanicznych przyrządów strzelam o wiele bardziej celnie, na uzasadnienie tego, mogę napisać, co zauważyłem. Mianowicie mając zamontowany kolimator na replice i będąc złożonym do strzału (policzek na kolbie, patrze na kolimator, kropka na środku) po ruchu głowy w górę, dół lub na boki kropka również się rusza i jeśli będe kręcił głową to kropka też będzie się kręcić, zmieniając swoje położenie, dlatego celuje na zasadzie - złóż się do strzału tak, aby utrzymać kropkę kolimatora najbardziej na środku. W przypadku przyrządów mechanicznych takiego problemu nie ma, ponieważ zgrywa się muszkę ze szczerbinką i tyle, tylko w kolimatorach ta kropka tak chaotycznie działa, ponieważ nie mam tej kropki z czym zgrać, przekręcisz replike - kropka zmieni położenie, ruszysz głową - kropka zmieni położenie. Czy w waszych kolimatorach też tak jest czy to tylko moje wydziwienia? Z tego co słyszałem w prawdziwych kolimatorach ruszanie głową nie wpływa na to, gdzie widzimy kropke.

Prosiłbym o niepisanie głupich komentarzy, nigdy nie celowałem z kolimatora, nie wiem jak to działa, wiem tylko, ze ta kropka ma mi ulatwiac celowanie, co narazie mi utrudnia. LINK do kolimatora

Użytkownik boleq edytował ten post 22 styczeń 2018 - 15:51

#2 Trela  | Napisano 22 styczeń 2018 - 16:53

Trela
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
boleq, zrób prosty test. Weź replikę ustaw z koli tak tak, żeby patrzeć dokładnie przez oś i wyceluj kropkę kolimatora w jakiś mały obiekt (np. kontakt na ścianie). Oboje oczu otwarte. W momencie, w którym przesuniesz głowę to kropka powinna dalej zostać na obiekcie. Jeżeli tak się nie dzieje to kolimator nie działa poprawnie i można go co najwyżej wyrzucić mocno za siebie.

#3 mareq  | Napisano 22 styczeń 2018 - 17:06

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Jeszcze jedno: nie patrz na kolimator tylko na cel, tak aby kolimator przesłaniał jedno oko. Nie masz patrzeć na kropkę na szkle. Masz widzieć obraz pozorny.

#4 boleq  | Napisano 22 styczeń 2018 - 17:48

boleq
  • Nowy
  • Miasto:

Tutaj zobrazowałem moje obserwacje w "zaawansowanym programie graficznym MS Paint", może teraz bardziej wiadomo o co chodzi

(to różowe przed kropką to cel)

Dołączona grafika

Zrobiłem mały eksperyment, postawiłem przed kolimatorem zatyczkę od pendrive, i tym razem jak wyżej wspomniane patrzyłem cel, a nie machałem głową, próbując ustawić kropkę na środku kolimatora i rzeczywiście - patrząc na cel, kropka również się tam na nim ustawia, tylko co, jeśli cel byłby na krawędzi kolimatora? Wtedy tak czy siak, muszę przechylić replikę i spróbować znowu utrzymac kropkę na środku

Wyświetl postUżytkownik Trela dnia 22 styczeń 2018 - 16:53 napisał

Budweiser, jeżeli nie rozumiesz, to jaki sens jest klepania posta, który absolutnie nic nie wnosi do dyskusji?

boleq, zrób prosty test. Weź replikę ustaw z koli tak tak, żeby patrzeć dokładnie przez oś i wyceluj kropkę kolimatora w jakiś mały obiekt (np. kontakt na ścianie). Oboje oczu otwarte. W momencie, w którym przesuniesz głowę to kropka powinna dalej zostać na obiekcie. Jeżeli tak się nie dzieje to kolimator nie działa poprawnie i można go co najwyżej wyrzucić mocno za siebie.

Po przesunięciu głowy w lewą stronę (odchylając się od kolby) kropka nie zostaje na celu, tylko zjeżdża na ściane

Użytkownik boleq edytował ten post 22 styczeń 2018 - 17:46

#5 matrigs  | Napisano 22 styczeń 2018 - 19:13

matrigs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
tzw. paralaksa. niestety w tanich kolimatorach może występować.

#6 boleq  | Napisano 22 styczeń 2018 - 19:27

boleq
  • Nowy
  • Miasto:
Da się to jakoś naprawić, coś z tym zrobić? Ewentualnie najtańszy kolimator z korekcją tej wady?

#7 Budweiser  | Napisano 22 styczeń 2018 - 19:35

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
Kłania się zapewne to co pisał jakiś czas temu Arend o taniej optyce.
Jeśli jesteś w stanie z tym strzelać to zostaw.
Receptą najpewniej jest zakup czegoś nie-chińskiego.

Gdy ja używałem chińskich kolimatorów to odchyły były pewnie w normie i nie przeszkadzało mi to w strzelaniu. Nie wiem jak to dokładnie wygląda u ciebie. Tak czy siak, tanie akcesoria tego typu mają potencjał do różnych odpałów. Od słabej widoczności przy dobrym oświetleniu po, jak widać omówione wyżej paralaksy.

#8 matrigs  | Napisano 22 styczeń 2018 - 19:54

matrigs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Najlepiej poczytać przed kupnem opinie na forach. Mam kilkuletni kolimator G&P Aimpoint M2 który ma dość mało paralaksy, chociaż jak widać na filmie poniżej, dalej ją ma:

https://www.youtube....h?v=Hkr4n-LWpQo

Repliki kolimatorów T1 niektóre też są całkiem przyzwoite.

#9 boleq  | Napisano 22 styczeń 2018 - 20:04

boleq
  • Nowy
  • Miasto:
No u mnie wygląda to w taki sposób, że jeden pies, czy skorzystam z kolimatora, czy z mechanicznych przyrządów, w wypadku tego kolimatora wszystko trwa tak samo długa i jest wybór - albo niezawodne mechaniczne przyrządy, które trzeba zgrać, albo kropka, którą trzeba ustawić na środku

#10 Trela  | Napisano 23 styczeń 2018 - 16:34

Trela
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
no to niestety wina koli. Poczytaj sobie jeszcze na temat tzw. co-witness przy używaniu koli + przyrządów mechanicznych, np. tutaj: http://www.breachban...sons-cowitness/
Tylko, że potrzebujesz do tego sensownego kolimatora, np. któryś wcześniej poleconych. Z budżetowych opcji ja dodam tylko: https://jarmix-milit...-zamkniety-kz03 i EOT od tomkapl (nie do porównania do orgo ale do asg daje radę).

#11 Axel  | Napisano 01 luty 2018 - 12:29

Axel
  • Operator Czatu I
  • Miasto: warszaw
Przeczyściłem temat z niepotrzebnych rzeczy.